Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 22 gegužės d. 14:47
Pristato portalą be kriminalų, politikos intrigų ir bulvarinių naujienų: kviečia bendradarbiauti

Oficialiai pristatomas „Vilniaus galerijos“ projektas-portalas „Menas. Kultūra. Laisvalaikis“ | „Vilniaus galerijos“ nuotr.

Politika, kriminalai, įžymybių gyvenimas, bulvarinės naujienos, sportas – visa tai neišvengiama kasdienio informacinio srauto dalis. Bet ar gali žiniasklaidos portalas apsieiti be pastarųjų temų? „Vilniaus galerijos“ kūrėjai mano, kad tai ne tik įmanoma, bet ir labai reikalinga šių dienų visuomenėje. To įrodymas – įsibėgėjantis projektas „Menas. Kultūra. Laisvalaikis“, pasiekiamas adresu www.vilniausgalerija.lt, – autorių pirmą kartą pristatomas oficialiai.   

Suprasti meną gali kiekvienas 

Anot projekto kūrėjų, portalo tikslas – iškovoti daugiau dėmesio meno ir kultūros temoms, kurios Lietuvoje paskęsta politikos diskurse ir aktualijų sraute, nors yra ne ką mažiau svarbios.

„Portalų, kalbančių apie meną ir kultūrą, Lietuvoje yra ne vienas, tačiau mūsų išskirtinumas tas, kad siekiame šias temas pateikti taip, kad jas suprastų kuo platesnis pačių įvairiausių skaitytojų ratas – ne tik meno pasaulio atstovai. Tai draugiškas puslapis ir jau pažengusiems kultūrinio gyvenimo dalyviams bei kūrėjams, ir tiems, kas dar tik bando prisijaukinti meną ir su juo susijusias temas. Neabejojame, kad pastarieji skaitytojai greitai įsitikins, jog menas nėra skirtas tik privilegijuotiesiems, jis gali būti suprantamas ir artimas bet kuriam iš mūsų“, – tikina projekto iniciatorius, „Vilniaus galerijos“ kūrėjas Audrius Klimas.

Kad „Vilniaus galerijai“ priklausančiame portale kiekvienas skaitytojas atras tinkamo turinio, iliustruoja ir skirtingo pobūdžio meno rubrikos, tarp jų – daugelio jau pamėgtos: „Menas „žaliems“, „Menas pažengusiems“, „Meno erdvės“, „Meno bienalės“, „Pokalbiai su menininkais“, „Menas ir vaikai“. Straipsniuose rašoma ne tik apie dailę, bet ir kiną, literatūrą, fotografiją, teatrą, šokį, muziką, kitas meno rūšis.

Laisvalaikis su kokybės ženklu  

Projekto kūrėjai pabrėžia, kad menas ir kultūra – nėra vienintelės portalo temos. Jas papildančioms laisvalaikio rubrikoms skiriama ne ką mažiau dėmesio.

„Paties projekto pavadinimas „Menas. Kultūra. Laisvalaikis“ pasufleruoja, kad visos trys temos lygiavertės ir sudaro portalo teminį branduolį. Laisvalaikio rubrikos praplečia puslapio auditoriją, kadangi laisvalaikis – neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, nepaisant to, ar jis domisi menu, ar ne. Mūsų portale laisvalaikio temos siejamos išskirtinai su kokybiniu kriterijumi. Rašome apie laisvalaikio užsiėmimus, kurie ne tik smagūs, bet ir garantuoja skaitytojams prasmingai praleistą laiką, kuria išliekamąją vertę“, – pasakoja A. Klimas.

Portalo laisvalaikio rubrikų sekcijoje – atskiros skiltys gerų filmų ir knygų mėgėjams, kas savaitę atnaujinami parodų didžiuosiuose šalies miestuose kalendoriai, savaitgalio renginių vaikams suvestinės, kultūriniai maršrutai mėgstantiems keliauti bei fotoreportažai iš visų pasaulio kampelių.

Telkia bendrai kultūros misijai

Kaip teigia projekto autoriai, vystant portalą, siekiama ne konkurencijos, bet kultūros ir meno lauko dalyvių, institucijų bei žiniasklaidos atstovų bendradarbiavimo. Kuriant vertingą turinį, prie portalo kviečiami prisijungti menotyrininkai, kritikai, kultūros pasaulio autoritetai, menininkai, žurnalistai, tuo tarpu muziejai, galerijos ir kitos institucijos adresu vilniausgalerija@gmail.com gali siųsti pranešimus spaudai, dalintis informacija apie artėjančius renginius.

„Suteikti daugiau reikšmės tam, kas iš tiesų svarbu – mūsų pagrindinė misija, prie kurios maloniai kviečiame prisidėti ir kitus. Bendromis jėgomis siekime, kad menas ir kultūra taptų neatsiejama lietuvių gyvenimo dalimi visos šalies mastu“, – ragina projekto autoriai.

Neseniai atsinaujinęs „Vilniaus galerijos“ projektas-portalas „Menas. Kultūra. Laisvalaikis“ pasiekiamas adresu www.vilniausgalerija.lt. Nuo šiol nauji straipsniai jame publikuojami kasdien.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!