Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 2 spalio d. 13:34
Savaitgalio renginiai vaikams
Spalis 5 - 7
Piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“ paroda

Knygos padeda mums pažinti save ir pasaulį. Skaitydami knygas, plečiame žinias, ugdome kritinį mąstymą ir laviname vaizduotę. Kartais knygų nusiperkame, o kartais skolinamės ar skaitome bibliotekoje. Ką ir kaip šiuo metu skaitome? Kokias knygas labiausiai mėgstame ir kodėl? Ko užsukame į artimiausią biblioteką ir kaip dažnai? Į šiuos klausimus ir bandė atsakyti nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, dalyviai. „Parodoje pristatomuose mokinių darbuose vyrauja savitai ir įvairiomis technikomis interpretuojamos idėjos – „aš ir knyga“, „biblioteka mano gyvenime“, „mes ir Lietuvos kultūros istorija šiandien“.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki spalio 28 d.

Kūrybinės lėlių teatro dirbtuvės pradinių klasių moksleiviams

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“, pradeda bibliotekų specialistams skirtų seminarų ir kūrybinių dirbtuvių vaikams ciklą. Projektu siekiama sudaryti sąlygas bibliotekose plėsti vaikų kultūrinį akiratį, skatinti kūrybiškumą ir domėjimąsi lietuvių literatūra, supažindinant juos su įvairiomis lėlių teatro technikomis ir suteikiant galimybę gyvai jas išbandyti. Pradinių klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti kūrybinėse lėlių teatro dirbtuvėse, kurios Nacionalinėje bibliotekoje organizuojamos rugsėjo 20, 21 ir 25 d. 10 val., rugsėjo 28 d. 11.45 val. ir spalio 5 ir 12 d. 10 val.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, spalio 5 d., 10 val.

Šeštadienio lauko stovykla 7-10 metų vaikams

„Mokysimės gamtos paslapčių, bei dūksime iki nugriuvimo. Susipažinsime kaip keičiasi gamta rudenį, žiemą, pavasarį. Laipiosime medžiais, kepsime ant laužo, gaminsime meškeres, sužinosime Pūčkorių paslaptis, bebrų ir šikšnosparnių gyvenimo ypatumus, braidžiosime Vilnele, šliaušime bunkeriais, ieškosime lobio ir patirsime dar daug daug nuotykių!“
Lauko darželis, Pūčkorių g. 5, spalio 6 d. 10 val.

Edukacinis užsiėmimas vaikams „Litvakai – kas jie tokie?“

Spalio 7 d. 14 val. muziejaus Tolerancijos centre įvyks edukacinės programos „Sekmadieniukai“ užsiėmimas „Litvakai – kas jie tokie?“. Jo metu mažieji muziejaus lankytojai sužinos, ką reiškia žodis „litvakas“, kaip žydų bendruomenė kūrėsi ir gyveno Lietuvoje, kas atidarė pirmąją fotoateljė mūsų šalyje. Bus galima pasitikrinti, kiek žinote žydiškų žodžių, pasiklausyti muzikos, kuri buvo populiari 1930 m., ir pasigrožėti garsių litvakų dailininkų paveikslais.
Tolerancijos centras, spalio 7 d., 14 val.

Obuolinės. Tiškevičių Dvaro mugė Trakų Vokėje

Pirmą kartą Trakų Vokėje organizuojama nuotaikinga, rudens įkvėpta gėrybių mugė. Jos metu Liepų Alėjoje priešais Tiškevičių rūmus, šalia buvusiu autentiškų savo formą primenančių nukirstą pasagą arklidžių galėsite išvysti įvairių gardumynų mugę, rudens daržovių gausą, vietinių menininkų rankdarbius ir kt. Nepritrūks pramogų nei suaugusiems, nei mažiesiems renginio dalyviams – jų lauks pramogų zona su batutais ir žaidimais bei kitokiomis smagiomis staigmenos.
Liepų alėja, spalio 6 d., 10 val.

Nepamestų daiktų jomarkas: amatų šventė rekonstruotoje Savičiaus gatvėje

Spalio 6 d. apsilankykite Savičiaus gatvėje Vilniuje, čia vyks Nepamestų radinių jomarkas – amatų šventė. Programoje – senųjų amatų demonstravimai (skiautinių siuvimas, knygrišystė, verpimas, audimas, stiklo karolių gamyba, kalvystė, muilo gamyba, ekokeramika iš kavos tirščių ir kt.), šešėlių teatro spektaklio vaikams ir kitos pramogos.
Savičiaus gatvė, spalio 6 d., 11 val.

