„Nors šiais metais forumas vyks nuotoliniu būdu, tačiau į tai žiūrime kaip į galimybę dar platesnei auditorijai pristatyti Baltijos šalių trumpametražio kino talentus ir jų naujausius projektus. Manau, kad tai puiki proga per atviras paskaitas ir projektų pristatymo sesijas internete parodyti tarptautinei kino bendruomenei, kuo gyvena mūsų regiono kūrėjai ir koks įdomus bei aktualus gali būti trumpo metro kinas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir šiemet svečio teisėmis dalyvaujančioje Lenkijoje,“ – apie šių metų pasikeitimus teigė „Baltic Pitching Forum“ ir lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.
Šiais metais iš viso į forumą atrinkta 12 vystymo etape esančių projektų: 7 vaidybiniai, 1 mokumentinis ir 4 animaciniai. „Džiaugiamės, kad šiemet sulaukėme rekordinio paraiškų skaičiaus, o tai rodo, koks svarbus tampa šis renginys Baltijos regione. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad šių metų forumui buvo pateikta kaip niekad daug lietuviškų animacinių projektų ir tai demonstruoja labai pozityvią mūsų šalies trumpametražio kino tendenciją, kuomet kūrėjai imasi novatoriškų formų projektų, skirtų tarptautinei auditorijai,“ – teigė R.Daugėlaitė-Cegelskienė.
Šiemet iš Estijos atrinkti 3 vaidybiniai projektai: Juri Krutii „Keyhole“, Ragne Mandri „Rabbit Hole“ ir Jaanika Arum „Skin of a Mandarin“. Latviją atstovaus Raitis Ābele ir Harijs Grundmanis ir jų animacinis projektas „Tool“, Laurio Ābele vaidybinis projektas „Elk“ ir Zurab Dzhidzhilavos mokumentinis „The Man Who Scooped The Sea“. Iš Lietuvos šiemet dalyvaus 2 animaciniai ir 1 vaidybinis projektas: Dano Bereznicko „Bruno“, Eglės Davidavičės „Ta, kuri žino“ ir Elenos Rožukaitės „Pasakyk, kad myli“. Lenkiją atstovaus filmų „Kristaus kūnas“ ir „The Hater“ scenarijaus autorius Mateusz Pacewicz su vaidybiniu projektu „Team Building“. Paskutiniai du projektai – Betinos Bożek animacinis „Dessert Dachshund“ ir Karolinos Żebrowskos vaidybinis „Ebony“.
Forumas, nepaisant virtualaus formato, išlaikys tradicinę renginio programą. Ją sudarys rugsėjį vyksianti scenarijų konsultacija su Wimu Vanacker (Belgija) ir 3 dienų forumas spalio mėnesį. Kino kūrėjus projektų pristatymo meistrystės mokys lektorė Gabriele Brunnenmeyer (Vokietija). Jos paskaita apie projektų pristatymą bus prieinama viešai. Kino profesionalai iš viso pasaulio galės dalyvauti atvirose paskaitose festivalių programos sudarymo, filmų platinimo ir pardavimo temomis bei atrinktų projektų pristatymo sesijose. Forumo pranešėjai, tiksli programa ir registracija į virtualius renginius bus paskelbta rugsėjo antroje pusėje.
Renginio pabaigoje tarptautinė ekspertų komisija išrinks du geriausius projektus, kuriuos apdovanos kelialapiais į svarbiausius Europos trumpametražių filmų forumus: 2021 m. didžiausio pasaulyje trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano metu vykstantį koprodukcijos forumą „Euro Connection“ (Prancūzija) bei tarptautines scenarijaus rašymo dirbtuves ir koprodukcijos forumą „European Short Pitch“ (Prancūzija). Dar vieną prizą įteiks Baltijos šalių prodiuserių komisija – 1000 eurų vertės Baltijos šalių prodiuserių MEDIA apdovanojimą, įsteigtą „Kūrybiškos Europos“ biurų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje MEDIA skyrių iniciatyva.
„Baltic Pitching Forum“ organizuoja „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais – Rygos tarptautiniu kino festivaliu, Rygos tarptautiniu trumpųjų filmų festivaliu „2ANNAS“, PÖFF Shorts (Talino tarptautinis kino festivalis „Juodosios naktys“) ir Estijos trumpametražių filmų centru „ShortEst“. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, Lenkų kino institutas. Partneriai – „Kūrybiškos Europos“ biurai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.