Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Filtrai
Autoriai:
Kategorija:
Gimimo metai:
Alfonsas Budvytis - Lietuvos fotografas, pasižymėjęs konceptualiais darbais, dominuoja minimalistiniai, fragmentiški motyvai. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografas menininkas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatas.
Fotografas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas. Fotografo darbuose fiksuojama tai, kas yra ant užmarties ribos – laiko paženklinti Lietuvos ir pasaulio miestai, žmonės, jų aplinka.
Janas Brunonas Bulhakas (1876-1950) – vienas žymiausių Lietuvos fotografų, Stepono Batoro universiteto dėstytojas. Vilniuje įsikūręs prieš Pirmąjį pasaulinį karą, sostinėje jis pragyveno 34 metus. Per šį laiką J. Bulhakas įamžino Vilniaus kultūrinius įvykius, šventes, miesto istorinę raidą.
Janis Brekte – vienas žymiausių ir produktyviausių Latvijos dailininkų, daugiausiai tapęs akvarele. Jo darbuose – peizažai, vandeningo kraštovaizdžio, uostų, Rygos miesto vaizdai, natiurmortai.
Žymus XIX a. antrosios pusės Lenkijos fotografas, išradėjas ir fotoaparatų gamintojas. Apie 1874-1875 m. fotografavo Vilnių.
Fotografas, turėjo fotoateljė Vilniuje. Fotografavo Vilniaus architektūrą, įvykius. Sudarė ir platino savo fotografijų rinkinius.
Lietuvių fotografė. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininkė fotografė. Įteikta Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Violeta Bubelytė žinoma kaip pirmoji Lietuvos fotografė, fotoobjektyvą nukreipusi į apsinuoginusią save.
Lietuvos fotografas, vienas savičiausių menininkų Lietuvos fotografijos mokyklos veikėjų. Kūrė montažus, turinčius daugialypę simbolinę prasmę.
Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius, dainininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Lietuvos fotografas, Nacionalinės premijos laureatas. Vienas nuobodulio estetikos Lietuvos fotografijoje pradininkas, socialinio peizažo fotografas. Fiksuoja degradavusios kultūros objektus, stengiasi užčiuopti būtąjį ar vis dar esamą laiką.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!