Sausio 1-ąją Gedimino pilies bokšte Garbės sargybos kuopos kariai tradiciškai iškėlė 2019 metų vėliavą. Tradicine vėliavos ceremonija primenama, kad 1919 metų sausio 1 dieną bokšte trispalvę pirmą kartą iškėlė Lietuvos savanorių būrys. Pernai bokšte plevėsavusi vėliava tradiciškai perduota vienai mokyklų, kuri išsiskiria iš kitų istorinės atminties puoselėjimu ir pilietiškumo ugdymu. Šįsyk vėliava patikėta saugoti Skaistgirio gimnazijai (Joniškio raj.).
„Kiekviena sostinė turi savo simbolį. Jei paklaustume vilniečių ir miesto svečių, koks Vilniaus simbolis pirmiausiai iškyla mintyse, daugelis atsakytų – Gedimino pilis su plevėsuojančia trispalve. Simboliška, kad Naujuosius metus sutinkame ir pradedame Vilniaus širdyje. Mes taip pripratome prie virš Vilniaus iškilusios Trispalvės vaizdo, jog atrodo, taip buvo visada. O išties trys dešimtmečiai valstybės gyvenime – nedidelis tarpsnis, tad branginkime ir saugokime savo laisvę bei Lietuvos vėliavą – mūsų istorijos, valstybės ir kiekvieno iš mūsų dvasinio tvirtumo, atminties dalelę“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.
Ceremonijoje dalyvavo Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, Vilniaus arkivyskupas metropolitas G. Grušas, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybė, vicemerė E. Tamošiūnaitė, savanoriai, kovų už Lietuvos laisvę dalyviai, visuomeninių organizacijų atstovai, Vilniaus miesto bendruomenės nariai ir miesto svečiai.
Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 dieną. Garbė iškelti vėliavą tąkart patikėta pirmajam LDK Gedimino pėstininkų pulkui. Pulko vadas Leonas Gustaitis Vilniaus rinktinės vadui atraportavo: „Pakėliau vėliavą Gedimino kalne, pastačiau garbės sargybą ir pabrėžiau, kad kol Gedimino pulkas yra Vilniuje, tol Trispalvė vėliava čia laisvai plevėsuos“. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, kasmet sausio 1 dieną prisimenamas ir pagerbiamas didis savanorių žygdarbis, surengiant Vėliavos pakėlimo ceremoniją.
Renginį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Krašto apsaugos ir Kultūros ministerijomis.