Geležinkelio stotyje, prie pirmojo perono, tarp 11 ir 12 kelio, nuo šiol nuolat skuba keleivis. Jį ant čia esančio pilko pastato sienos įamžino gatvės menininkas Timotiejus Norvila-Morfai. Piešinys krentančių lapų fone vaizduoja lagaminais nešiną vyrą, skubantį į traukinį.
„Piešinio idėja surišta su kontekstu, kuriame yra ši siena ir pats namukas. O tai yra geležinkelio stotis. Skubantis žmogus man pasirodė dinamiškas ir universalus siužetas, todėl ir nusprendžiau jį pavaizduoti. Įdomiausia, kai piešinio fone iš tikrųjų matai skubančius žmones. Vadinasi, šis siužetas visiškai gyvenimiškas ir ne iš piršto laužtas. Net ir bepiešiant teko pastebėti daug skubančių žmonių. Tereikia ateiti kelias minutes prieš traukiniui išvykstant ir tokių „skubėtojų“ čia – daugybė“, – apie kūrinio idėją pasakojo autorius.
Neatsitiktinai pasirinkta ir pati siena. Pasak T. Norvilos, ji turi labai organišką, gražią tekstūrą, dėl kurios ir piešinys įgauna autentiškumo: „Lygi siena su natūraliai nubyrėjusio tinko tekstūra ir praeivių gerai matoma vieta savaime perša mintį, kad piešinys turėjo atsirasti būtent čia.“
Neseniai gimusį piešinį jau spėjo pastebėti ir kauniečiai. Timotiejui bepiešiant, praeiviai negailėjo teigiamų atsiliepimų ir spėliojo, kas čia pavaizduota. Vieni sakė, kad vyras panašus į „amerikoną“, kiti spėliojo, kad piešinyje įamžintas žmogus keliauja į Dubliną, o vilniečiai sakė lauksiantys, kol skubantis piešinio herojus atvyks į sostinę.
„Paskutinis keleivis“ – tai dar vienas kūrinys programoje „Kauno akcentai“. Tai analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas. Jo dalyviai savo darbais puošia įvairias Kauno vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno savivaldybė.
Nuo programos pradžios per kelerius metus įvairiose miesto vietose jau atsirado 40 akcentų. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti internete.
Prie naujų profesionalių gatvės meno kūrinių atsiradimo mieste gali prisidėti ir patys kauniečiai, pilkas savo pastatų sienas patikėdami menininkams. Šiemet startavusi platforma menininkams ir sienų savininkams padeda atrasti vieni kitus ir bendradarbiauti, plečiant gatvės meno „galeriją“ Kaune po atviru dangumi.