Spektaklis vaikams „Mama katinas“

Spektaklio „Mama katinas“ herojus – storas ir tingus katinas Zorbas, valingai ar ne, bet pasirenkantis antrąjį variantą ir tik pradėjęs dalintis gyvenimu su kitu atrandantis savyje nuostabių charakterio savybių, kurių net nenujautė turįs… Patikėkite manimi, vaiko fantazijos atverti nereikia – ji atverta žymiai gerokai plačiau nei mūsiškė. Todėl spektaklio vaikams scenovaizdis turi atlikti tą pačią funkciją, kaip ir spektaklyje suaugusiems – padėti papasakoti istoriją. Jei reikia, tai gali būti ir trys kubai, jei reikia – galima pastatyti ir tikriausius aukso rūmus. Šiuo atveju dailininkas Marijus Jacovskis lipdo paprastą plytų sieną, kuria „eilinį“ didmiesčio kiemą, kuriame gyvena keli paprasčiausi katinai, užsiimantys visai nepaprastu dalyku – mokantys žuvėdriuką skraidyti…
Vilniaus mažasis teatras, spalio 7 d., 12 val.

Instaliacijų spektaklis šeimai „Apie baimes“

Ko bijojome vaikystėje ir ko vis dar bijome dabar? Kaip priimame savo buvusias ir esamas baimes? Ar baimė gali būti pozityvi? Gal ji būtina, kad galėtume augti? Kad atsakytų į šiuos klausimus, režisierė Olga Lapina kartu su dailininke Renata Valčik sukūrė savitą Jaunimo fojė erdvių architektūrą. Iš aktorių vaikystės patirčių ir asmeninių istorijų gimė „baimių kambarių“ miestelis. Keliaudami po jį, suaugusieji ir vaikai atras savo pačių patirtis ir galės jomis pasidalinti tarpusavyje. „Nebijok bijoti“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia augti kartu su savo baimių patirtimis.
Valstybinis jaunimo teatras, spalio 7 d., 12, 12.30, 13, 13.30, 15, 15.30, 16, 16.30 val.

Spektaklis vaikams „Ambrozijaus, Purkiaus ir…“

…Kartais net pati mažiausia staltiesės dėmelė gali būti stebuklas, paslaptis. Gerai įsižiūrėkite į tas dėmeles, tarsi stebėtumėte debesis danguje. Galbūt ši dėmelė yra visiškai laimingo šuns vardu Ambrozijus, kuris gyvena mažame namelyje ant Svajonių kalnelio kartu su geriausiu savo bičiuliu katinėliu Purkiumi, Boruže, Miegapele, Tolimųjų kelionių Vėju – ir svajoja, žaidžia, rašo stebuklingus laiškus ir dalinasi šviesiomis istorijomis, kad sušildytų širdis ir užaugintų sparnus pačiam Angelui. Apie visus stebuklus galima sukurti pasaką ir papasakoti ją Svajonių katinui po žydinčiu medžiu. Ateikite, visus Jus vaišinsime arbata ir… istorijomis apie draugystę, buvimą kartu.
Vilniaus kamerinis teatras, spalio 5 d., 12 val.

Spektaklis vaikams „Vištytė ir gaidelis“
Spektaklis visai šeimai „Vištytė ir gaidelis” – šiuolaikinė visiems gerai žinomos istorijos interpretacija, paversta žaidimu. Kaip sekti pasaką? Ar ją galima keisti? Ar tradiciniams pasakų herojams gali talkinti šiuolaikiniai daiktai? Ar senas kaip pasaulis klausimas gali turėti naują atsakymą? Ar gaidelis galėjo išskristi į kosmosą su samurajaus kardu, o vištytės akelę – apsaugoti akiniai nuo saulės? Scenografė ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė įgyvendino studijų metų svajonę – sukurti spektaklį, kuriame atgiję daiktai išplėstų nuotykių erdvę ir taptų svarbiais įvykių dalyviais. Čia mergaitė ir berniukas kovoja už savo teisę tikėti tokia pasaka, kokią prisimena. Tačiau žaisti po vieną- neįdomu. Tad bendro žaidimo vardan vaikai pradeda ieškoti kompromiso. Šiame kelyje į draugystę kūrybiškai mokomasi ir atlaidumo, ir nesavanaudiškumo, ir kitų ne tik vaikams svarbių dalykų.
Keistuolių teatras, spalio 7 d., 12 val.
Spektaklis vaikams „Eglė žalčių karalienė“

