Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Apie mus

Akimirka iš tarptautinės meno mugės „ArtVilnius“ 2018 („Vilniaus galerijos“ ir „Vilniaus fotografijos galerijos“ stendas) | Foto: © „Vilniaus galerija“

„Reikia keisti bendrąją šalies atmosferą. Kažką daryti su informacine erdve, kuri kasdien Lietuvą vaizduoja kaip kosminės katastrofos ištiktą šalį. Juk neįmanoma gerai jaustis šalyje, kurioje socialinė patologija, smurtas, kriminalinės kronikos ir politiniai skandalai traktuojami daug rimčiau ir pagarbiau nei intelektualinis gyvenimas ir kultūra. (…) Gerai, jei nekreipi dėmesio į kreivų veidrodžių salę ir gyveni autentiškais dalykais – nuostabiu Lietuvos teatru, jos gera literatūra, daile ir akademine muzika. Bet ką daryti, jei neturi kur saugiai pasislėpti nuo tos brukamos destrukcijos ir tavo jauseną aktyviai veikia bei formuoja šalies viešasis gyvenimas arba išplitęs socialinių santykių modelis? Tada liūdna. Mes turime kažką daryti iš esmės keisdami bendrąją šalies sociopolitinę ir sociopsichologinę atmosferą.“ Leonidas Donskis, „Baltoji knyga“

Politika, kriminalai, įžymybių gyvenimas, bulvarinės naujienos – visa tai neišvengiama kasdienio informacinio srauto dalis. Mes, „Vilniaus galerijos“ kūrėjai, tikime, kad MENO, KULTŪROS bei turiningo LAISVALAIKIO temos yra ne ką mažiau svarbios ir reikalingos kiekvienam žmogui. Mūsų siekiamybė – atkovoti joms pelnytas pozicijas lietuviškos žiniasklaidos lauke ir pristatyti kuo platesniam šalies skaitytojų ratui. Bet kaip tai pasiekti?

Žinia, paprastai minėtos temos paskęsta nišinėse didžiųjų naujienų portalų rubrikose, o apie meną ir kultūrą rašančios svetainės ar leidiniai ilgainiui virsta atokvėpiu siauroms intelektualų auditorijoms. Kad portalas www.vilniausgalerija.lt netaptų dar vienu „menas – menui“ tipo puslapiu, išliekamąją vertę turinčius įrašus pateikiame visiems puikiai suprantama forma ir kalba, be įmantrybių. Vengdami primesti skaitytojams savo nuomonę ar veltis į bereikalingas diskusijas, stengiamės, remdamiesi patikimais ir patikrintais šaltiniais, kalbėti apie tai, ką jau spėjo pastebėti ir įvertinti meno bei kultūros pasaulio autoritetai, visuomenė („Pasaulio paveldo sąrašas (UNESCO)“, „Nacionalinės premijos laureatai“ ir pan.).

Mūsų puslapyje rasite tris minėtu pagrindu kuriamų temų kategorijas. Tai – Menas, Kultūra, Laisvalaikis. Kiekvienoje iš jų – atitinkamos rubrikos su naujai publikuojamais įrašais. Kita svetainės dalis skirta pristatyti „Vilniaus galerijos“ parduodamiems meno kūriniams, organizuojamoms parodoms, vykdomiems projektams (Sienų tapyba Valkininkuose, „Menas interjerui“).

Meno, kultūros, laisvalaikio aktualijos, be abejo, turi būti laisvai prieinamos visoje Lietuvoje. Dėl to stengiamės užtikrinti, kad virtualiai jos pasiektų skaitytojus bet kuriame šalies kampelyje, o mūsų renginiai bei projektai taptų ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Utenos kultūrinio gyvenimo dalimi. Minėtuose miestuose įsikūrusiose „Vilniaus galerijos“ pardavimų vietose bei el. parduotuvėje www.2di.lt galite ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti svetainėje matomus meno kūrinius ir knygas.

„Vilniaus galerija“ yra įmonės UAB „Vilkonda“, pilnai apmokančios visas „Vilniaus galerijos“ sąskaitas, projektas (prekinis ženklas). Nuo 1991 metų veikianti įmonė užsiima prekyba interjero medžiagomis bei aksesuarais, meno kūriniais, valdo tokius prekinius ženklus, kaip „Quick-Step Lietuva“, „2DI“, „Grindų turgus“.

„Vilniaus galerija“ niekuomet nėra gavusi ir nesiekė gauti jokios paramos ir kitokio rėmimo iš valstybės ir egzistuoja kaip privati iniciatyva. Pajamos už puslapyje pateiktas, parduodamas prekes, svetainėje talpinama reklama ir įmonės UAB „Vilkonda“ lėšos yra vieninteliai finansavimo šaltiniai, kuriais išlaikomas šis portalas ir vykdomi jau anksčiau minėti projektai.

Renginio „Paslaptingas švytėjimas“ metu pristatyta atkurta didžioji Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapyba (didesnioji dalis).

Gyvai apžiūrėti ir įsigyti „Vilniaus galerijos“ menininkų darbus, knygas ir kitas prekes galite keturiuose šalies miestuose: Vilniuje (pagrindinė parodų erdvė „Domus“galerijos meno zonoje), Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje, taip pat internetinėje parduotuvėje www.2di.lt.  

Patikusio autoriaus kūrinio šiuo metu nėra Jūsų mieste? Susisiekite nurodytais kontaktais ir per savaitę pristatysime jį į bet kurią pasirinktą „Vilniaus galerijos“ pardavimų vietą arba rezervuosime ilgiausiam įmanomam laikui.

Vilniuje

„Domus galerijoje“ įsikūręs salonas-parduotuvė „2DI“ (P. Lukšio g. 32)

Tel.: +370 527 53108
Mob. tel.: +370 652 95965
El. paštas: vida.vazneliene@2di.lt

I-V: 10.00-19.00
VI: 10.00-18.00 (vasarą – 10.00-16.00)
VII: nedirba

Kaune

„Namų idėjų centre – NIC“ įsikūręs salonas-parduotuvė „2DI“ (Pramonės pr. 8E)

Tel.: +370 37 427400
Mob. tel.: +370 699 61413
El. paštas: giedrius.laurinavicius@2di.lt

I-V: 10.00-19.00
VI: 10.00-16.00
VII: nedirba

Klaipėdoje

„Namų idėjų centre – NIC“ įsikūręs salonas-parduotuvė „2DI“ (Minijos g. 42)

Tel.: +370 46 246689
Mob. tel.: +370 640 25574
El. paštas: linas.piekus@2di.lt

I-V: 9.00-19.00
VI: 10.00-15.00
VII: nedirba

Utenoje

„Namų idėjų centre – NIC“ įsikūręs salonas-parduotuvė „2DI“ (Kupiškio g. 19)

Tel.: +370 64058620
El. paštas: grazina.baciuliene@2di.lt

II-V: 9.00-18.00
VI: 9.00-15.00
VII: nedirba

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!