Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 5 gruodžio d. 23:20
Savaitgalio renginiai vaikams
Gruodis 7 - 9
Paroda „Ilgiausių metų Ą ir Ę! Sto lat Ą i Ę!“

Tai visiškai neįprastas renginys vaikams ir jaunimui, skirtas Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio šventėms. Čia jūsų lauks žinių lobiai ir daugybė įdomių netikėtumų: iliustruotojų dirbtuvės, diskusijos, pamokėlės ir žaidimai. Savo akimis išvysite, kaip puikūs lenkų ir lietuvių dailininkai, grafikai, iliustruotojai – Józefas Wilkońis, Andrzejus Strumiłło, Małgorzata Gurowska, Patricija Bliuj-Stodulska, Stasys Eidrigevičius, Kęstutis Kasparavičius, Bronius Leonavičius, Sigutė Chlebinskaitė ir kiti – kuo įvairiausiais būdais ir stiliais atvaizdavo… šneką. Būtent! Bet argi šneką ir kalbą apskritai įmanoma parodyti?
Paroda Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veiks iki gruodžio 9 d.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“

Vaikams ir jaunimui skirtas literatūros festivalis tris dienas ūš Vilniaus mokytojų namuose. 2-16 metų jauniesiems istorijų ir knygų mylėtojams pasiūlysime daugiau nei 50 įvairių renginių – susitikimų su knygų kūrėjais, kūrybinių dirbtuvių, spektaklių, koncertų, kino peržiūrų. Visi renginiai nemokami ir prieinami kiekvienam.
Vilniaus mokytojų namai, gruodžio 7-9 d.

Kalėdos sostinėje 2018

„Kalėdos sostinėje“ yra ryškiausias ir daugiausiai lankytojų sulaukiantis sostinės festivalis, kuris prasideda gruodžio pradžioje ir džiugina iki pat Trijų Karalių. Tai mažiausiai 5–6 savaitės išskirtinių kalėdinių renginių ir ypatingos gera nuotaika užkrečiančios atmosferos ne tik įvairiose sostinės širdyje esančiose erdvėse, bet ir nuo centro nutolusiuose Vilniaus kampeliuose. Kasmet kruopščiai ruošiamos „Kalėdos sostinėje“ renginių programos pagrindinė ašis – kokybiški, ryškūs ir įdomūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai visai šeimai. Kiekvienais metais augančio ir tobulėjančio festivalio organizatoriai kaskart lankytojus nustebindami įtraukiančiomis naujovėmis bei idėjomis, siekia stiprinti švenčių kultūrą ne tik sostinėje, bet ir Lietuvoje, bei vilniečiams ir miesto svečiams sukurti nepamirštamą Kalėdų šventę.
Įvairios vietos, gruodžio 1 – sausio 7 d.

Dirbtuvės vaikams „Christmas decorations“

Kalėdos – puikus metas pradžiuginti savo artimuosius rankų darbo atvirukais, eglutės žaisliukais, šventinėmis dekoracijomis. Laukiame 6 -12 m. vaikučių, kurie nori savo artimuosius pradžiuginti rankų darbo gaminiais.
„Mini akademija“, gruodžio 8 d., 10 val., gruodžio 9 d., 11 val.

