Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Filtrai
Autoriai:
Kategorija:
Gimimo metai:
Lietuvos fotomenininkas ir muziejininkas. Menininko fotografijose daugiausiai įamžinti Lietuvos architektūros paminklai, Vilniaus senamiestis, jo prieigos ir svarbiausi istoriniai monumentai.
Janas Brunonas Bulhakas (1876-1950) – vienas žymiausių Lietuvos fotografų, Stepono Batoro universiteto dėstytojas. Vilniuje įsikūręs prieš Pirmąjį pasaulinį karą, sostinėje jis pragyveno 34 metus. Per šį laiką J. Bulhakas įamžino Vilniaus kultūrinius įvykius, šventes, miesto istorinę raidą.
Lietuvos fotografas, 1863 m. sukilimo dalyvis. Pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas.
Alfonsas Budvytis - Lietuvos fotografas, pasižymėjęs konceptualiais darbais, dominuoja minimalistiniai, fragmentiški motyvai. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografas menininkas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatas.
Lietuvių fotografė. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininkė fotografė. Įteikta Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Violeta Bubelytė žinoma kaip pirmoji Lietuvos fotografė, fotoobjektyvą nukreipusi į apsinuoginusią save.
Lietuvos menininkas, kuratorius ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojas. Jo meninis požiūris glaudžiai susijęs su atminimo ir kasdienės kultūros sampratomis. Kaip kuratorius ir dėstytojas, jo pagrindiniai interesai yra įvairūs kultūrinės antropologijos ir fotografijos šiuolaikiniame mene aspektai.

Lietuvos fotomenininkas. Sukūrė įvairių žanrų ir estetikos preciziškų, ekspresyvių fotografijų, fotografavo minimalistinius peizažus, daiktus ir formas, domėjosi socialine tematika, fiksavo Sąjūdžio mitingus.
Lietuvos skulptorius monumentalistas, kino režisierius ir operatorius, žurnalistas. Menininko kurtos skulptūros puošia Kauną, Nidą ir kitus Lietuvos miestus.
Janis Brekte – vienas žymiausių ir produktyviausių Latvijos dailininkų, daugiausiai tapęs akvarele. Jo darbuose – peizažai, vandeningo kraštovaizdžio, uostų, Rygos miesto vaizdai, natiurmortai.
Lietuvos teatro ir kino aktorė, pedagogė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė.
Lietuvos teatro ir kino aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Lietuvos teatro ir kino aktorė, pedagogė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė.
Lietuvos teatro ir aktorius, pedagogas, Lietuvos nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas.
Lietuvos teatro ir kino aktorė.
Lietuvos teatro ir kino aktorius, dėstytojas.
Lietuvių teatro ir kino aktorė, dviejų Auksinių scenos kryžių laureatė.
Lietuvių teatro ir kino aktorius, režisierius.

Ferdinandas Ruščisas (Ferdynand Ruszczyc, 1870–1936) – grafikas, dailininkas, scenografas. Nuo 1908 metų menininkas gyveno Vilniuje ir aktyviai įsijungė į miesto veiklą, kultūrinį gyvenimą ir paveldo išsaugojimo darbus. Organizavo įvairius renginius, buvo Stepono Batoro universiteto Dailės fakulteto dekanas, masonų ložės narys.
Romualdas Požerskis (1951)
Romualdas Požerskis (1951)
Lietuvos fotografas, profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, apdovanotas ir Riterio kryžiumi. Fotomenininko fotografijose įamžintos lietuviškos šventės, svarbiausi šalies įvykiai, kasdienis gyvenimas.
  • iš 4
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!