Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 26 gruodžio d. 15:44
Savaitgalio renginiai vaikams
Gruodis 28 - 30
Mokinių piešinių paroda „Kalėdinis atvirukas“

Tradicija tapęs Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro rengiamas tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, globojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės, – tai graži jau trečius metus vykstanti šventė, neakivaizdžiai suburianti per tūkstantį vaikų iš įvairiausių pasaulio šalių. Konkurso rengėjai gavo net 1066 įdomias ir originalias kalėdines miniatiūras iš Lietuvos bendrojo ugdymo ir specializuotų meno mokyklų, dailės studijų. Konkurse dalyvavo ir mokiniai iš Kroatijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Brazilijos, Rusijos Federacijos ir Baltarusijos. iųmetiniam konkursui mokiniai sukūrė labai daug puikių darbų grafinėmis raiškos priemonėmis, tačiau galima žavėtis ir subtiliomis tapybinėmis miniatiūromis, akvarelėmis, mišrios technikos darbais.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki gruodžio 31 d.

Meno degustacija vaikams

Meno degustacija vaikams (nuo 8 metų) – modifikuota mūsų galerijos „firminės“ meno degustacijos suaugusiems versija. Vaikams pristatysime 10-ies menininkų darbus, po vieną jų kūrinį, iš viso 10 kūrinių, papasakosime apie žanrų įvairovę, atkreipsime dėmesį į spalvas, dailininko idėją, išklausysime vaikų nuomonių.  Visą gruodžio mėnesį, šeštadieniais, 15 val., lauksime tėvelių su vaikais, senelių su anūkais, vaikų amžius – nuo 8 metų. Meno degustacijoje vaikai gali pabūti ir be suaugusiųjų.
AP galerija, gruodžio 29 d., 15 val.

Kalėdinė ekskursija šeimoms su meduolių gamyba

Kviečiame į šventinį pasivaikščiojimą – Kalėdų dvasios, suteiksiančios Jums džiugesio bei ramybės, gaudynes. Vaikščiodami po gražiausias Vilniaus senamiesčio vietas išgirsite Kalėdų švenčių istoriją, sužinosite kur ir kada pradėtos puošti eglutės, kas paskatino dovanoti kalėdines dovanas, prakartėlės istoriją, kada atsirado Kalėdinis atvirukas ar iš ko Kalėdų senelis pasiskolino savo kostiumą. Ekskursijos pabaigoje sušilsite vaišindamiesi arbata bei gaminsite Kalėdinius meduolius. Laukiame visų, neabejingų Kalėdoms!
Katedros aikštė, prie Gedimino paminklo, gruodžio 30 d., 11 val.

Spektaklis vaikams „Hop!“

Tiek patiems mažiausiems, tiek ir suaugti spėjusiems Keistuolių bičiuliams puikiai pažįstamas neįtikėtinų istorijų kūrėjas – anglų rašytojas Donaldas Bissetas – ir vėl Keistuolių teatro scenoje! Kol tėveliai dar mena prieš kone trisdešimt metų ramiai savo vietoje nusėdėti neleidusias „Kitą kartą” ir „Aukštyn kojom” pasakas bei dainas, o jų atžalos drauge su žąsinėliu Viliu šėlsta spektaklyje „Pyp pyp”, režisierius Aidas Giniotis su jaunaisiais Keistuolių teatro aktoriais nenustygsta vietoje ir pristato naują muzikinį spektaklį visai šeimai – „HOP!”. Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą, aukštynkojišką pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti HOP! ir pakliūti į pačių keisčiausių ir netikėčiausių istorijų sūkurį.
Keistuolių teatras, gruodžio 30 d., 12 val.