Kūrybinės dirbtuvės „Žaidžiame teatrą“ su Ilona Balsyte

Turbūt daugeliui jūsų išgirdus klausimą iš savo vaikų: „kas tas teatras“, tekdavo pasukti galvą, kaip suprantamiau ir aiškiau į jį atsakyti. O apsilankius kokiame nors spektaklyje su savo mažaisiais, išgirsti klausimą „mama, mama, koks čia arklys, jeigu jis netikras?“
Keblūs mažųjų klausimai reikalauja kūrybiškų atsakymų. O tokiems atsakymams gauti – geriausia išeitis – patirti teatrą. Todėl su džiaugsmu pristatome jums naujieną – kūrybinę vaidybos laboratoriją šeimoms su žinoma aktore „keistuole“ Ilona Balsyte, kur kviesime „žaisti teatrą“ ir patirti daugybę nepamirštamų emocijų drauge su visa šeima. Čia trinsime ribą tarp aktoriaus ir scenos, čia – kiekvienas, net ir jauniausias dalyvis, galės pasijausti aktoriumi, keisimės vaidmenimis – kuomet suaugusieji grįš į vaikystę, o vaikai mėgins pasimatuoti tėvų kostiumus, keisimės vaidmenimis tarp šeimų, o tai tikrai padės į komiškas „kaip teatre, taip ir gyvenime“ situacijas ir į savo šeimos narius pažvelgti iš naujo. Na ir, žinoma, ieškosime atsakymų į visiems rūpimą, bet taip ir neatsakytą klausimą „kas tas teatras?“.
House of Puglu, gruodžio 8 d., 10 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Paulius Tamolė: Pommerat „Raudonkepurė“ – apie mažą mergaitę, apie jos vienatvę. Ar mes, tėvai, susimąstome, kiek mūsų vaikai būna vieni, stokodami artimųjų dėmesio? Kaip vaiką veikia vienatvė? Koks apskritai vaikų ir tėvų santykis? Ką mes vadiname vaikų savarankiškumu? Ši pasaka kalba apie trijų kartų susitikimą. Čia bendrauja dukra, mama ir močiutė. Mūsų baimės, kompleksai arba nepažįstamieji – vilko „įkūnytas“ personažas. Visa tai slepiasi šiame autentiškame kūrinyje, kurio fabula atkeliavo iš „Raudonkepurės“ originalo. Pjesė labai švari: skaitydamas suvoki, kad parašyta tiek, kiek reikia. Kita vertus, ta lakoniška ir konkreti kalba suteikia didelę laisvę vaizduotei.“
Vilniaus nacionalinis dramos teatras, gruodžio 9 d., 12 ir 15 val.

 

Spektaklis vaikams „Coliukė“

Jaunimo teatro spektaklis „Coliukė“ – tai danų rašytojo H. K. Anderseno pasakos interpretacija. Realizuoti šią visiems puikiai žinomą istoriją teatro scenoje ėmėsi jaunas režisierius Ričardas Matačius (g. 1982), sukūręs per dešimtį įvairaus žanro trumpametražių filmų ir kurio pastarųjų metų darbai vis dažniau įgyvendinami teatro, performatyvaus meno srityse. Spektaklis vaikams „Coliukė“ – R. Matačiaus režisūrinis debiutas teatro scenoje. Savojoje interpretacijoje režisierius perteikia pasakos pasaulį, jungdamas originalius multimedijos vaizdus su aktorių vaidyba. Vaizdo ir animacijos projekcijos nukelia žiūrovus į paslaptingą gyvūnų, gėlių ir vabzdžių karalystę… Per trimatį vaizdą siekiama pažvelgti į „Coliukės“ pasaulį šių dienų vaiko akimis.
Menų spaustuvė, gruodžio 9 d., 12 val.

Šiuolaikinio šokio spektaklis 0 – 3 metų vaikams „Mozaika“

Mažų vaikų aplinkinio pasaulio pažinimas prasideda nuo įvairių geometrinių formų (kubo, rutulio, kūgio) ir spalvų (žalios, raudonos, geltonos, mėlynos, oranžinės). Įvairias geometrines formas ir spalvas spektaklio kūrėjai dėlios tarsi mozaiką, virsdami vaikams atpažįstamomis daržovėmis – morka, pomidoru, agurku, o kartais neatpažįstamais grybais, vaisiais, gėlėmis. Keliaudami per atskirus vaiko raidos etapus, šokėjai tarsi vaikai iki vienerių metų šliaužios, ropos, spyruokliuos, eidami antruosius metus – plekšnos, eis, bėgs, o sulaukę trijų – šuoliuos, slapstysis ar suksis. Šiuos vaiko judesius ir judėjimą lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius.
Menų spaustuvė, gruodžio 8 d., 11, 15, 17 val.

Spektaklis vaikams nuo 10 m. „Sibiro Haiku“

Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas. Svarbiausia sceninio žaidimo terpe virto žemė. Iš jos iškyla visi pasakojimo veikėjai, ja lakoniškai perteikiami ir istoriniai karo veiksmai bei pasekmės. Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus.
Menų spaustuvė, gruodžio 7 d., 18 val.

Spektaklis 5-10 metų vaikams „Tikros pasakos“

Tiems, kurie bent sykį pagalvojo, kad tikras pasaulis ir pasakos neturi nieko bendro, tiems, kurie kartais abejoja, ar svajonėms lemta išsipildyti ir tiems, kurių svajonės tokios didelės, kad net patys jų išsigąsta. Kviečiame į gimtadienį, pilną žaidimų ir pasakų, tačiau ne tų, kuriose princesės laukia princo ar undinėlės praranda balsą. Tai pasakos apie tikrus žmones ir istorijas, kurios tikrai įvyko. Apie žmones, kurių didžiausi norai ir siekiai išsipildė. Apie stipriausias Karibų jūros pirates, garsiausias pasaulio mokslininkes ir tai, kaip tapti tuo, kuo svajoji.  Spektaklio kūrėjai pažada, kad net jei nesate jubiliatas, iš gimtadienio išeisite su dovana!
Menų spaustuvė, gruodžio 9 d., 18 val.

