Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 22 liepos d. 08:41
Kęstutis Stoškus. VILNIAUS ARCHYVAS
2022 Gegužė 23 - Rugpjūtis 26 Vilnius

Kęstučio Stoškaus paroda VILNIAUS ARCHYVAS | Audriaus Klimo nuotr.

Kęstutis Ipolitas Stoškus gimė 1951 metais Lietuvoje, Jurbarko rajone, Dūdlaukio kaime. 1973 metais baigė Vilniaus universitetą. Nuo 1985 metų kaip fotografas bendradarbiauja pagrindinėse Lietuvos leidyklose. Jo parengtomis fotografijomis iliustruota daugybė dailės albumų, parodų katalogų, meno žurnalų, kalendorių ir kitokio pobūdžio leidinių.

K. Stoškus – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Nuo 1994 iki 2020 metų jis dirbo fotografu Lietuvos nacionaliniame muziejuje, dalyvavo rengiant muziejaus parodas, knygas, katalogus.

„Vilnius vėl pavergė savęs vertą fotografą – Kęstutį Stoškų, ištikimą, pagarbų ir talentingą menininką. Savo architektūrinėse fotografijose jis tęsia glaudžiai su Vilniumi susijusių fotografų Alberto Swieykovskio, Vilhelmo Zacharčiko, Abdono Korzono, Konrado Brandelio, Jozefo Czechovicziaus, Stanislawo Filiberto Fleury, Mirono Butkowskio, Aiziko Cinowieco, Tyburcijaus Chodzko, Jano Bulhako, Sofijos Urbonavičiūtės-Subačiuvienės ir kitų tradiciją, nepertraukiamai puoselėtą nuo XIX iki XX amžiaus vidurio. Daug išraiškingų kūrinių Vilniaus senamiesčio architektūros motyvais sukūrė ir žymūs šiuolaikiniai lietuvių fotografai – Algimantas Kunčius, Vytautas Balčytis, Alfonsas Budvytis, Arūnas Baltėnas. Pastariesiems ši tema yra svarbi, bet ne pagrindinė. Tik Stoškus architektūros dokumentavimo apimtimi ir sistematiškumu priartėja prie Vilniaus fotografijos klasikų keltų uždavinių.

Kęstučio Stoškaus paroda VILNIAUS ARCHYVAS | Audriaus Klimo nuotr.

Kęstučio Stoškaus paroda VILNIAUS ARCHYVAS | Audriaus Klimo nuotr.

Kęstučio Stoškaus paroda VILNIAUS ARCHYVAS | Audriaus Klimo nuotr.

Kęstutis Stoškus – šios tradicijos žinovas, nes nuo 1994-ųjų, dirbdamas Lietuvos nacionaliniame muziejuje, nuolat dalyvauja rengdamas senosios fotografijos leidinius ir parodas. (…) Darbas su istorine medžiaga suteikia jam galimybę puikiai pažinti senųjų Vilniaus fotografų darbo metodus, jų pasirinktus žiūrėjimo į motyvą taškus, kompozicijos principus, šviesos ir spalvinių tonų niuansus. Šią patirtį Stoškus perima ir transformuoja savo paties fotografijose“, – teigia menotyrininkė dr. Raminta Jurėnaitė.

„Vilniaus galerija“ pradėjo skaitmeninti K. Stoškaus fotografijų archyvą ir viešintį jį internetinėje svetainėje www.vilniausgalerija.lt. Dalį fotografijų autorius paruošė didelio formato spaudai, jos gali būti skirtingo dydžio, todėl nuotraukas lengva pritaikyti skirtinguose interjeruose.

Šių Kęstučio Stoškaus fotografijų tiražai yra riboti:

  • fotografijų, kurių ilgesnioji kraštinė ne didesnė kaip 40 cm, tiražas – 14vnt. + 1 autorinis spaudas;
  • fotografijų, kurių ilgesnioji kraštinė yra tarp 40 ir 50 cm, tiražas – 10 vnt + 1 autorinis spaudas;
  • fotografijų, kurių ilgesnioji kraštinė yra tarp 50 ir 60 cm, tiražas – 6 vnt. + 1 autorinis spaudas;
  • fotografijų, kurių ilgesnioji kraštinė yra tarp 60 cm ir 160 cm, tiražas – 6vnt. + 1 autorinis spaudas.

Kęstučio Stoškaus fotografijų galite įsigyti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!