Lankytojų lauks pokalbiai apie rūmų istoriją, architektūrą ir būsimo muziejaus veiklą, įvairios kūrybinės dirbtuvės visai šeimai, nemokamos ekskursijos su Radvilų rūmų gidais, dokumentinio istorinio filmo „Radviliada“ peržiūra ir kitokia veikla.
Penktadienio programa prasidės pokalbiu apie Radvilų rūmų DNR – istorinį, architektūrinį ir kultūrinį jų kontekstą. Pokalbyje dalyvaus VU istorikas prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Lietuvos architektūros meno tarybos vadovas architektas Audrius Ambrasas, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Lukas Rekevičius, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas, Radvilų rūmų projekto kuratorė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė. Pokalbį moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Ypatingas vakaro svečias – tiesioginis Radvilos Juodojo palikuonis, filosofas, filantropas ir verslininkas kunigaikštis Maciejus Radziwillas.
Šeštadienio popietę lauks intriguojantis pokalbis apie mecenatystės tradicijas, muziejui dovanotas kolekcijas ir jų vertę. Savo įžvalgomis dalinsis menotyrininkė, rašytoja dr. Kristina Sabaliauskaitė ir diplomatė, kultūros istorikė, Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji UNESCO ambasadorė dr. Irena Vaišvilaitė. Pokalbį moderuos LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas.
Paskutinę festivalio dieną istorikė dr. Margarita Matulytė, menotyrininkė bei kuratorė Justina Augustytė ir LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas kalbėsis apie fotografijos paveldą ir sklaidą.
Festivalį užbaigs diskusija apie šiuolaikinio dizaino muziejaus poreikį Lietuvoje. Moderuos dizaino istorikė dr. Karolina Jakaitė, įžvalgomis dalinsis daiktų dizaineris Vytautas Gečas, LNDM Taikomosios dailės skyriaus ir Dizaino grupės vedėja Jūratė Meilūnienė, LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas, kūrybiškumo festivalio „ADC*LT“ iniciatorius, dizaineris Martynas Birškys ir mados festivalio „Mados infekcija“ pradininkė, kostiumų dizainerė Sandra Straukaitė.
Rūmų savininkas Jonušas Radvila (1612–1655) buvo ne tik Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karo ir visuomenės veikėjas, bet ir aistringas meno kolekcionierius. Manoma, kad ištaigingą jo rezidenciją puošė apie 1000 meno kūrinių.
Festivalyje Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus edukatoriai ir muziejaus draugai kvies lankytojus į kūrybines dirbtuves, kuriose jie išbandys įvairias dailės technikas – nuo graffiti piešimo ir fotografijos iki architektūrinio dizaino ir ekspozicijų kūrimo. Kartu lankytojai kurs gyvąją ateities meno muziejaus viziją.
Penktadienio vakarą Radvilų rūmų kieme įsikursiančiame renginių paviljone lauks šiuolaikinė kinematografinė pažintis su viena didžiųjų Europos didikų giminių Radvilomis – dokumentinės istorinės dramos „Radviliada“ peržiūra.
Visi norintieji bus kviečiami į 30 minučių trukmės pasivaikščiojimus po Radvilų rūmų kiemą su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus gide – išgirsti šių rūmų istorijos ir juos apipynusių legendų. Būtina registracija.
Visą savaitgalį festivalio organizatoriai kvies mėgautis Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus meno ir kultūros skaitiniais. Artimiau susipažinti su laukiančiais Radvilų rūmų pokyčiais ir šio projekto eiga, dalintis įžvalgomis apie būsimą meno muziejų lankytojai galės apsilankę informaciniame taške.
Primename, kad renginyje draudžiama lankytis asmenims, kuriems privaloma saviizoliacija ir kurie jaučia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių. Renginio teritorijoje būtina dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir išlaikyti ne mažesnį nei vieno metro atstumą nuo kitų asmenų.
Festivalio renginiai nemokami ir atviri visiems.
Daugiau apie festivalį.