Spektaklis vaikams „Po grybuku“

Esu senas, gyvenime visko matęs Lapinas. Man nutiko tai, kas visiems kada nors nutiks. Mano gebėjimas suktis iš sudėtingiausių gyvenimo situacijų, prasimanyti maisto stebino net ir visko mačiusius žvėris ir žmones. Ar manote, kad miške nieko nevyksta? Žvėreliai nemoka jausti, kalbėti, bartis ar juoktis? Įsivaizduojate, kad miške tik medžiai, samanos ir miško gėrybės? Ir, žinoma, grynas oras, kaip sako Jūsų tėveliai. Atskleisiu paslaptį: man nutiko keistoka istorija, o gal kaip tik labai stebuklinga, kuri prasidėjo gan neįprastai… Ne, ne vidury miško ir netgi ne eglės viršūnėje, o po nedideliu… Oi, atsiprašau, elnias sufleruoja, kad istorija nutiko po mažu grybuku.
Vilniaus kamerinis teatras, gruodžio 9 d., 12 val.

Dramos ir objektų spektaklis vaikams „O Viešpatie, Vilnius!“
Rūsys – šauni vieta, bandantiems slapstytis nuo gyvenimo. Jame, Mažojoje „Lėlės“ teatro scenoje, ir susitinka pora kiek „kuokštelėjusių“ pelėnų bei virtualaus pasaulio valdovas – skaudžiai su mama susipykęs berniukas. Tai istorija apie tiesos paieškas ir būtinybę kalbėtis, apie tai, kad problemos tampa išsprendžiamos jas išsakius ir nuo jų nebėgant. O šalia vienatvės, šeimos, draugystės bei tarpusavio supratimo laukia dar viena pasakojimo linija – puikiausio pasaulyje miesto, Vilniaus! Pelėnų, pratūnojusių savąjį gyvenimą rūsyje, dėka susipažinsime su šio krašto legendomis ir pasakojimais bei susiremsime su tokiomis paslaptingomis Vilniaus būtybėmis kaip kad magų magas Tvardauskas ir Vilniaus Baziliskas… „O Viešpatie, Vilnius!“ – tai aktoriaus ir režisieriaus Ainio Storpirščio debiutas „Lėlės“ teatro scenoje. Taip pat tai ir pirmasis meninko, kaip dramaturgijos autoriaus, bandymas. „Norėčiau, kad po šio spektaklio išėję vaikai klausinėtų tėvų apie Vilnių. Ir kad šis spektaklis jiems būtų kaip impulsas praleisti laiką kartu, kalbėtis.“ – teigia jis.
Spektaklis vaikams „Kalėdų Senis, Besmegenis ir naminukė Kūtė“

Muzikinė komedija skirta mažiems ir dideliems, ieškantiems Kalėdinio stebuklo ir pasakos. Spektaklyje pamatysite išsiblaškiusį Kalėdų Seneliuką ir jo ištikimą draugą Besmegenį. Jus džiugins ir naminukė Kūtė, Tarakonas Monas, Policininkas Jonas. O Kalėdų Seneliuko didysis kaminas šaudys ne tik dovanomis, bet ir sceniniais fejerverkais, balionais ir sniegu.
Raganiukės teatras, gruodžio 8 d., 12 val. ir 9 d., 10 val.