Marionečių spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Šis spektaklis, kaip įprasta, patinka visiems – ir mažyliams, ir jų tėveliams.Ypač gerai šis vaidinimas tinka, jeigu Jūsų mažylis atėjo į teatrą pirmą kartą. Pasaką apie mažą mergaitę su raudona kepuraite, kaip žinoma, sukūrė garsus prancūzų pasakorius Šarlis Pero (1628-1703). Taip pat visiems žinoma, kad piktasis Vilkas šioje pasakoje praryja ir mergaitę, ir jos senelę, ir kad ši istorija vis tiek turi laimingą pabaigą. O galbūt vaikai apskritai nenori, kad Vilkas būtų toks žiaurus, ir kad jis prarytų geruosius pasakos veikėjus? Teatro „Lėlė“ artistai Elvyra Piškinaitė ir Juozas Marcinkevičius nutarė pamėginti suvaidinti kitokią istoriją apie Raudonkepurę ir Vilką. Drauge su šio vaidinimo dailininku ir režisieriumi, garsiu Lietuvos lėlininku Vitalijumi Mazūru 1993 metais jie pamėgino sukurti tokią pasaką apie Raudonkepurę, kurioje laiminga ne tik pabaiga, bet ir vidurys, t.y. nėra jokių žiaurumų, niekas nieko neryja ir nieko nereikia vaduoti iš Vilko pilvo.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 29 d., 12 val.

Šešėlių teatro spektaklis vaikams „Baltos pasakos“

„(…)Pasakos baltos, nes veiksmas vyksta žiemą, o žiemos spalva balta. Pilką kailiuką kiškis keičia į baltą, eglutės žalias šakas padengia baltas sniegas, iš balto sniego susiridena balti sniego seniai. Baltas lango rėmas ir nubaltinti stiklai, pro kuriuos tarsi pro ekranus stebime tas baltas Pasakas. Aktorių Almiros Grybauskaitės, Elvyros Piškinaitės, Bronės Marijos Braškytės kostiumai balti, balti ir „Baltų pasakų“ personažų, ir kalėdinės eglutės bei ją puošiančių žaisliukų karpiniai. „Baltos pasakos“ – tai šešėlių teatro spektaklis. Karpyti personažai, detalės, šviesos ir muzika – visa turi tiksliai tarpusavyje derėti, kad mintis suskambėtų. (…) Andersenas Nijolei Indriūnaitei, jos pasaulėjautai yra be galo artimas autorius: jo kūrinių motyvais dramaturgė parašė eiliuotas scenines pasakas „Coliukė“, „Eglutė“, „Mergaitė ir degtukai“. Net rengdama scenai ne Anderseną, o „Pelenę“ arba „Muzikinę dėžutę“ pagal V. Odojevskio pasaką „Miestelis tabakinėje“, Indriūnaitė kreipiasi į vaiko sielą, žadina joje atsaką amžiniems dalykams – gerumui, meilei – ir kviečia kasdienybėje įžvelgti tyliai vykstantį stebuklą.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 30 d., 12 val.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis“

Žiemomis būna šalta ir niūru, todėl būtina bent kartą susirinkti visiems drauge ir linksmai pašokti bei padainuoti su mylimais personažais iš miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“! Kakė Makė, Netvarkos nykštukas,  Šunelis Čiučia, monstrai Mamaisa ir Nanaisa traukia šventinius apdarus ir kviečia į smagiausią įvykį – didįjį žiemos koncertą!  Net Pabaisa Tingiu-nė-Krust sukrutėjo ir  sakė – atvyks! Spalvingas teatralizuotas koncertas, kuriame skambės vaikų itin pamėgtos populiariausios dainelės iš miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“  vyks gruodžio  28 d. Vilniuje.
„Compensa“ koncertų salė, gruodžio 28 d., 19 val.

„Maša ir lokys, Žiemos nuotykiai“

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, režisieriumi Dainiumi Kazlausku ir knygų vaikams autoriumi Tomu Dirgėla, pristato unikalų pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais.
„Compensa“ koncertų salė, gruodžio 30 d., 14 val. 

Spektaklis vaikams nuo 4 m. „Vėjai švilpia apie draugystę“

Kiekviena draugystė yra kitokia, išskirtinė, vienintelė ir nepakartojama. Kiekviena draugystė turi net savo spalvą, skonį ir kvapą.  Niekur nerastum dviejų tokių pačių draugysčių, kaip ir niekur kitur nerasi tokios draugystės kaip dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos. „Vėjų teatras” atpučia spektaklį iš visiems jau gerai pažįstamos Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo”, kuriame vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus scenoje. Kartu su jais sodinti draugystės medį, filosofuoti prie puodelio arbatos ir gelbėtis nuo kylančios audros. Kas ta audra, kaip ji kilo ir kaip nuo jos gelbėtis – papasakos.
Lakūnų g. 24-22, gruodžio 29 d., 11 val.