Nuo jūros pakrančių iki didžiųjų miestų plačiai pagarsėjusi istorija apie Eglę ir medžiais paverstus jos vaikus atkeliavo ir į Keistuolių teatro sceną. Režisierė Eglė Kižaitė praveria vartus į jūros karalystę – teatre atgimsta jautri, šilta ir trupinėlį liūdesio slepianti puikiai pažįstama lietuvių liaudies pasaka „Eglė žalčių karalienė”. Vandenų valdovo sūnų žaltį Žilviną pamilusios ir į jūrų karalystę iškeliavusios jauniausios sesers Eglės sugrįžimas į gimtuosius namus tampa didžiausiu ištikimybės šeimai, draugystės ir tarpusavio supratimo išbandymu, nuspalvintu šviesiomis meilės spalvomis ir apkartintu išdavystės. Nuotaikingą, vietomis pratrūkti juokais, o vietomis – nubraukti ašarą kviečiantį spektaklį skambėti dainomis priverčia šeši jauni Keistuolių teatro aktoriai, atveriantys kelią dar kitaip pažvelgti į Eglės ir Žilvino istoriją ir įtraukiantys į veiksmą pačius žiūrovus.
Keistuolių teatras, spalio 7 d., 15 val.

Spektaklis vaikams nuo 1 iki 3 metų „Dangaus virėja“

Saulės kelionės Žemėje pasaką sekantis spektaklis „Dangaus virėja“ kviečia 1,5–3 metų vaikus ir jų tėvelius atsigręžti į mūsų senolių gyvojo, bet vis labiau užmarštin grimztančio paveldo aruodus. Ar dažnai jaunai mamai tenka griebtis už galvos, niekaip nepavykstant nuraminti įsiverkusio savo mažojo stebuklo, ar kaip tik – visai nusivaryt nuo kojų, bandant žūtbūt kuo nors užimti savo mažylį, kuriam, regis, kiekvienas naujas užsiėmimas akimirksniu pabosta? Spektaklio kūrėjai žada pačius mažiausius žiūrovus ir jų tėvelius išmokyti liežuvėlio mankštelių, logopedinių pratimų bei kitokių senovinių, autentiškų žaidinimų, padėsiančių su žaisme ir, svarbiausia, praktine nauda atlikti kasdienius valgymo, apsirengimo, ruošimosi miegeliui ir kitus ritualus.
Menų spaustuvė, spalio 7 d., 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie vėžliuką“
1995 m. įvykusi premjera jau penkioliką metų vaidinama „Lėlės“ mažojoje salėje ir sulaukia ne tik vaikų dėmesio – kartais į „Pasaką apie vėžliuką“ susirenka vien suaugę žiūrovai. Ilgą spektaklio amžių lemia išradinga scenografija (lyg pasaulį matytume vėžliuko akimis), netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė (pvz. stebuklingomis galiomis, bet menku proteliu apdovanota Laimės paukštė) ir aktorių improvizacijos. Nuo 1998 m. spektaklyje vaidina Irmantas Jankaitis. Tai buvo šio populiaraus dramos aktoriaus debiutas lėlių teatre, tapęs jam lėlininko profesijos pradžiamoksliu (čia Irmantas vaidina virš dešimties skirtingų personažų!). Šiandien Jankaitis yra vienas ryškiausių „Lėlės“ kūrėjų, todėl jo ir teatro veteranės Janinos Gudzinevičiūtės duetas „Pasakoje apie vėžliuką“ negali nenustebinti.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 6 d., 12 val.
Spektaklis vaikams „Snieguolė ir septyni nykštukai“
„Šioje populiarios pasakos apie Snieguolę ir nykštukus versijoje mes stengėmės išplėtoti stebuklingo veidrodžio, atspindinčio užslėptą pasaulio reiškinių esmę, temą“, – sakė pjesės autorė. Lėles ir dekoracijas šiam spektakliui kūrė jauna dailininkė Neringa Keršulytė. Ji sukūrė ypatingą veidrodžių ir juvelyriškai kruopščiai sukurtų lėlių pasaulį, kuriame gyvuoja ir Snieguolė, ir nykštukai, ir klastinga Katė, ir piktoji Karalienė, ir nuostabusis Princas. … Yra toks stebuklingas veidrodis, kuris atspindi viską taip, kaip iš tikrųjų yra. Koks tai veidrodis? Iš kur tas veidrodis? Ar jis bus visada? – stebisi aktoriai. O Katė paaiškina, kad veidrodis – tai pasaulis, kuris atspindi mus pačius …
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 6 d., 14 val.
Spektaklis vaikams „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“
„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – viena iš gražiausių ir populiariausių lietuviškų pasakų. Tai stebuklinga istorija apie Pamotės engiamą Našlaitę. Kaip ir kiekvienoje tokio tipo pasakoje, čia apstu blogio keliamų kliūčių: nedorėlė ragana kartu su savo dukromis kankina mergelę skirdama neįveikiamas užduotis, tačiau gėris, padedamas stebuklingų jėgų, galiausiai laimi ir Našlaitę pasakos pabaigoje išlaisvina bei veda jaunas Karalius. Spektaklio kūrėjams šiame pastatyme imponuoja galimybė panaudoti vaizdo teatro formas, kurios labiau priklauso kino menui, nei teatrui. Nors pasakoje nemažai liaudies dainų ir eiliavimo, spektaklyje pasakojimas kuriamas labiau vaizdais.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 7 d., 12 val.
Marionečių spektaklis vaikams „Raudonkepurė“
Tai – lėlių marionečių pusvalandžio trukmės spektaklis, vaidinamas teatro „Lėlė“ mažojoje salėje. Muziką jam parašė kompozitorius Faustas Latėnas. Šis spektaklis, kaip įprasta, patinka visiems – ir mažyliams, ir jų tėveliams.Ypač gerai šis vaidinimas tinka, jeigu Jūsų mažylis atėjo į teatrą pirmą kartą. Pasaką apie mažą mergaitę su raudona kepuraite, kaip žinoma, sukūrė garsus prancūzų pasakorius Šarlis Pero (1628-1703). Taip pat visiems žinoma, kad piktasis Vilkas šioje pasakoje praryja ir mergaitę, ir jos senelę, ir kad ši istorija vis tiek turi laimingą pabaigą. O galbūt vaikai apskritai nenori, kad Vilkas būtų toks žiaurus, ir kad jis prarytų geruosius pasakos veikėjus?
Mokslinis nuotykis visai šeimai „Evoliucija“