Pramoginis edukacinis užsiėmimas šeimai „Proto atostogos“

Giliai širdyje visi mes, tarsi maži vaikai, laukiame Kalėdų stebuklo. Tačiau tikrasis Kalėdų stebuklas slypi ne ryškiaspalvėse šviesose, gražiai supakuotose brangiose dovanose, blizgančiuose kalėdiniuose papuošimuose, beprasmiškame siautime ar šventime. Tikri stebuklai vyksta tada, kai dovanojame vieni kitiems savo dėmesį, prasmingą buvimą kartu, dalinamės savo mintimis, idėjomis, jausmais ir širdies šiluma. Kaip pajusti didžiosios metų šventės laukimo džiaugsmą? Kokia smagia veikla laukiant Kalėdų pradžiuginti savo artimuosius, o gal ir nepažįstamuosius? Kviečiame jus į pramoginį-edukacinį užsiėmimą KALĖDINĖS PROTO ATOSTOGOS Kauno miesto Kameriniame teatre. Visi kartu, maži ir dideli, kursime Kalėdinės nuotaikos receptą, mėgausimės Kalėdų kvapais, žaisime smagius žaidimus, eksperimentuosime kūrybinėse Stebuklo dirbtuvėse, įvairiaspalvėmis Šviesomis spalvinsime savo sukurtą Kalėdų istoriją.
Kauno miesto kamerinis teatras, gruodžio 9 d., 13 val.

Laukime Kalėdų drauge!

Turbūt niekas neprilygs tam maloniam jausmui, kuris apimdavo žvelgiant į eglutę, papuoštą savo pačių rankomis pagamintomis girliandomis, žvaigždėmis ir snaigėmis. Gruodžio 8 d. edukaciniame užsiėmime „Kalėdinis laiškas“ išmoksite patys pasigaminti kalėdines atvirutes, o vėliau senoviškai – plunksna – išraityti kalėdinius palinkėjimus į pačių gamintą atviruką. Taip pat sužinosite, kaip atsirado laiškai, ir kaip žmonės perduodavo žinutę, kai dar nemokėjo rašyti.
Kauno muziejus, gruodžio 8 d., 14.30 val.

Kalėdinių žvakių gamyba šeimai (stikliniuose indeliuose)

Šv. Kalėdų belaukiant, sukurkite jaukumą namuose su savo pasigaminta, šilumos, spalvų ir kvapų kupina žvake. Tiems, kurie niekada nedarė nieko panašaus, žvakių gamyba gali pasirodyti be galo sudėtingu ir sunkiu išbandymu, tačiau šis užsiėmimas yra labai paprastas. Į pagalbą pasitelksime fantaziją.  Kartu susipažinsime su žvakių gamybos paslaptimis, istorija.  Patys gaminsime kvepiančias, spalvomis ir raštais išmargintas žvakes indeliuose. Naudosime sojų vašką, kvapiu aliejus ir spalvas! Visos priemonės suteikiamos!
Vaikų pramogų studija „Pažadukas“, gruodžio 8 d., 11 val.

Šokio teatras 0-3 m. vaikams „Mozaika“

Kaip atrodo mažo vaiko aplinkinis pasaulis? Jis apvalus geltonas ar kampuotas mėlynas? O gal pailgas žalias, tuščiaviduris, bet minkštas? Mažų vaikų aplinkinio pasaulio pažinimas prasideda nuo įvairių geometrinių formų (kubo, rutulio, kūgio) ir spalvų (žalios, raudonos, geltonos, mėlynos, oranžinės). Įvairias geometrines formas ir spalvas spektaklio kūrėjai dėlios tarsi mozaiką, virsdami vaikams atpažįstamomis daržovėmis – morka, pomidoru, agurku, o kartais neatpažįstamais grybais, vaisiais, gėlėmis. Keliaudami per atskirus vaiko raidos etapus, šokėjai tarsi vaikai iki vienerių metų šliaužios, ropos, spyruokliuos, eidami antruosius metus – plekšnos, eis, bėgs, o sulaukę trijų – šuoliuos, slapstysis ar suksis. Šiuos vaiko judesius ir judėjimą lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius.
Kauno miesto kamerinis teatras, gruodžio 9 d., 11 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m. „Būtybės“

Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? Ar žinot, kad ežerą, kuriame vasarą maudotės, aštriu kirvuku išskaptavo Perkūnas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro? Pasikedenę vešlius ūsus, keturi vėjai – Rytys, Vakaris, Vasaris ir Žiemys – jus supažindins su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Iš pirmo žvilgsnio būtybių pasaulis gali pasirodyti baugus, bet tik tol, kol jo nepažįsti.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, gruodžio 8 d., 12 val. ir 9 d., 12 val.

