Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno teigimu, naujasis maršrutas yra labai svarbus tiek verslui, tiek turizmui.
„Lietuviai jau spėjo pamėgti keliones į Sakartvelą, o nuo šiol šis kraštas bus dar lengviau pasiekiamas. Susisiekimas tarp dviejų sostinių bus strategiškai svarbus, siekiant toliau stiprinti ir vystyti verslo ryšius bei didinti turistų srautus. Skrydžių į Sakartvelą paklausa sparčiai augo per pastaruosius metus, todėl tikiu, kad naujasis maršrutas greitai sulauks teigiamų mūsų keleivių atsiliepimų,“ – sako aviacijos ekspertas.
Galimybę skristi maršrutu Vilnius-Tbilisis tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, keleiviai turės nuo balandžio 2 dienos. Oro linijų bendrovė „Georgian Airways“ šiai kelionei siūlys orlaivius „Embraer 190“, „Boeing 737-700“ ir „CRJ-100“. Skrydis iš vienos sostinės į kitą truks apie 3 valandas.
Nuo Tbilisio centro oro uostas nutolęs apie 15 kilometrų, o susisiekimas su miestu – puikiai išvystytas. Iš Sakartvelo sostinės keliautojai žiemą vos per kelias valandas galės pasiekti populiariąsias Gaudari ir Bakuriani slidinėjimo trasas, Kakheti regioną, garsėjantį savo vynuogynais, ar Boržomi kurortą, mėgstamą vasaros metu.
Per metus aptarnaujanti 800 tūkst. keleivių ir šiuo metu tiesiogiai skraidinanti į 25 šalis „Georgian Airways“ buvo įkurta 1993 metais Sakartvele – tai pagrindinė oro linijų bendrovė, savo veiklai kelianti aukščiausius standartus ir tikslus. Keleivių saugumas ir profesionalus aptarnavimas – įmonės prioritetas.
Oro linijų bendrovė „Georgian Airways“ pradėdama naują maršrutą Vilnius-Tbilisis pasinaudojo viena iš Lietuvos oro uostų taikomų maršrutų plėtros skatinimo priemonių – finansine de minimis pagalba.
Vilniaus oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2018 m. jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 66 reguliariosiomis kryptimis į 57 miestus 27 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.