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika. Spektaklio kūrėjai siekė išradingai, žaismingai, bet ir visai rimtai papasakoti visų istorijų istoriją apie Visatos gimimo džiazą, kartu su žiūrovais paklaidžioti mokslo labirintais ir taip sužadinti vaikams smalsumą (o tėvams priminti jį tokį turėjus) saldžiaisiais mokslo vaisiais.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 7 d., 16 val.

Pasirodymas šeimoms su vaikais „Tamprutis“

Šeimai skirtas pasirodymas, sužavėsiantis keliais lygmenimis. Du aikštingi spektaklio veikėjai netikėtai ir prieš jų valią sujungiami tampria, elastine gija, kas apverčia jų gyvenimą aukštyn kojomis. Dėl šio priverstinio artumo juodu išgyvena absurdišką ir netikėtą priklausomybę. Lyg įkaitai, neturintys pasirinkimo, jie mokosi sugyventi su šiuo erzinančiu pokyčiu, taip kyla smagių ir, tuo pačiu, jautrių situacijų. Išdykusių mėlynrūbių duetas kviečia vaikus nuo ketverių metų amžiaus į nuotaikingą potyrį, kupiną šokio, teatro ir cirko elementų.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, spalio 5, 6, 7 d., 15 val.

Spektaklis vaikams „Kiškis pabėgėlis“

Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį. Spektaklis gali būti suprantamas ir kaip žaisminga bei linksma pasaka vaikams, ir kaip šių dienų realybės groteskiška parabolė. Todėl jis tiks bet kokiai publikai. Juolab, kad aktoriai čia ne šiaip sau vaidina – jie bendrauja su žiūrovais, su jais žaidžia, čia pat scenoje virsta skirtingais personažais ir visi dainuoja.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, spalio 6 d., 12 val.