Spektaklis vaikams nuo 3 m. „Meškiuko gimtadienis“

Istorija nubunda vaikų fantazija nuspalvintame fėjų buduare… Siaučiant lietui grįžta fėja Lėja ir negali patikėti, kad namuose tiek svečių… O kur slepiasi jos draugė Frėja? Užmigo vargšelė, nes visą naktį daineles kūrė žaisliukui, kurį rado gatvėje. Jai pabudus, fėjos supranta, kad šiandien šio meškiuko gimtadienis. Puiku, namuose tiek svečių… O ką jam padovanoti? Gal pasaką, kurioje meškiukas nukeliautų į snieguotus kalnus ir galėtų susidraugauti net su pačiu mėnuliu? Viskas yra įmanoma, jei tik fėjoms padės vaikai…
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 8 d., 12 val.

Spektaklis vaikams „Balta sniego žmogeliukų kelionė“

Kas galėjo išgąsdinti Sniego žmogeliukus speiguotą žiemos naktį? Tikrai ne pūga ir ne piktas šaltukas. Ogi žinia apie pavasarinę Saulutę, negailestingai naikinančią visus žiemos pėdsakus.
Baimindamiesi, kad atšilus iš jų beliks tik vandens balutės, Sniego žmogeliukai leidžiasi į atradimų ir nuotykių kupiną kelionę, pasiryžę surasti Saulę ir paprašyti, kad ji nepasirodytų. Bet tuomet žiema amžinai karaliautų žemėje?!
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 9 d., 12 val.

Cukrinė Kalėdų pasaka

Vaikus ir ne tik vaikus kviečiame laiku nusikelti į paslaptingąsias senolių Kalėdas. Čia išvysite dalį klaipėdietės Nijolės Bendikaitės senovinių kalėdinių žaisliukų gausios kolekcijos. Kolekcininkė prikaupusi daugiau kaip 10 tūkst. įvairių kalėdinių ir naujamečių atributų, parvežtų iš Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Japonijos ir kt. Surinkti žaisliukai pagaminti iš skirtingų medžiagų: stiklo, vatos, plastiko, metalo, popieriaus, molio, vaško ar šiaudų. Kolekcija eksponuojama nuo gruodžio 6 d. iki pat Trijų karalių šventės cukrinukų (vaikų, sergančių cukriniu diabetu) namuose – klube „Smalsučiai“ (Herkaus Manto g. 47, Klaipėda). Čia taip pat galėsite gauti informacijos, kas yra 1 tipo cukrinis diabetas, sužinosite, kaip vaikai matuoja cukraus kiekį ir kaip leidžiasi insuliną, o suaugusieji galės pasimatuoti savo cukraus kiekį kraujyje.
Namuose-klube „Smalsučiai“ paroda veiks iki sausio 5 d.

Advento edukacijos ir renginiai

Laukiame Jūsų Klaipėdos etnokultūros centro rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose. Gruodžio 8 d. 11.00 val. ir 14.00 val. laukia Žolinukų kūrimo dirbtuvės šeimoms „Devyniaragis neša saulę“ (rekomenduojama vaikams nuo 9 m.).
Klaipėdos etnokultūros centras, gruodžio 8 d., 11 ir 14 val.

Kalėdų Senelis ir Elfai iš Jūros!

Ar kada matėte Kalėdų namelį prie Jūros!? Čia visai netoli, Klaipėdoj! Negali patikėti? Ogi taip taip, tai bus pačio Kalėdų Senelio rezidencija! Jis apsistos čia gruodžio mėnėsį iki pat Kalėdų su savo elfais, kurie rūpinsis mažaisiais šio pasaulio gyventojais.
Elfai jau ruošia patį minkščiausią krėslą „Ateik Ateik“ rezidencijoje:
– Rašysime kartu laiškus. Nors Senelis bus visai šalia, jis gali ir neatsiminti visų pasaulio vaikų norų, todėl būtinai užrašysim ir ant lapo!
– Ant veidukų piešim pačius slapčiausius herojus!
– Piešim ant lapo kalėdų Senelio draugus!
– Ir žinoma sutiksim patį Kalėdų Senelį ir sakysim jam eilėraštukus bei kalėdinius norus!!!
Vėtros g. 8, gruodžio 8-9 d., 14 val.

