Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Filtrai
Autoriai:
Kategorija:
Gimimo metai:
Lietuvos fotomenininkas ir muziejininkas. Menininko fotografijose daugiausiai įamžinti Lietuvos architektūros paminklai, Vilniaus senamiestis, jo prieigos ir svarbiausi istoriniai monumentai.
Janas Brunonas Bulhakas (1876-1950) – vienas žymiausių Lietuvos fotografų, Stepono Batoro universiteto dėstytojas. Vilniuje įsikūręs prieš Pirmąjį pasaulinį karą, sostinėje jis pragyveno 34 metus. Per šį laiką J. Bulhakas įamžino Vilniaus kultūrinius įvykius, šventes, miesto istorinę raidą.
Lietuvos fotografas, 1863 m. sukilimo dalyvis. Pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas.
Alfonsas Budvytis - Lietuvos fotografas, pasižymėjęs konceptualiais darbais, dominuoja minimalistiniai, fragmentiški motyvai. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografas menininkas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatas.
Lietuvos menininkas, kuratorius ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojas. Jo meninis požiūris glaudžiai susijęs su atminimo ir kasdienės kultūros sampratomis. Kaip kuratorius ir dėstytojas, jo pagrindiniai interesai yra įvairūs kultūrinės antropologijos ir fotografijos šiuolaikiniame mene aspektai.

Lietuvos fotomenininkas. Sukūrė įvairių žanrų ir estetikos preciziškų, ekspresyvių fotografijų, fotografavo minimalistinius peizažus, daiktus ir formas, domėjosi socialine tematika, fiksavo Sąjūdžio mitingus.
Lietuvos fotografas, vienas savičiausių menininkų Lietuvos fotografijos mokyklos veikėjų. Kūrė montažus, turinčius daugialypę simbolinę prasmę.
Lietuvos menotyrininkas ir fotografas. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto docentas, Šiuolaikinių menų katedros vedėjas.
Lietuvos fotografas, kultūros veikėjas. Vienas pirmųjų fotografavo laukinę gamtą. Įsteigė fotoateljė Vilniuje, įrengė cinkografijos skyrių. Kūrė trumpus dokumentinius filmus.
Jonas Staselis – spaudos fotografas, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys.
Ramūnas Danisevičius - fotomenininkas, Lietuvos spaudos fotografas.
Dovilė Dagienė DoDa - menininkė, fotografė gyvenanti ir kurianti Vilniuje. 2020 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė doktorantūros studijas ir apgynė meno daktaro laipsnį. Dovilės Dagienės meninių tyrimų sritis jungia atmintį ir užmarštį, vaizduotę, laiką ir vietą fotografijoje.
Gintaras Česonis - Lietuvos fotografas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Dėsto Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute, Tarpdisciplininių menų studijoje (docentas).
Lietuvos fotografas, kuratorius, kultūros vadybininkas. Fotografijos festivalio Kaunas Photo iniciatorius ir vadovas. F Galerijos steigėjas ir kuratorius.
Tadas Kazakevičius - fotografas, dokumentinės ir portretinės fotografijos profesionalas.
Lietuvos fotomenininkas. Kūryba įsiterpia tarp savitai transformuo vyresniosios kartos romantizmo ir „socialinio peizažo“ fotografų pasaulėžiūros.
Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos fotografas. Nuo 1869 m. fotografavo Vilniiaus architektūrą ir apylinkes. Užfiksavo miesto mugių, statybų vaizdų. Pirmasis iš Lietuvos fotografų pradėjo fotografuoti interjerus.
Fotografė ir pedagogė. Įamžino XX a. I pusės Vilniaus architektūrą, muges, turgus, atlaidus. Kūryba realistinė, turi piktorializmo bruožų.
Fotografas, pedagogas. Kūryba realistinė, turi piktorializmo bruožų.
Žymus XIX a. antrosios pusės Lenkijos fotografas, išradėjas ir fotoaparatų gamintojas. Apie 1874-1875 m. fotografavo Vilnių.
  • iš 5
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!