Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 5 rugpjūčio d. 08:49
B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapybą bus galima išvysti Šiauliuose
2017 Gegužė 10 - Birželis 1 Šiauliai

Algirdas Steponavičius, Birutė Žilytė, „Saulė“ (sienų tapyba sanatorijoje „Pušelė“ Valkininkuose), 1969-1972.

Gegužės 10 – birželio 1 dienomis Vilniaus galerija suteikia progą visiems dailininkės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus kūrinių gerbėjams Šiauliuose („Namų idėjų centre NIC“) pamatyti unikalią dviejų menininkų sienų tapybos parodą ir naujai išgyventi autorių kurtą stebuklinių pasakų realybę.

Ekspozicijoje – B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“ esančios tapybos fragmentai, tarp kurių – ir autentiško dydžio skaitmeninis spaudas „Saulė“. Parodos lankytojai taip pat galės išvysti originalius pasakai „Eglė žalčių karalienė“ B. Žilytės kurtus paveikslus, legendinės Vilniaus kavinės „Nykštukas“ sienas puošusius dailininkų darbus.

Čia susitinka, susipina ir tragiškame konflikte kertasi įvairialypiai jausmai ir gyvenimo įvykiai: ilgesys, žiaurumas, išdavystė, ištikimybė, meilė, mirtis.B. Žilytė

„Man ypač buvo įdomu iliustruoti stebuklines pasakas, susisiekiančias su archajinėmis sakmėmis, mitais. Čia susitinka, susipina ir tragiškame konflikte kertasi įvairialypiai jausmai ir gyvenimo įvykiai: ilgesys, žiaurumas, išdavystė, ištikimybė, meilė, mirtis… Vaizdai plečiasi į įvairiapuses begalybes – platumas, erdves, gilumas, tolumas… nuo linksmų nutikimų iki pavojingiausių bedugnių… Vyksta jausmų, išminties, aistrų kovos. Lyg stebuklingame šaltinio atspindyje atsiveria žmogaus sielos pilnatvė su svajonėmis, ilgesingais džiaugsmais ir tamsiomis bedugnėmis,“ – sako B. Žilytė (interviu: http://www.menufaktura.lt/?m=55337&s=67285).

„Vilniaus galerija“ kartu su autore šiuo metu atlieka ir kitus Valkininkų sienų tapybos atkūrimo darbus, perkeldama juos į skaitmeninį pavidalą. Proceso metu atgaminamos sunaikintos ar pažeistos darbų vietos, todėl žiūrovas kūrinius gali išvysti tokius, kokie jie buvo pradžioje – natūralaus dydžio, nepaliestus laiko.

Kviečiame apsilankyti ir pamatyti jau atkurtus B. Žilytės ir A. Steponavičiaus darbus gyvai!

KADA? Gegužės 10 – birželio 1 dienomis.

KUR? Šiauliuose, Pramonės g. 17B (Namų idėjų centras „NIC“).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!