VII vaikų ir jaunimo kūrybos paroda „Mano prakartėlė“

Prano Domšaičio galerijoje veikia tradicinė VII vaikų ir jaunimo kūrybos paroda „Mano prakartėlė“. Parodoje eksponuojamos 36 prakartėlės, kurias sukūrė vaikai ir mokiniai iš  Klaipėdos, Gargždų ir Vėžaičių. Dalyvių amžius – nuo 4 iki 17 metų. Parodai pateiktose erdvinėse kompozicijose vaizduojami tradiciniai personažai – Kūdikėlis Jėzus, Marija, Juozapas, Trys Karaliai, atkeliavę su dovanomis. Juos supa angelai, piemenėliai ir, žinoma, gyvulėliai – asiliukai, jautukai, avytės.  Dalyviai atsižvelgė į parodos  sąlygas ir prakartėlių figūrėles lipdė iš molio, plastilino arba modelino. Kviečiame galerijos lankytojus pasidžiaugti nuoširdžiais darbais, pajusti artėjančių švenčių nuotaiką ir išrinkti septynias labiausiai patikusias prakartėles.
Prano Domšaičio galerijoje paroda veiks iki sausio 6 d.

Nuotykių spektaklis vaikams „Smaragdo miesto burtininkas“

Vienoje Kanzaso dykvietėje gyveno mergaitė Elė. Vieną dieną pakilęs baisus viesulas sugriovė mergaitės namus, o ją pačią nunešė į stebuklingą Kramtukų šalį. Čia Elė sutiko gerąją burtininkę Vinilą, kuri jai padovanojo stebuklingas sidabrines kurpaites, kurios  turėjo padėti sugrįžti į tėviškę pas mamą ir tėtį. Tačiau tai nebuvo taip paprasta – mergaitė turėjo padėti trims būtybėms išpildyti jų didžiausius troškimus ir nukeliauti į Smaragdo miestą pas Didįjį Burtininką Gudviną… Spektaklyje daug spalvingų personažų, gražios muzikos ir įmantrių šokių. Tai scenoje atgimusi pasaka, kuri didelius ir mažus veda į nuostabų fantazijos pasaulį.
Žvejų rūmai, gruodžio 9 d., 12 val.

Muzikinis spektaklis visai šeimai „Žvaigždžių opera“

Vyksta muzikinį TV šou primenantis konkursas, kurį laimėjęs Pelių Karalius tampa nauja muzikos žvaigžde… Kas dabar bus? „Žvaigždžių opera“ – tai operų diptiko “Bulvinė pasaka“ (apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi) ir “Makaronų opera“ tęsinys. Savo žanru ir tematika „Žvaigždžių opera“ – spektaklis visai šeimai. Joje vystoma draugystės ir meilės istorija suteikia galimybę šią operą aktualiai pateikti skirtingo amžiaus žiūrovų kategorijoms.
Žvejų rūmai, gruodžio 9 d., 13 val.

Kalėdų senelio namelis

Baltas, barzdotas, apvalus ir labai didelis, gal dešimties ar dvylikos metrų ilgio, dvidešimties tūkstančių kilogramų, o gal ir dar didesnis – toks Kalėdų Senelis mažame Klaipėdos lėlių teatre įsikurs šiemet. Gera, minkšta, cukrinė Kalėdų Senelio širdis sušildys kiekvieną, nes gero prieš Šv. Kalėdas turi būti daug. Kviečiame visus pasisvečiuoti jaukiame Kalėdų Senelio namelyje ir dar draugų atsivesti!
Klaipėdos lėlių teatras, gruodžio 8 ir 9 d., 10, 12, 14, 16, 18 val.

Šeimadienis „Kūrybingos sielos“

VŠĮ  „Sielos harmonija“ kviečia šeimas smagiai  ir prasmingai leisti laiką sekmadieniais dalyvaujant kūrybinėje ir pažintinėje veikloje, rasti įdomius pomėgius ir naujus draugus. Vaikai įgis naujų žinių, lavins kūrybiškumą, ugdys sveiką gyvenseną. Tėvai rodys gerą pavyzdį vaikams kartu sportuojant, dalyvaus patrauklioje ir dideliems, ir mažiems ugdomoje veikloje. Programoje – muzikinės ir meno dirbtuvės, jogos pratybos ir kiti užsiėmimai.
VŠĮ „Sielos harmonija“, gruodžio 9 d., 10.30 val.

