Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Beatričė Kelerienė1968
Menininkė, keramikė. Jos braižu kūryboje tapo aukštos temperatūros malkinio degimo kūriniai. Menininkė kuria vazas, indus, stalo keramiką.
Beatričė Kelerienė1968
Menininkė, keramikė. Jos braižu kūryboje tapo aukštos temperatūros malkinio degimo kūriniai. Menininkė kuria vazas, indus, stalo keramiką.
Biografija ir kūryba

Beatričė Kelerienė – Lietuvos keramikė.

Nuo 2003 metų studijavo ir tyrė tradicinę keramiką ir keramikos degimo krosnių technologijas Japonijoje,- seniausias keramikos tradicijas turinčiuose miestuose Tanba, Shigaraki, Echizen, Tokoname, Seto, Thajimi, Kutani, Hagi, Mino, Bizen. Gilino savo žinias Gvatemaloje, Korėjoje, Dominykoje, Meksikoje. Nuo 2014 dvejus metus Beatričė pati įrenginėjo Karmazinų Keramikos Meno centrą ir pastatė unikalią, 5 m ilgio malkinio degimo aukštakrosnę – Karmazinų Anagamą. Ši krosnis suteikė naujas galimybes kurti, ypatingomis estetinėmis  ir technologinėmis savybėmis išsiskiriančius kūrinius, todėl menininkė vėl gali rengti kūrybos parodas. Anagama degimo procesas yra labai brangus ir reiklus, reikalaujantis ypatingos meistrystės ir patirties, kita vertus, šiuo būdu degti kūriniai vertintojų pripažįstami kaip atskira, ekskliuzyvinė kategorija keramikoje. Beatričės Kelerienės braižu tapo aukštos temperatūros malkinio degimo darbai, specifiniu dekoru neįprasti Lietuvoje.  Beatričės Kelerienės braižu keramikoje tapo aukštos temperatūros malkinio degimo kūriniai dekoruoti išsilydžiusiais medžio pelenais ir, be abejo, lengvai atpažįstama, klasikine arbatos estetika persmelkta stalo keramika. Interjerų puošmena, – indai ar vazos, – pačios pavieniui kuriančios autentišką aplinką ir visiškai pasikeičiančios, kai užpildomos gėlių puokštėmis.

Autorė sako, kad žvelgiant į kūrinius, pirmiausiai suvokiame trijų dimensijų formas, bet pradėjus šiuos kūrinius naudoti savo kasdieniame gyvenime, puošti savo aplinką, prisilietimais atskleidžiame ketvirtąją, – esminę kūrinio dimensiją, – sąveiką su būtimi naudojant. Pelenų glazūros indai ilgainiui įgauna naujus atspalvius. Puodelių ir arbatinukų paviršiai ir faktūros nuolat kinta juos naudojant, plaunant. Šeimininko ranka ir mylimas indas kaskart vis labiau atpažįsta vienas kitą. Sodo ar interjero skulptūros kiekvieną sezoną keičiasi kartu su aplinka ir oru, žinia, priklausomai nuo to, kur jos apgyvendintos. Keramikos meistras, sukurdamas kūrinį tik užduoda formą ir nubrėžia likimo kryptį jam. Vėliau kūrinio gyvybę palaiko ir gyvenimo virsmus formuoja kūrinio šeimininko rankos ir aplinka. Nuoširdžiai puoselėjamas keramikos kūrinys atskleis jums nepalyginamai daugiau kaitos. O kūrinio autoriaus meistrystę įvertinsite iš šios kaitos grožio.

Parodos ir apdovanojimai

Pastarųjų metų parodos:

  • 2017 m. – asmeninė paroda „Nepamestų Radinių Kolekcija“, Vilnius
  • 2016 m. – paroda „Iš Beatričės Anagamos“
  • 2015 m. – asmeninė paroda atvirose erdvėse Karmazinų Keramikos centre
  • 2014 m. – paroda Kakureya galerijoje, Hiroshima, Japonija
  • 2014 m. – tarptautinis keramikos simpoziumas Ventspilyje, Latvija
  • 2014 m. – tarptautinis keramikos simpoziumas Kohiloje, Estijoje
  • 2014 m. – tarptautinė Chasabal arbatos indų paroda Mungyeong, Korėja
  • 2014 m. – asmeninė paroda Agreeable Muse galerijoje Tokyo, Japonija
  • 2013 m. – arbatos keramikos paroda “Ceratopia” Toki mieste, Japonija
  • 2013 m. – 10-asis Tarptautinis keramikos konkursas Mino, Japonija
  • 2013 m. – šiuolaikinių menų festivalio keramikos paroda Yokotani, Japonija
  • 2012 m. – arbatos keramikos konkursas Tanabe muziejuje, Japonija
  • 2012 m. – keramikos konkursas Kyoto miesto muziejus, Japonija
  • 2012 m. – paroda Matsue miesto budistų šventykloje Gessyouji, Japonija
  • 2012 m. – paroda Takasegawa galerijoje Izumo, Japonija
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!