Kiekvieną savaitgalį „Kauno autobusų“ dažyklos aikštelė virsta menininkų dirbtuvėmis. Čia jie įgyvendina tiek savo, tiek įvairių Kauno organizacijų sukurtus piešinius.
„Gatvės menas – svarbi Kauno identiteto dalis. Ypatingai smagu, kad dabar menininkai turi daug erdvės realizuoti savo idėjas ir nuspalvinti miestą neįprastais darbais. Įdomu stebėti ir kauniečių bei miesto svečių reakcijas, pamačius pravažiuojantį parodos eksponatą“, – teigė Kauno vicemeras Andrius Palionis.
Šiuo metu gatvėmis rieda jau 19 gatvės meno kūriniais papuoštų troleibusų. Kiekvieną savaitgalį galerija pasipildo 1–2 eksponatais. Visus meno kūrinius jungia pagrindinė tema – Kaunas. Ją menininkai atspindi įvairiai – gatvėse galima išvysti ir važinėjantį „Senelį išminčių“, ir mažiesiems kauniečiams skirtą „Kauniuką“, stilizuotų modernistinės Kauno architektūros pastatų, spalvotąjį V. Putvinskio gatvės namelį, funikulierių ir įvairių kitų.
Bene daugiausiai kauniečių nuostabos sulaukė juodasis troleibusas. Tai Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 simbolis. „Kaunas 2022“ komanda parengė ir daugiau staigmenų – neseniai į gatves išriedėjo mobilūs sveikinimai Plovdivui (Bulgarija) ir Materai (Italija) – miestams, 2019 metais esantiems Europos kultūros sostinėmis.
Kauno miesto tarptautinės rinkodaros agentūra „Kaunas IN“ troleibusus papuošė kaunastiškais piešiniais, keleivius kviečiančiais pažinti Kauno gatvės meno, gastronominius maršrutus ar prisiminti istorinius herojus, tokius kaip Čijunė Sugihara ar Janas Zvartendijkas.
„Darbo įgyvendinant piešinius būna per akis, todėl tenka paskubėti. Kartais dirbam ir iki vėlumos. Įdomu ne tik piešti, bet ir stebėti, kaip spalvotų troleibusų atsiranda vis daugiau, klausytis kauniečių nuomonių, koks piešinys jiems gražiausias“, – apie projektą pasakojo savo ir kitų menininkų kūrinius ant troleibusų įgyvendinantis Timotiejus Norvila-Morfai.
Tiesa, savo meninius gebėjimus pademonstruoti naujame ir neįprastame formate nori ne tik kauniečiai. Jėgas piešti ant transporto priemonių be Morfai spėjo išbandyti ir dar keli menininkai: kauniečiams gerai žinomas Tadas Vincaitis-Plūgas, vilnietis Gabrielis Žvirblis bei menininkų komanda iš sostinės „Spray Way“. Netrukus prie projekto prisijungs ir kiti gatvės menininkai, o dizaino idėjas siūlyti galės ir visi kauniečiai.
„Ate, senienos, labas, naujienos!“ – tai važinėjanti gatvės meno paroda, skirta atsisveikinti su senaisiais Kauno troleibusais. Menininkų nuspalvintos „Škodos“ Kaune važinės iki tol, kol miestą pasieks naujieji modernūs „Solaris“ troleibusai. Visi 85 naujieji troleibusai Kauną pasieks per šiuos, 2019-uosius, metus.
„Vilniaus galerija“ primena, kad panaši akcija, pavadinimu „Tapybos maršrutizatoriai“, pavasarį vyko ir sostinėje. Jos metu į Vilniaus gatves išriedėjo 5 troleibusai, papuošti žinomų Lietuvos ir Estijos naujosios kartos tapytojų darbų atvaizdais. Vilniaus troleibusų fotogaleriją galite pamatyti čia.