Spektaklis vaikams „Kukučio kelionės“

Tai spektaklis improvizacija. Kukutis ir jo draugai surengia žiūrovams kelionę per metų laikus. Ji transformuojasi į linksmus žaidimus, priklausomai, į kokį metų laiką patenka spektaklio herojai: vasarą jie mėgaujasi šiltos saulutės spinduliais ir gėlių kvapais, rudenį renka lietaus lašus ir taškosi balose, žiemą mėtosi puraus sniego gniūžtėmis ir lipdo Senį Besmegenį, kuris senelei ir seneliui tampa neklaužada anūkėliu ir todėl, atėjus pavasariui, ištirpsta. Spektaklyje yra ir daugiau įdomių personažų: duktė tinginė, kuri nemoka verpti ir jos trys draugės – raganos, kurios už ją nudirba visus darbus, yra karvutė, kuri išskrenda į dausas, taip pat – katinas, kuriam, vaikštant po kopūstų daržą, ant uodegos dangus užgriūva, ir trys storuliai, kurie pameta savo didelius pilvelius… Ir, žinoma, Kukutis, kuris visuose metų laikuose atranda jų žavesį, grožį ir malonumus; apie tai jis dainuoja savo draugams ir žiūrovams. Spektaklyje daug muzikos, šokių, šviesos ir geros nuotaikos.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, gruodžio 9 d., 12 val.

Šventinis šou „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, režisieriumi Dainiumi Kazlausku ir knygų vaikams autoriumi Tomu Dirgėla, pristato unikalų pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais.
Šiaulių arena, gruodžio 8 d., 18 val.

„Drąsusis elniukas Eliotas“

Pasiruoškite įsimylėti mažytį elniuką, tiksliau – mažytį arkliuką Eliotą. Jo didžiausia svajonė – po visą pasaulį Kalėdų Senelio elnių kinkinyje vežioti dovanas. Artėjant Kalėdoms vienas Kalėdų Senelio elnias netikėtai praneša išeinantis… į pensiją. Eliotas nusprendžia, kad tai jo šansas. Ir nors daug kas sako, kad arkliukui neatsiras vietos elnių kinkinyje, Eliotas nepasiduoda. Jis užsideda kalėdinę kepuraitę su elnio rageliais ir, skatinamas geriausios draugės ožkelės Hazelės, iškeliauja į Šiaurės ašigalį – į elnių varžybas. Rekomenduojama nuo 6 metų.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Grinčas“

Dr. Seuss knygomis paremtas filmas papasakos istoriją apie garsiausią visų laikų piktadarį Grinčą, pavogusį Šv. Kalėdas. Vienišas, mažame kaimelyje drauge su šuneliu gyvenantis Grinčas – tikras išradėjas! Namus aprūpinęs technologijomis, leidžiančiomis neiti iš namų, žaliasis vagišius nosį lauk iškiša tik ieškodamas maisto. Deja, tuomet tenka susidurti su kaimynais, kurių jis, švelniai tariant, nemėgsta. Pastarieji, kasmet švęsdami Kalėdas, sutrikdo ramią Grinčo vienatvę, pasitelkdami vis ryškesnes dekoracijas, garsesnes dainas ir trankesnę muziką. Sužinojęs, jog šiemet planuojamos keturiskart didesnės šventės negu paprastai, apimtas siaubo Grinčas mato vienintelę išeitį – jis privalo užtikrinti ramią ir tylią kasdienybę pavogdamas Šv. Kalėdas! Ar jam pavyks pašalinti nekenčiamiausią jo paties šventę kartą ir visiems laikams? O gal magiška Šv. Kalėdų dvasia suminkštins net ir Grinčo širdį? Linksma, šilta ir vizualiai patraukli istorija įpūs optimizmo ir kalėdinės dvasios.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Mažoji pėda“

Linksmas animacinis nuotykis visai šeimai, Didžiapėdžio legendą pasakojantis aukštyn kojom: kaip jaunasis sniego žmogus Jetis sutinka tą, ką manė neegzistuojant – Žmogų.  Tai smagi lietuviškai dubliuota istorija apie draugystę, drąsą ir atradimo džiaugsmą, aukštyn kojom apverčianti Ječio šeimos gyvenimą atradus, kad už jų snieguotojo kaimo egzistuoja kur kas didesnis pasaulis.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Baltoji iltis“

Filmas pasakoja apie indėnų žemėse augantį stiprų, gudrų ir ištikimą nuostabaus grožio vilkšunį Baltąją iltį. Bandantis prisitaikyti prie visokiausių gyvenimo aplinkybių, vieną dieną jis papuola į indėno Pilkojo Bebro rankas, kuris atveda vilkšunį į savo kaimą. Tačiau, Pilkojo Bebro kaimas tapo tik laikinais namais Baltajai ilčiai. Visai netrukus, gyvūnas yra apgaule parduodamas niekingam žiaurių ir nelegalių šunų kovų organizatoriui. Baltajai Ilčiai kiekviename žingsnyje tenka kovoti dėl išlikimo, ginti savo gyvybę ir kentėti nuo žmonių žiaurumo. Jis prievarta treniruojamas tapti nuožmiu kovotoju šunų pjautynėse, bet išdidus ir garbingas vilkšunis nusprendžia jose nebedalyvauti. Ar pavyks Baltajai Ilčiai ištrūkti iš nelaisvės?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Triušis Piteris“

