Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Filtrai
Autoriai:
Kategorija:
Gimimo metai:
Lietuvos fotomenininkas ir muziejininkas. Menininko fotografijose daugiausiai įamžinti Lietuvos architektūros paminklai, Vilniaus senamiestis, jo prieigos ir svarbiausi istoriniai monumentai.
Janas Brunonas Bulhakas (1876-1950) – vienas žymiausių Lietuvos fotografų, Stepono Batoro universiteto dėstytojas. Vilniuje įsikūręs prieš Pirmąjį pasaulinį karą, sostinėje jis pragyveno 34 metus. Per šį laiką J. Bulhakas įamžino Vilniaus kultūrinius įvykius, šventes, miesto istorinę raidą.
Lietuvos skulptorius monumentalistas, kino režisierius ir operatorius, žurnalistas. Menininko kurtos skulptūros puošia Kauną, Nidą ir kitus Lietuvos miestus.
Janis Brekte – vienas žymiausių ir produktyviausių Latvijos dailininkų, daugiausiai tapęs akvarele. Jo darbuose – peizažai, vandeningo kraštovaizdžio, uostų, Rygos miesto vaizdai, natiurmortai.
Ferdinandas Ruščisas (Ferdynand Ruszczyc, 1870–1936) – grafikas, dailininkas, scenografas. Nuo 1908 metų menininkas gyveno Vilniuje ir aktyviai įsijungė į miesto veiklą, kultūrinį gyvenimą ir paveldo išsaugojimo darbus. Organizavo įvairius renginius, buvo Stepono Batoro universiteto Dailės fakulteto dekanas, masonų ložės narys.
Romualdas Požerskis (1951)
Romualdas Požerskis (1951)
Lietuvos fotografas, profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, apdovanotas ir Riterio kryžiumi. Fotomenininko fotografijose įamžintos lietuviškos šventės, svarbiausi šalies įvykiai, kasdienis gyvenimas.
Gediminas Karalius (1942)
Gediminas Karalius (1942)
Lietuvos skulptorius, profesorius, Nacionalinės premijos laureatas. Kuriamoms skulptūroms būdinga raiški kompozicija, įvairių medžiagų (medžio, vario, bronzos) deriniai.
Vytautas Kašuba (1915-1997)
Vytautas Kašuba (1915-1997)
Lietuvos skulptorius, dailininkas, Nacionalinės premijos laureatas. Kūrė skulptūras iš bronzos, akmens, gipso. Gedimino paminklo, stovinčio Katedros aikštėje, autorius.
Šarūnas Sauka (1958)
Šarūnas Sauka (1958)
Dailininkas, Nacionalinės premijos laureatas. Darbai remiasi realybės ir siurrealizmo principais. Dažna religinė simbolistika bei ryškūs spalvų kontrastai.
Valentinas Antanavičius (1936)
Valentinas Antanavičius (1936)
Dailininkas, tapytojas, vienas žymiausių asambliažo kūrėjų, Nacionalinės premijos laureatas. Darbuose jaučiama siurrealizmo ir dadaizmo įtaka, dramatiškumas.
Povilas Ričardas Vaitiekūnas (1940)
Povilas Ričardas Vaitiekūnas (1940)
Dailininkas-tapytojas, Nacionalinės premijos laureatas. Darbuose dažnai vaizduojamas lietuviškas peizažas, natiurmortai.
Vladas Drėma (1910-1995)
Vladas Drėma (1910-1995)
Dalininkas, menotyrininkas, muziejininkas. Itin svarbus V. Drėmos indėlis į Lietuvos kultūros ir LDK paveldo tyrinėjimą bei puoselėjimą. Tarp svarbių visuomenininko įvertinimų - Nacionalinė premija bei pirmojo Vilniaus garbės piliečio titulas.
Lietuvos aktorius, visuomenės veikėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Nuo 1964 m. rengė poezijos programas.
Lietuvos teatro režisierius, aktorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, už savo kūrybą gavęs apdovanojimų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Eimunto Nekrošiaus spektakliai vieni pirmųjų iš Lietuvos rodyti užsienio festivaliuose. Režisieriaus kūryba išsiskyrė metaforų kalba, režisūrine dramaturgija, naujomis koncepcijomis.
Lietuvos teatro ir kino aktorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė.
Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius, dainininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Lietuvos teatro ir kino aktorius, režisierius, muzikantas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Lietuvos dailininkė, scenografė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė už „įspūdingą, teatro meno autoritetę keliančių moderniųjų spektaklių scenografiją“.
Lietuvos teatro režisierius, profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Lietuvos teatro ir kino aktorius, dėstytojas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
  • iš 3
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!