Teatralizuotas koncertas „Vėjai švilpia apie žuvis, ausis ir mamą“

Teatro vaikams „Pradžia“ svečiai „Vėjų teatras” pristato savo projektą – teatralizutą koncertą šeimai. Koncerto metu išgirsite visiškai naujas ir negirdėtas dainas, kurios lydės (švilps galvose) dar ne vieną dieną. Kartu dainuosime, šoksime ir švęsime.
Lakūnų g. 24-22, gruodžio 30 d., 10 val.

Spektaklis vaikams „Kalėdų Senis, Besmegenis ir naminukė Kūtė“

Muzikinė komedija skirta mažiems ir dideliems, ieškantiems Kalėdinio stebuklo ir pasakos. Spektaklyje pamatysite išsiblaškiusį Kalėdų Seneliuką ir jo ištikimą draugą Besmegenį. Jus džiugins ir naminukė Kūtė, Tarakonas Monas, Policininkas Jonas. O Kalėdų Seneliuko didysis kaminas šaudys ne tik dovanomis, bet ir sceniniais fejerverkais, balionais ir sniegu.
Raganiukės teatras, gruodžio 29 d., 12 val.

Spektaklis vaikams „Trys paršiukai pasitinka Kalėdas“

Ateik ir tapk tikra teatro žvaigžde! Legendinis spektaklis – žaidimas anglų pasakos motyvais apie tris paršiukus Nifnifą, Nufnufą ir Nafnafą ir klastūną vilką. Renginyje dalyvauja visi maži ir dideli žiūrovai! Kurkime teatrą kartu, o sceną paverskime atvira, didele ir nuotaikinga žaidimų erdve.
Raganiukės teatras, gruodžio 30 d., 12 val.

Spektaklis vaikams „Balta sniego žmogeliukų kelionė“

Kas galėjo išgąsdinti Sniego žmogeliukus speiguotą žiemos naktį? Tikrai ne pūga ir ne piktas šaltukas. Ogi žinia apie pavasarinę Saulutę, negailestingai naikinančią visus žiemos pėdsakus.
Baimindamiesi, kad atšilus iš jų beliks tik vandens balutės, Sniego žmogeliukai leidžiasi į atradimų ir nuotykių kupiną kelionę, pasiryžę surasti Saulę ir paprašyti, kad ji nepasirodytų. Bet tuomet žiema amžinai karaliautų žemėje?!
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 29 d., 10 val., 30 d., 12 val.

Lietuviška muzikinė pasaka vaikams „Tilidūda“

Tėvelių prašymu „Tilidūda“ vėl grįžta į sceną ir pas mažuosius savo gerbėjus. Dūdą pametęs Jonas, jo mama, tėtis ir draugai žvėreliai bei gyvūnėliai vėl linksmins visus savo smagiomis ir pamokančiomis dainelėmis pačiu šventiškiausiu laiku – tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų.
Kauno sporto halė, gruodžio 29 d., 16 val.

Spektaklis vaikams „Smaragdo miesto burtininkas“

Vienoje Kanzaso dykvietėje gyveno mergaitė Elė. Vieną dieną pakilęs baisus viesulas sugriovė mergaitės namus, o ją pačią nunešė į stebuklingą Kramtukų šalį. Čia Elė sutiko gerąją burtininkę Vinilą, kuri jai padovanojo stebuklingas sidabrines kurpaites, kurios  turėjo padėti sugrįžti į tėviškę pas mamą ir tėtį. Tačiau tai nebuvo taip paprasta – mergaitė turėjo padėti trims būtybėms išpildyti jų didžiausius troškimus ir nukeliauti į Smaragdo miestą pas Didįjį Burtininką Gudviną… Spektaklyje daug spalvingų personažų, gražios muzikos ir įmantrių šokių. Tai scenoje atgimusi pasaka, kuri didelius ir mažus veda į nuostabų fantazijos pasaulį.
Žvejų rūmai, gruodžio 29 d., 12 val.

