Komisijos siūlymu, išrinktoms įstaigoms trejų metų laikotarpiui, pagal jų veiklą suteikti reikšmingi vardai: Vilniaus miesto ansamblio vardo nusipelnė šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, Vilniaus miesto teatro vardas suteiktas Meno ir mokslo laboratorijai bei teatrui „Atviras teatras“, o Vilniaus miesto urbanistinio šokio teatro vardą pelnė šokio teatras „Low Air“.
„Vilnius – kūrybos sostinė. Tai rodo sostinėje sparčiai augantis įvairių meninių renginių, projektų ir iniciatyvų skaičius. Džiaugiuosi, kad kasmet Vilniaus vardą garsinančioms organizacijoms skiriame vis daugiau dėmesio ir finansinio palaikymo. Profesionalieji scenos menai yra neatsiejami nuo Vilniaus miesto kultūrinio gyvenimo: pritraukiantys ne tik pilnas sales žiūrovų, bet ir prisidedantys prie vaikų ir jaunimo edukacijos ir pirmųjų pažinčių su menais, suaugusiųjų savišvietos. Turime ką parodyti ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu – Vilniaus miesto trupės Vilniaus vardą garsina nuo Islandijos iki Kinijos“, – sako vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
Konkurse dėl miesto trupės vardo varžėsi 12 organizacijų: teatrai, koncertinės įstaigos, trupės, ansambliai ar kitos įstaigos, kurios yra įsikūrusios sostinėje. Konkurso dalyviai buvo vertinami pagal pastarųjų trejų metų veiklą, viešus pasirodymus, ateinančių trejų metų suplanuotą repertuarą, siūlomas ir numatomas veiklas, kurios bus skirtos moksleiviams, studentams bei šeimoms. Daug dėmesio komisija skyrė kultūrinei edukacinei programai ir darbui su įvairiomis socialinėmis grupėmis.
Kiekvienais metais sostinės savivaldybė visoms konkursą laimėjusioms trupėms bendrai skiria apie 120 tūkst. eurų metinį finansavimą – tai Vilniaus pastiprinimas profesionalumo aukštumų siekiančioms trupėms. Už šią sumą konkurso laimėtojai parengia profesionaliųjų scenos menų kūrinių, repertuarą, kuris būtų aktualus Vilniui ir prieinamas įvairių socialinių grupių gyventojams, taip pat atstovauja Vilnių tarptautiniuose festivaliuose ir kituose renginiuose, įgyvendina edukacines programas. Skirdama papildomą finansavimą, savivaldybė siekia paremti profesionaliųjų scenos menų įstaigas, didinti jų konkurencingumą, reprezentuoti Vilnių įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir kituose renginiuose.
Teatras „Atviras ratas“ ir urbanistinio šokio teatras „Low Air“ miesto trupės vardą „nešioja“ jau ne pirmus metus. Abu šie kolektyvai yra laimėję ir ankstesnį konkursą. Pasak Lauryno Žakevičiaus, šokio teatro „Low Air“ įkūrėjo, Vilniaus miesto trupės vardas yra be galo didelis įvertinimas bei pripažinimas. Menininkas pasakojo, kad apie miesto trupės vardą jie net nesvajojo, kai pradėjo „Low Air“ veiklą.
„Tapę Vilniaus miesto trupe galime atstovauti ir garsinti savo miestą. Tai ir didelė atsakomybė – visose mūsų veiklose išlaikyti aukštą kokybę, atliepti miesto bendruomenės socialinius, laisvalaikio ir kultūrinius poreikius. Būtent tai ir stengiamės daryti, būdami miesto trupe, ir su dideliu užsidegimu tęsime projektus ir veiklas. Gaunant kasmetinį finansavimą, atsiranda ir daugiau galimybių, kurios suteikia laisvės kurti naujas edukacines programas, visus spektaklius reguliariai rodyti Menų spaustuvės repertuare, taip formuojant vienintelį reguliarų šokio spektaklių repertuarą Vilniaus mieste. Džiaugiamės galėdami miestiečiams dovanoti ne vieną nemokamą kultūrinę veiklą. Siekiame sistemingai ugdyti šokio profesionalus, kurie ir toliau garsintų savo miestą Vilnių“, – pasakojo L. Žakevičius.