Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 14 liepos d. 12:11
Filmai, kuriuos žiūrovai įsimyli. „Kine po žvaigždėmis” – garsiausi maestro Wong Kar-wai darbai

4K

Rugpjūčio 2 dieną prasidėsiantis kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ šiemet žiūrovus kvies iš arčiau susipažinti su kūrėjais, palikusiais išskirtinę žymę kino istorijoje. Artimiau pažvelgti į vidinį žmogaus pasaulį, sumišusius jausmus, meile pulsuojančius veikėjų gyvenimus, kvies garsusis Honkongo kino kūrėjas Wong Kar-wai.

„Honkongo kino meistras Wong Kar-wai – išskirtinės estetikos ir formos virtuozas. Kinematografinė meistrystė, subtiliai užčiuopiamos laiko, vienatvės, žmogiškojo ryšio temos, honkongiečių istorinės ir politinės situacijos refleksija, įrašė Wong Kar-wai į svarbiausių šiuolaikinio kino meistrų sąrašą,“ – dalinasi „Kino po žvaigždėmis“ programos sudarytoja Giedrė Vyšniauskaitė.

Susiję:

„Kine po žvaigždėmis“ – išskirtinė galimybė pamatyti garsiausius režisieriaus filmus. Programoje bus galima išvysti siurrealistinės estetikos pripildytą, erotinio romano bruožus primenančią kino juostą „Meilės laukimas“, o į dvi ypatingas meilės istorijas ir iškreiptą laiko tėkmę panardins svajinga drama „Čunkingo ekspresas“. Režisieriaus filmuose svarbus intymus aplinkos stebėjimas, laiko refleksija, susvetimėję ir tapatybės krizę patiriantys veikėjai, kuriuose žiūrovai atpažins ir save. Siurrealistinė filmų estetika puikiai įsilieja ir į šiųmetinę „Kinas po žvaigždėmis“ filmų tematiką.

 

Kurdamas bekompromisinį kiną, režisierius tapo įkvėpimu ir kelrodžiu daugybei viso pasaulio kūrėjų bei žiūrovų. Kino kritikai vieningai sutaria – jo įtaką galima pajausti net jei šią pavardę girdite ir pirmąjį kartą – sodriuose Barry Jenkins „Mėnesienos“ kadruose, Sofios Coppolos „Pasiklydę vertime“ personažų vidinėje kelionėje, o galbūt Quentino Tarantino pasakojimuose apie magiškąjį Wong Kar-wai filmų pasaulį.

Režisieriaus filmuose dauguma veikėjų jaučiasi išduoti meilės, o savo jausmų nepajėgia išreikšti žodžiais – todėl jų vidinius išgyvenimus įgarsina gerai žinomų pop dainų skambesys (vasara persmelkta „California dreaming“, gerai žinomos roko grupės The Cranberries dainos), ryškiaspalviai kadrai. Melancholiško kino atmosfera panardins žiūrovus į sapnišką, reflektyvią patirtį, meile pulsuojančia įelektrintą atmosferą, pakvies į egzotišką Hongkongą, tokį, koks jau gal nebeegzistuoja ir niekada nebeegzistuos.

 

Režisieriaus kūryba 2020 m. prisiminta visame pasaulyje, dvidešimtmečio proga restauravus filmo „Meilės laukimas“ kopiją. Deja, pasaulinė pandemija privertė atidėti skirtingose šalyse planuotas Wong Kar-wai filmų retrospektyvas. Pasak programos sudarytojos, režisieriaus kūryba įgavo naujo aktualumo ir augančios politinės įtampos Honkonge kontekste, o galimybė pamatyti filmus „Kinas po žvaigždėmis“ programoje suteikia dar vieną žiūros tašką režisieriaus filmams atsiskleisti.

„Kinas po žvaigždėmis“ Vilniaus Valdovų rūmų kieme žiūrovų lauks kiekvieną darbo dienos vakarą iki pat rugpjūčio 27 d. Programoje – režisieriaus Weso Andersono filmų ciklas, žinomiausių Wong Kar-wai filmų „Meilės laukimas“ ir „Čunkingo ekspresas“ seansai. Visa renginio programa – netrukus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!