Opera vaikams „Nykštukas Nosis“

Operos „Nykštukas Nosis“ libretas sukurtas pagal garsaus vokiečių rašytojo, pasaulyje labiausiai žinomo kaip įstabių pasakų autoriaus, Vilhelmo Haufo (1802-1827) vieną spalvingiausių istorijų. Ji pasakoja apie mažą berniuką Jokūbą, kurį už pasipūtimą ir nepagrįstą išdidumą nubaudė burtininkė, pavertusi bjauriu nykštuku ir prikabinusi jam didžiulę nosį. Ilga tarnystė burtininkės namuose, puikios kulinarijos žinios, nuolankumas ir pažintis su pikto žynio užburta žąsimi Mimi pagelbėjo jam vėl atvirsti dailiu jaunuoliu.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, spalio 7 d., 12 val.

Spektaklis vaikams nuo 5 m. „Gulbė karaliaus pati“
Jei turi karūną, karalystę, pilį ir vis tiek nesijauti laimingas, tai pasiklausyk pasakos apie Mergelę-Gulbę, kuri troško matyti pasaulį iš aukštai. Gal tu taip pat svajojai kada nors tai padaryti? Jei taip, tau pasaka primins: niekada nepamiršk savo svajonės jeigu nori būti laimingas. Spektaklyje atgimsta Mergelės Gulbelės ir ją pamilusio Karaliaus santykių drama. Darbštumu ir dailumu apdovanota mergina – paukštė netenka sparnų ir galimybės skristi, tačiau tampa mylima Karaliaus žmona. Žemiškas ir racionalus valdovas negali suprasti mylimosios svajų ir ketinimų vėl pakilti į dangaus platybes, palikti judviejų sūnų ir išsižadėti aprūpinto gyvenimo rūmuose. Tačiau Mergelės Gulbelės prigimtyje glūdintis skrydžio troškimas jai ne tik padeda susigrąžinti sparnus,  bet įkvepia „pasiryžti, sparnus išskleisti ir į laimę skristi“ net patį Karalių.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 6 d., 12 val.
Spektaklis vaikams „Meškiuko gimtadienis“

Istorija nubunda vaikų fantazija nuspalvintame fėjų buduare… Siaučiant lietui grįžta fėja Lėja ir negali patikėti, kad namuose tiek svečių… O kur slepiasi jos draugė Frėja? Užmigo vargšelė, nes visą naktį daineles kūrė žaisliukui, kurį rado gatvėje. Jai pabudus, fėjos supranta, kad šiandien šio meškiuko gimtadienis. Puiku, namuose tiek svečių… O ką jam padovanoti? Gal pasaką, kurioje meškiukas nukeliautų į snieguotus kalnus ir galėtų susidraugauti net su pačiu mėnuliu? Viskas yra įmanoma, jei tik fėjoms padės vaikai…
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 7 d., 12 ir 14 val.

Muzikinė pasaka vaikams „Verpalų pasakos“

Muzikinės pasakos herojėms mezgant ypatingus siūlus, vaikai sapnuose išvysta naujus ir žinomus objektus, pasakų personažus ir savo mylimus žaislus. Aukštai aukštai debesyse stovi namelis, kuriame gyvena sapnų senelės. Pabudusios iš miego, jos kasdien pradeda savo ritualą – suverpia stebuklingą siūlą, užveda sapnų mašiną ir pradeda megzti vaikams sapnus. Senelėms mezgant ypatingus siūlus, vaikai sapnuose išvysta naujus ir žinomus objektus, pasakų personažus ir savo mylimus žaislus. Kai sapnų veikėjai jau sukurti, sapnų mašina duoda ženklą ir lydimi švelnių lopšinių garsų sapnai keliauja į visų vaikų namus. Tuomet užmiega ir juos sukūrusios sapnų senelės…
Žvejų rūmai, spalio 7 d., 12 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Kad tave žąsis“

M. Gusniowska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M. Gusniowskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias pateikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis. Pavyzdžiui, pjesėje „Kad tave žąsis“ M. Gusniowska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 6 d, 12 val. ir 14 val.

