Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 4 gegužės d. 12:50
Kai pavasaris vilioja išeiti į lauką: penkios pasivaikščiojimų po Vilnių idėjos

Vilnius | Deimantės Grincevičiūtės nuotr.

Pavasariui įpusėjus, orams šylant, pumpurams skleidžiantis vis labiau norisi išeiti į lauką. Siūlome jums keletą idėjų, kur pasivaikščioti, kad praleistas laikas būtų ne tik smagus, bet ir turiningas.

1. Slapti Vilniaus kiemeliai

Senamiestis – ne vien barokinės bažnyčios ar siauros gatvelės, bet ir mažiau žinomi kiemeliai, į kuriuos retas įkelia koją. Kiekvienas kiemelis pasižymi ne tik ramybe, bet ir sava istorija, įdomybėmis. Tad kviečiame įžengti į 14 slapčiausių Vilniaus kiemelių, kurių istorijas surašė ir lokacijas pažymėjo „Neakivaizdinis Vilnius“.

Kiemelių žemėlapį rasite čia

2. „Vilniaus kalbančių skulptūrų“ maršrutas

Galbūt ne kiekvienam žinomas, bet vertas ypatingo dėmesio yra interaktyvus projektas „Vilniaus kalbančios skulptūros“. MO muziejaus inicijuota idėja kviečia atrasti 21 kalbančią skulptūrą Vilniaus centre! Tokiam pasivaikščiojimui tereikia telefono, su kuriuo nuskenavę šalia skulptūros esantį QR kodą galėsite išgirsti įvairių Lietuvos aktorių, dainininkų, visuomenės veikėjų įgarsintus tekstus.

Kalbančių skulptūrų žemėlapį rasite čia

Vilnius | Deimantės Grincevičiūtės nuotr.

3. Gyvūnų skulptūrų kelias

Tikriausiai išgirdę klausimą, ar Vilniuje yra gyvūnų skulptūrų, susimąstytumėte. Galbūt nepatikėsite, bet tokių skulptūrų, kuriomis įamžinti įvairūs gyvūnai ar vabzdžiai, yra net 13! Nuo milžiniško žiogo, nutūpusio ant pastato sienos, iki miegančio liūto… Šių 13 skulptūrų maršrutą jums parengė „Neakivaizdinis Vilnius“.

Gyvūnų skulptūras rasite čia.  

4. 100 kilometrų takas aplink Vilnių

Tikriems pasivaikščiojimų entuziastams siūlome 100 km taką gryname ore aplink Vilnių! Oficialus šios trasos startas ir finišas – Vilniaus centre esantis Stalo kalnas, tačiau žygį galite pradėti nuo bet kurio trasos taško arba įveikti ją atskiromis atkarpomis. Kitaip tariant, galite leistis ne į 100 km žygį, bet į kur kas trumpesnius šios trasos atstumus, kurių iš viso yra 10.

Maršrutus rasite čia

Vilnius | Deimantės Grincevičiūtės nuotr.

5. Virtualus pasivaikščiojimas po Vilniaus getą

Užsispyrusiems namisėdoms taip pat turime pasiūlymą! Tikriausiai kiekvienas žino, jog Antrojo Pasaulinio karo metais pačioje Senamiesčio širdyje buvo įkurtas Vilniaus getas. Visai neseniai Vilniaus mišrus choras „ARTyn“ pristatė virtualią muzikinę ekskursiją „Vilniaus geto keliais“. Dabar, neišėjus iš namų, galima susipažinti su Vilniaus geto istorija. Ji atskleidžiama pasitelkiant 360 laipsnių fotografijas, filmuotą medžiagą, archyvinius kadrus ir iliustracijas, taip sudarant galimybę į istoriją pažvelgti įvairiapusiškiau.

Virtualią ekskursiją rasite čia

Parengė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos (VVDG) auklėtinė Deimantė Grincevičiūtė. „Vilniaus galerija“ vykdo projektą, kurio metu suteikia VVDG žurnalistikos būrelio nariams galimybę paruoštus tekstus publikuoti portale „Menas. Kultūra. Laisvalaikis“. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!