Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Sienų tapyba Valkininkuose
Birutė Žilytė ir Algirdas Steponavičius
Vaizdo įrašai

„Mėlynas žirgas“, 1972 (rež. Bytautė Pajėdienė)

Tiems, kas norėtų šiek tiek daugiau sužinoti apie kūrinį ir pastatą, kuriame iki šiol išlikęs (kad ir prastos būklės) originalas, siūlome pažiūrėti 1972 metais B. Pajėdienės sukurtą dokumentinį 11 minučių filmą „Mėlynas žirgas“. Jame rodomą pastatų kompleksą suprojektavo architektai Eduardas Chlomauskas ir Zigmantas Liandzbergis. Filmą pažiūrėti galite čia.

„SAGA“, 2015 (rež. Gediminas Šiaulys)

2015 metais personalinėje Žilvino Landzbergo parodoje pristatyta Birutės Žilytės ir Algirdo Stepanovičiaus Valkininkų sienų tapybos darbų motyvais kurta video instaliacija.

 

„Panoramos“ reportažas apie suskaitmenintą Valkininkų freską (2017, LRT)

„Viena iš problemų buvo, kad freska yra siauroje galerijoje, fotografuoti galima tik iš nedidelio atstumo, todėl realiai buvo daroma daug nedidelių kadrų, kurie paskui buvo jungiami į vieną krūvą, tada jau sujungtas vaizdas buvo retušuojamas dizainerio, derinamas su Birute, kuri labai aktyviai pasijungė į tą procesą, kuri kaip visada reikli ir sau ir kitiems, išgauna visas įmanomas smulkmenas. Aš tuo labai džiaugiuosi, kad pavyko tai padaryt, kad vienas iš autorių dar gyvas, galiu drąsiai sakyt, kad tai labai autentiška“, – pasakojo projekto „Vilniaus galerija“ iniciatorius Audrius Klimas. Visą reportažą žiūrėkite čia.

Valkininkų sienų tapyba 19-oje Vilniaus knygų mugėje (LITEXPO), 2018

19-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu („Knygų šalyje“) „Vilniaus galerija“ pirmą kartą pristatė visą skaitmeniniu būdu atkurtą dailininkų, Nacionalinės premijos laureatų B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybą.

Knygų mugės lankytojai galėjo pamatyti natūralaus dydžio skaitmeninį freskos atspaudą. Tai – ne pavieniai kūrinio fragmentai, o ištisinė, autentiško dydžio siena, kurios bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų.

Kūrinį sudaro dvi – 16 ir 32 metrų – ilgio dalys. Vaizdo įraše – trumpoji sienos dalis.

„Dizaino savaitė“ 2018 Kaune

Skaitmeniniu būdu atkurtą dailininkų, Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybą „Vilniaus galerija“ Kaune pirmą kartą pristatė gegužės 9–13 dienomis, „Dizaino savaitės“ 2018 metu.

Natūralaus dydžio skaitmeninis freskos atspaudas, nebijantis nei saulės, nei lietaus, eksponuotas „Namų idėjų centro“ („NIC“) lauko teritorijoje. Pirmieji jas išvysti progą turėjo 2018 metų vasarį vykusios 19-osios „Vilniaus knygų mugės“ („Knygų šalies“) lankytojai.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!