Lietuvos nacionalinis paviljonas klaus, „kas nutinka architektūrai, kuomet ji palieka Žemę?“ „Planeta iš žmonių“ taps interaktyvia architektūrinės fantastikos instaliacija, kurios ašis – 3D skeneris, kuris skenuos žmogaus kūną, pavers jį į trimatį modelį ir įkels į „planetos iš žmonių“ nežemiškos bioarchitektūros ir astrofizikos simuliacijas.
17-osios Venecijos architektūros bienalės tema paskelbta „How will we live together?“ (liet. „Kaip gyvensime kartu?“), kurią bienalės kuratorius Hashim Sarkis apibūdina kaip kvietimą sudaryti naują erdvinį susitarimą: architektai turėtų svarstyti ateities bendrabūvio formas bei kurti joms erdves neišvengiamų politinių skirtybių ir ekonominės nelygybės kontekste.
„Planeta iš žmonių“ įsikurs Italijos karinio jūrų laivyno 42-ame sandėlyje – ten pat, kur šiuo metu veikia „Auksinį Liūtą“ 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje gavęs Lietuvos paviljonas „Saulė ir jūra: Marina“ (autorės Lina Lapelytė, Vaiva Grainytė ir Rugilė Brazdžiukaitė, kuratorė Lucia Pietroiusti, komisarai Rasa Antanavičiūtė ir Jean-Baptiste Joly).
Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2019 m. ir jį įgyvendinti 2020 m. šiame etape skirti 173 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
Primename, jog atrankoje dalyvavo keturių Lietuvos organizacijų projektai.
Lietuva Venecijos architektūros bienalėje dalyvaus trečią kartą – 2016 m. pristatytas „Baltijos“, o 2018 m. – „Pelkių“ paviljonai. „Vilniaus galerija“ kviečia prisiminti pastarąjį Lietuvos pasirodymą fotoreportaže iš Italijos.