Nuostabiame Anglijos gamtos kampelyje su trim sesutėmis gyvenantis geraširdis triušiukas Piteris turi daugybę draugų, nuolat prasimano įvairiausių žaidimų, niekuomet nepalieka bėdoje, o kartais nesusilaikęs krečia nepiktus pokštus. Maisto Piteris susiranda apsilankydamas fermerių daržuose arba mėgaudamasis panelės Bėjos (aktorė Rose Byrne) paliktomis vaišėmis. Tačiau kuomet į Bėjos kaimynystėje stovintį namą įsikelia ponas Tomas Makgregoras (akt. Domhnall‘as Gleeson‘as), gyvenimas triušiukui apkarsta. Mat Tomas kaip gyvas negali pakęsti visokių laukinių gyvūnėlių – ypač tokių, kurie vagia jo daržoves. Lyg to būtų maža, Makgregoras ima ir įsižiūri gražiąją Bėją. Piteris netrukus supranta, kad jam ir jo draugams gresia ne tik prarasti gardų maistą iš Makgregoro daržo, bet ir tikrą draugę, kuri visuomet pasirūpindavo gyvūnėliais. Sunerimęs triušiukas ima regzti planus, kaip suardyti Tomo užmačias. Tačiau Makgregoras taip pat nesnaudžia – jis pasiryžta bet kokia kaina nugalėti tuos „įkyrius parazitus“.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Tabaluga“

Toli, toli, nuostabioje Žaliojoje šalyje gyvena drakoniukas Tabaluga. Du didžiausi jo norai – išmokti skraidyti ir kvėpuoti ugnimi. Drakoniuką užauginęs varnas Rembo skraidyti jį galbūt kada nors ir išmokys, tačiau kvėpavimo ugnimi mokytojų Tabalugai nelemta surasti – drakoniukas yra paskutinis iš savo genties. Vieną dieną ant miške riogsančio akmens drakoniukas pamato paslaptingą nuorodą – išraižytus žodžius „Tabaluga. Ugnis. Ledo šalis“. Su nauja viltimi surasti rūpimus atsakymus, Tabaluga kartu su geriausiu bičiuliu, boružiuku Baliu iškeliauja į paslaptingą sniego šalį. Joje bičiuliai susipažįsta su nuostabaus balso savininke, ledo princese Lili ir jos geriausiu draugu, baltuoju lokiu Limbo. Išklausius Tabalugos, Lili šauna mintis, kad atsakymą į drakoniukui rūpimą klausimą, galbūt, galėtų žinoti Arktas – Ledo šalį valdantis sniego senis. Nei Lili, nei juo labiau Tabaluga net neįtaria, kad Arktas slapčia rezga planus sniego, ledo ir šalčio šalimi paversti ne tik Ledo šalį, bet ir greta esančią Žaliąją šalį. O jo užmačioms gali pasipriešinti tik ugnimi kvėpuojantis drakonas.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Dagas iš akmens amžiaus“

Seniai seniai, kai žemėje lakstė dinozaurai, mamutai ir kitokios nesąmonės, mūsų pro-pro-pro-pro-protėviai gaminosi ginklus iš akmens ir medžiojo triušius. Na, bent jau viena gentis taip darė. Gimtoji Dago gentis. Pats Dagas buvo šiek tiek keistas vaikinas. Jam, pavyzdžiui, kildavo klausimai apie tai, kodėl medžiojami tik triušiai, o ne didesni gyvūnai. Mėsos juk būtų daugiau?  Tačiau vieną dieną juos užgriūva kur kas didesnės bėdos. Dago gentį su savo chebra užpuola kažkoks iki tol nematytas pasikėlęs bičas ir pompastiškai paskelbia apie Akmens amžiaus pabaigą ir Bronzos amžiaus pradžią. Nespėjęs išsiaiškinti, kas, po perkūnais, yra toji bronza, Dagas su gentainiais paimamas į nelaisvę ir nugabenamas į pagrobėjo miestą. O ten jau prasideda tokie stebuklai, kokių nei Dagas, nei jo bičiuliai net sapnuose neregėjo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!