Lietuviška muzikinė pasaka visai šeimai „Tilidūda“

Tėvelių prašymu „Tilidūda“ vėl grįžta į sceną ir pas mažuosius savo gerbėjus. Dūdą pametęs Jonas, jo mama, tėtis ir draugai žvėreliai bei gyvūnėliai vėl linksmins visus savo smagiomis ir pamokančiomis dainelėmis pačiu šventiškiausiu laiku – tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų. Vaikai be „Tilidūdos“ nė dienos neištveria – tą puikiai rodo nepailstamai besisukantis dainelių peržiūrų internete skaitliukas. Daineles visi žino mintinai ir dainuoja ne tik namuose, bet ir darželiuose, mokyklėlėse. Tai vienos pirmųjų dainelių, kurias vaikai mokosi groti muzikos mokyklose. Su „Tilidūda“ jau visa karta užaugo. Ir vyresnieji broliai bei seserys dabar į „Tilidūdą“ atveda mažuosius. Ir paslapčia džiaugiasi, kad turi puikią progą ir vėl ją pažiūrėti.
Žvejų rūmai, gruodžio 30 d., 12 val.

„Drąsusis elniukas Eliotas“

Pasiruoškite įsimylėti mažytį elniuką, tiksliau – mažytį arkliuką Eliotą. Jo didžiausia svajonė – po visą pasaulį Kalėdų Senelio elnių kinkinyje vežioti dovanas. Artėjant Kalėdoms vienas Kalėdų Senelio elnias netikėtai praneša išeinantis… į pensiją. Eliotas nusprendžia, kad tai jo šansas. Ir nors daug kas sako, kad arkliukui neatsiras vietos elnių kinkinyje, Eliotas nepasiduoda. Jis užsideda kalėdinę kepuraitę su elnio rageliais ir, skatinamas geriausios draugės ožkelės Hazelės, iškeliauja į Šiaurės ašigalį – į elnių varžybas. Rekomenduojama nuo 6 metų.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Grinčas“

Dr. Seuss knygomis paremtas filmas papasakos istoriją apie garsiausią visų laikų piktadarį Grinčą, pavogusį Šv. Kalėdas. Vienišas, mažame kaimelyje drauge su šuneliu gyvenantis Grinčas – tikras išradėjas! Namus aprūpinęs technologijomis, leidžiančiomis neiti iš namų, žaliasis vagišius nosį lauk iškiša tik ieškodamas maisto. Deja, tuomet tenka susidurti su kaimynais, kurių jis, švelniai tariant, nemėgsta. Pastarieji, kasmet švęsdami Kalėdas, sutrikdo ramią Grinčo vienatvę, pasitelkdami vis ryškesnes dekoracijas, garsesnes dainas ir trankesnę muziką. Sužinojęs, jog šiemet planuojamos keturiskart didesnės šventės negu paprastai, apimtas siaubo Grinčas mato vienintelę išeitį – jis privalo užtikrinti ramią ir tylią kasdienybę pavogdamas Šv. Kalėdas! Ar jam pavyks pašalinti nekenčiamiausią jo paties šventę kartą ir visiems laikams? O gal magiška Šv. Kalėdų dvasia suminkštins net ir Grinčo širdį? Linksma, šilta ir vizualiai patraukli istorija įpūs optimizmo ir kalėdinės dvasios.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Sniego karalienė“

Dėl Sniego karalienės kaltės karalius Haroldas vos nepraranda visos savo šeimos. Trūkus kantrybei, galingas karalius nusprendžia imtis drastiškų veiksmų ir visus magiškus padarus ištremti į stebuklingą Veidrodžių šalį, iš kurios jie nebegalėtų niekaip paveikti mūsų pasaulio. Tačiau tai reiškia, kad šiame pasaulyje nebeliks stebuklų, o brangių draugų neteks ir mūsų Gerda. Netrukus paaiškėja, kad mergaitė taip pat yra vienintelė, galinti pasipriešinti karaliaus planams – juk Gerdos stiprybė yra ne magija, o gerumas, draugiškumas ir užuojauta, todėl karalius jos taip lengvai neištrems.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!