Įprastai Vilniuje vykstantis Tilto namų festivalis šiemet keliasi į radiją – lapkričio 15 d. nuo 11 iki 22 val. gyvus Lietuvos muzikos grupių koncertus transliuos „Palanga street radio“. Tokiu būdu festivalio klausytojai muziką galės išgirsti būdami bet kurioje vietoje, tačiau tam, kad festivalio dvasia išliktų savo namuose – Vilniuje – organizatoriai drauge su projektu „Neakivaizdinis Vilnius“ siūlo kiekvienam koncertui pėsčiomis ar dviračiu keliauti į specialiai parinktą sostinės gyvenamąjį rajoną. Klausytojai kviečiami įsijausti ne tik į ausinėse skambančią muziką, bet ir skirtingų rajonų atmosferą, o pasinaudojus „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutais – susipažinti ir su rajonų įdomybėmis.
„Gražus sutapimas – ne vienerius metus su tikslu geriau pažinti festivalio atlikėjus organizuodavome naktinį muzikos ant dviračių žygį. Visi norintys sutemus sėsdavo ant dviračių ir leisdavosi nešami po Vilniaus miesto gatves su festivalio grupių garsais. Kelią žinodavo tik vienas dviratininkas – žygio vedlys. Dabar šią puikią Vilniaus ir muzikos draugystę kviečiam pakartoti ne būryje, o atskirai, tačiau gerokai platesniu miesto horizontu“, – muzikalius „Tilto namų festivalio“ klaidžiojimus Vilniuje prisimena jo organizatorė Gabrielė Tamutytė.
Skirtingi Vilniaus rajonai kiekvienam koncertui parinkti neatsitiktinai – visi kuo nors susiję, kuriantys panašią nuotaiką ar turintys kitokių jungčių. „Palanga street radio“ eteryje festivalį pradės „Planeta Polar“ – jų koncerto „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia klausytis Karoliniškėse https://bit.ly/366t6W . Ispaniškai dainuojantys „Planeta Polar“ dėl „kosminio“ savo pavadinimo pritiko Karoliniškių rajone, kuriame galima vaikščioti Mėnulio, Žvaigždžių, Žaibo, Perkūno gatvėmis, aplankyti „Merkurijaus“ pavadinimą išlaikiusį prekybos kompleksą ir, žinoma, į žvaigždėtą dangų kylantį Televizijos bokštą.
Antrasis eterį perims „Kamanių šilelio“ duetas, klausytojų per devynerius metus pamiltas dėl švelniai užsupančio indie folkloro. Šios grupės koncertui organizatoriai rekomenduoja romantiškuosius Markučius https://bit.ly/3508DDA – laukia nepamainomas garso takelis rudeniškai nusidažiusiam Markučių parkui, poetiškoms A. Puškino muziejaus apylinkėms ir kaimiško gyvenimo ramybei.
Avangardinio repo ir interaktyvios poezijos atlikėjo Žygimanto Kudirkos – Mesijaus ir eksperimentinio džiazo bei elektroninės muzikos kūrėjo Ado Gecevičiaus duetas „Vilniaus energija“ pasirodymą pradės tretieji. Joks rajonas šiam koncertui taip netinka, kaip industrinis, tačiau labai madingas Naujamiestis https://bit.ly/36cOwRZ. Pasivaikštant su alternatyvia muzika ausyse, klausytojai galės pasinerti į urbanistinę šio rajono struktūrą ir pasigrožėti pramoniniais peizažais.
Vasarišką roką grojantis merginų trio „shishi“ nukels ne tik į šiltesnes metų dienas, bet ir į pajūrio nuotaikas slepiančią Šeškinę https://bit.ly/32jmP8T. Čia, tarp prekybos centrų ir daugiabučių labirintų stūkso tirpstančių ledynų suformuotas, pušynais apaugęs Šeškinės ozas su ežerėliu – nepakeičiama popietės pasivaikščiojimo su muzika vieta.
Urbanistinės architektūros galerija, savo autoriams pelniusi laurus ir premijas – Lazdynai https://bit.ly/38kX6Rd. Pirmieji bokštiniai monolitai, originalios skulptūros ir miesto panoramą atverianti atodanga taps puikiu maršrutu „Solo ansamblio“ koncertui.
Alternatyvaus ir progresyvaus roko, noise ir funk žanrų „Timid Kooky“ klausytojus kviečia keliauti išskirtiniais žiediniais Pašilaičių https://bit.ly/2IdZxtJ mikrorajonais, akimis nusileisti rajono portretą kuriančiais laiptuotais daugiabučiais.
Nuolat meilės temas savo dainose narpliojančio, jautriai poetiško „Kabloonak“ skambesys – tobulas kompanionas kelionei meniškame Užupyje https://bit.ly/3n0JzCi. Jau sutemus jis išgelbės nuo greito gyvenimo pavargusią radijo festivalio auditoriją ir leis iš arčiau susipažinti su „Vilniaus Monmartru“.
Nedaug kas girdėję, kad Žirmūnų https://bit.ly/38iEkdo mikrorajono vyriausioji architektė buvo moteris, tad čia geriausiai tiks klausytis kompozitorės ir atlikėjos „Monikaze“ solo elektronikos. Sintetiniai ir akustiniai garsai čia derės kaip Žirmūnus apimanti žalia dešinioji Neries pakrantė ir vieni seniausių blokinių masyvų.
Grupės „Garbanotas“ įkūrėjai augo Naujojoje Vilnioje https://bit.ly/32geCSI, todėl čia kviečia sugrįžti ir jų radijo koncertui. Psichodelinis rokas padės kopiantiems į Rokantiškių piliavietę ar keliaujantiems pro buvusio dalgių fabriko pastatus. Išskirtinė patirtis festivalio pabaigai – naktinė Naujoji Vilnia.
Tikslius kiekvieno koncerto pradžios laikus lapkričio 15 d. rasite Tilto namų radijo festivalio Facebook paskyroje. Daugiau informacijos apie alternatyvaus Vilniaus studijas: https://neakivaizdinisvilnius.lt