Spektaklis vaikams „Stebuklingas Pelenės laikas“

Viename naujame mikro rajone, šalia milžiniškų devynaukščių, stovėjo senas, raudonų plytų penkiaaukštis. Kokie įvykiai sukrėtė šio namo gyventojus jums papasakos plunksnos meistrė, detektyvė Zofija, slapyvardžiu Didžioji Z. Stebuklai vyksta visur ir visada, tik budri erelio akis, karšta liūtės širdis, labradoro nuoširdumas gali tai pastebėti. „Stebuklingas Pelenės laikas“ – tai spektaklis apie mažą stebuklą, kurį patiria šių dienų Pelenė. Pelenės šiame spektaklyje neaplanko stebuklinga fėja, tėtis iš kelionės neparveža trijų stebuklingų riešutėlių, bet asmenybės „transformacija“ vis dėlto įvyksta – autobusų stotelėje mergaitė randa lagaminą, kuriame – jai tinkanti suknelė ir batukai. Jais pasipuošusi Pelenė ir sužiba grupės „Šalpusniai“ koncerte.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 7 d., 12 val.

Tarptautinis teatrų vaikams ir jaunimui festivalis „Jėga/Cool“

Spalio 2-6 dienomis Šiauliuose vyks tarptautinis teatrų vaikams ir jaunimui festivalis JĖGA/COOL, kurį jau penktąjį kartą organizuoja Lietuvos Asitežo asociacija. Kiekvieną kartą festivalis rengiamas
vis kitame Lietuvos mieste, sudarant galimybę aukšto profesinio lygio spektaklius parodyti
atokesnių šalies vietovių vaikams. Šiais metais festivalis džiugins Šiaurės Lietuvos regiono vaikus.
Šiaulių mieste ir kituose apskrities miesteliuose bus surengta netoli 30-ies pasirodymų, skirtų
įvairaus amžiaus grupių vaikams ir jaunimui.
Įvairios vietos, spalio 2-6 d.

Šokio spektaklis vaikams „BabySauna“

„BabySauna“ – šokio spektaklis patiems mažiausiems teatro lankytojams. Jis supažindina su magišku suomiškos pirties pasauliu: garsais, kvapais, ritmika ir spalvomis. Spektaklis kviečia žiūrovus į fantastinę kelionę per ūkanotus miškus į pirtį – suomiams ypatingai šventą vietą. Čia garų šnypštimas, ugnies traškėjimas, vandens teškenimas ir gilaus kvėpavimo ritmas perauga į muzikinį skambesį, o paprasčiausias žaidimas akmenukais, vandens kibirėliais ir rankšluosčiais tampa šokiu. Spektaklio atlikėjai atidžiai stebi publikos reakcijas ir į jas reaguoja. Vaikų džiaugsmui pabaigoje visi pakviečiami į sceną finaliniam nusiprausimui. „BabySauna“ neturi jokių kultūrinių barjerų – visas jo pasakojimas paremtas tik judesiu, garsu ir kinestetiniu sužadinimu.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, spalio 5 d., 10 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Kiškis pabėgėlis“

Linksmas ir žaismingas spektaklis apie rimtą dalyką – emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Spektaklio herojus kiškis, kaip sakydavo mūsų senoliai, išėjo laimės ieškoti.Kodėl svetur laimės dažnai ieškome? Kodėl gimti namai atrodo nemieli? Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį.
Šiaulių valstybinis dramos teatras, spalio 5 d., 14 val.

Spektaklis vaikams „Mažasis princas“
„Mažasis princas“ – tai filosofinė pasaka, švelniai ironizuojanti „rimtą“, tik skaičius ir racionalųjį pradą pripažįstantį suaugusiųjų pasaulį. Čia raginama žvelgti į pasaulį atvira širdimi, kalbama apie tai, kas iš tiesų svarbu šiame gyvenime – meilę, patirtį, draugystę, atsakomybę. 1943 m. pasirodžiusi nedidelės apimties novelė – alegorinė pasaka „Mažasis princas“ – tapo visų laikų viena geriausiai perkamų knygų pasaulyje. Pagal ją kuriami spektakliai, operos, animaciniai ir vaidybiniai filmai. Savąją inscenizaciją Valstybiniame Šiaulių dramos teatre pristatantis režisierius Š. Datenis teigia, kad spektaklyje į „Mažojo princo“ pasaulį bus žvelgiama šiuolaikiškai, tačiau esminės knygoje deklaruojamos vertybės išliks tos pačios – tai meilė, draugystė, atsakomybė, bendravimo džiaugsmas. Režisierius įsitikinęs, kad vaikams, o kartu ir suaugusiems, vertėtų neužmiršti, kad „tu tampi amžinai atsakingas už tą, ką prisijaukini“.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, spalio 6 d., 11 val.
„Skardinė! Arba istorija apie draugystę“

