Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 30 liepos d. 11:02
Atkurta B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapyba „NIC“ lauko teritorijoje („Dizaino savaitė“)
2018 Gegužė 9 - 13 Kaunas

Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapyba ir jos būklė.

Skaitmeniniu būdu atkurtą dailininkų, Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybą „Vilniaus galerija“ pirmą kartą kviečia išvysti Kaune, gegužės 9–13 dienomis, renginio Dizaino Savaitė 2018 | Kaunas metu.

Natūralaus dydžio skaitmeninis freskos atspaudas, nebijantis nei saulės, nei lietaus, bus eksponuojamas Namų idėjų centro „NIC“ lauko teritorijoje. Tai – ne pavieniai kūrinio fragmentai, o ištisinė, autentiško dydžio siena, kurios bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų!

Kūrinį sudaro dvi – 16 ir 32 metrų – ilgio dalys. Pirmieji jas išvysti progą turėjo 2018 metų vasarį vykusios 19-osios Vilniaus knygų mugės (KNYGŲ ŠALIES) lankytojai.

„Skaitmeniniu būdu atstatytos ir atspausdintos natūralaus dydžio dailininkų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus nutapytos freskos Vilniuje sulaukė išties didelio dėmesio, todėl džiaugiamės, galėdami jas parodyti ir kauniečiams. Priešingai nei Knygų mugės metu, šįkart jokio bilieto, norint išvysti menininkų kūrinį, nereikės – darbas eksponuojamas lauke, todėl tą padaryti galės kiekvienas norintis. Tiesa, tokia galimybė numatyta tik keletai dienų“, – sako projekto iniciatorius Audrius Klimas.

Skaitmeniniu būdu atstatytos ir atspausdintos natūralaus dydžio dailininkų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus nutapytos freskos Vilniuje sulaukė išties didelio dėmesio, todėl džiaugiamės, galėdami jas parodyti ir kauniečiams.Audrius Klimas

Suskaitmenintą B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapybos kūrinį, tokį, koks jis buvo Valkininkų sanatorijos gyvavimo pradžioje, bus galima išvysti gegužės 9–13 dienomis „Namų idėjų centro – NIC“ (Pramonės pr. 8 E) lauko teritorijoje bet kuriuo paros metu. Gegužės 9 dieną, trečiadienį, minėtoje vietoje numatoma ir aibė kitų renginių, tarp kurių – įvairūs seminarai, pristatymai bei aprangos dizaino ir mados tendencijų per 100-metį apžvalga su Aleksandru Pogrebnojum.

Išsamią „Dizaino savaitės“ renginių programą Kaune rasite čia: http://bit.ly/2HPYQlB.

Renginiai nemokami!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!