Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Mironas Butkovskis1865
Fotografas, turėjo fotoateljė Vilniuje. Fotografavo Vilniaus architektūrą, įvykius. Sudarė ir platino savo fotografijų rinkinius.
Mironas Butkovskis1865
Fotografas, turėjo fotoateljė Vilniuje. Fotografavo Vilniaus architektūrą, įvykius. Sudarė ir platino savo fotografijų rinkinius.
Biografija ir kūryba

Mironas Butkovskis (g. 1865 m.) pradėjo dirbti 1888 m. kartu su Frisrichu Martini. Jų ateljė buvo įsikūrusi Paškevičiaus name Malo Stefanovskajos (dabar Šv. Stepono) gatvėje. 1889 m. ateljė persikėlė į Sokolovskio namą Vokiečių gatvėje. Tų pačių metų pabaigoje Martini išvyko iš Vilniaus.  1896 – 1915 m. dirbo su broliu Leonu. Broliai Butkovskaiai skelbėsi, kad jų ateljė veikė nuo 1887 m. (Martini ateljė įsteigimo data). Turėjo Persijos šacho dvaro fotografų titulą. Buvo apdovanoti keturiais aukso medaliais. Vieną jų pelnė 1895 m. Paryžiaus parodoje, kitą 1902 m. Vilniuje.

Fotografavo Vilniaus architektūrą, įvykius. Mironas Butkovskis sudarė ir platino savo fotografijų rinkinius Collection Vilna (Vilniaus kolekcija), Vues des Vilna (Vilniaus vaizdai).

Darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Vilniaus universiteto bibliotekoje, Lietuvos valstybės istorijos archyve, Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje, Rusijos Valstybės istorijos muziejuje, Varšuvos nacionaliniame muziejuje.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!