Du geri bičiuliai visada kartu draugiškai leido laiką. Taip buvo iki tol, kol vieną dieną jie aptiko skardinę. Nuo to laiko tarp judviejų prasidėjo nesibaigiantys konfliktai. Akomponuojant šokiui, muzikai ir aistringam atlikimui mes, žiūrovai, stebėsime jausmingą šokėjų kelionę draugystės link. Skardinės istorijoje netrūksta godumo ir kovos prasiveržimo, bet kartu tai šviesus humoristinis pasakojimas apie tai, kokia svarbi, bet kartu ir trapi yra draugystė. ZebraDans tikslas – kuo didesniam žiūrovų ratui suteikti galimybę susipažinti su šokio meno grožiu ir didybe.
Šiaulių valstybinis dramos teatras, spalio 6 d., 13 val.

Cirko spektaklis „Klouno sapnas“

Klouno sapnas – unikalus spektaklis. Unikalumas jo slypi tame, jog visa šį spektaklį vaidinanti trupė yra.. Cirko artistai! Šis spektaklis jautrus ir romantiškas, grazus ir linksmas, stebinantis ir įstabus, kaip pats cirkas. O juk Cirko menas suprantamas visiems – ir mažiems, ir dideliems, nes Dideli, yra tie patys Maži, tik užaugę.. truputį. Baltijos cirko vadovas Petras Variakojis įkūnija pagrindinį herojų – Klouną. Klouną, pavargusi, seną, bet kuris vis dar regi sapną. Ir vos tik jis užmiega – sugrįžta į  realybę, kurioje viskas spindi ir skleidžia džiaugsmą. Jo akimis stebint kiekvienas žmogus persikūnija į nepaprastus sugebėjimus turintį Cirko artistą. Taip ir dėliojasi sapnas: scena po scenos, epizodas po epizodo. Intriguojančiai į veiksmą įtraukiami žiūrovai, tampantys interaktyviais spektaklio dalyviais, o mažieji bus apdovanoti ypatinga Klouno staigmena.
Šiaulių kocertų salė „Saulė“, spalio 6 d., 12 val.

Edukacinių koncertų ciklas visai šeimai „Susipažinkime - mes pučiamieji instrumentai“

Nemokamas edukacinių koncertų ciklas visai šeimai „Susipažinkime – mes pučiamieji instrumentai“! Spalio 7 d. 14 val. pažintis su mediniais pučiamaisiais instrumentais.
Šiaulių koncertų salė „Saulė“, spalio 7 d., 14 val.

„Sengirė“

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, netradicinis filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Dainuok“

kitų pramogų. Tikėdamasi vėl sugrąžinti klubui buvusią šlovę, koala sugalvoja surengti atvirą dainavimo konkursą, o jo nugalėtoją apdovanoti didžiuliu piniginiu prizu. Basterio idėja pasiteisina: už klubo durų ima būriuotis žvėrys, trokštantys išmėginti jėgas konkurse. Po pirminių perklausų, sutraukusių minias dalyvių, komisija balsavimu išrenka penkis finalininkus: smulkiu sukčiavimu besiverčiantį pelėną, nuo žiaurios scenos baimės kenčiančią dramblę, 25 paršelių mamą, jauną gorilą iš nusikaltėlių giminės ir pankuojančią dygliakiaulę. Kiekvienas iš jų tikisi pergalės, kuri pakeistų jų gyvenimą. Pagaliau ateina didžiojo finalo vakaras. O visi netikėtumai tik prasideda.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Slaptas augintinių gyvenimas“

Maksas yra paprastas Niujorko šunelis, be proto mylintis savo šeimininkę Keitę. Kuomet Keitė išeina į darbą, Maksas leidžia dienas su savo bičiuliais – gyvūnėliais iš kaimyninių butų. Vieną dieną Makso gyvenimas apvirsta aukštyn kojom: Keitė į namus parveda įbrolį – didžiulį mišrūną, vardu Djukas. Po kelių dienų lauke smagiai siaučiantys Maksas ir Djukas patenka į bėdą. Juos sugauna ir nežinoma kryptimi išveža šungaudžiai. Makso bičiuliai nusprendžia leistis į draugo paieškas.
Kino teatrai ir seasnų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!