Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 28 rugsėjo d. 12:41
Čiurlionio namai Vilniuje kviečia į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val. pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003).

„Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui atsimušus į baltą ekrano erdvę, o nuo jos į mūsų akies tinklainę ir paliekantis giliausiose sąmonės kloduose nematomas, bet labai svarbias žymes. Nežiūrimas kinas miršta. Kino saugyklose įvairiais formatais saugomuose kino filmuose nebyliai guli ištisų kartų patirtis, emocijos, jausmai, įžvalgos, kurios galėtų padėti mums suvokti save ir pasaulį. Neužtektų viso gyvenimo peržiūrėti net menkos dalies to, kas užfiksuota kino juostose.

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arbą užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę.

Šio vakaro programoje du nepaprastai stiprūs filmai, laikomi etapiniais tiek kino istorijoje, tiek ir pačių autorių kūrybinėse biografijose. Abu filmai apie miestą. Tai Almanto Grikevičiaus filmas „Laikas eina per miestą“ (1966) kuriame vienas ryškiausių Lietuvos kino meistrų ėmėsi tam laikui beveik neįmanomos misijos – papasakoti nesumeluotą, ideologiškai neiškraipytą Vilniaus istoriją.

Kitas filmas – turbūt stipriausio pasaulinės dokumentikos meistro, rusų režisieriaus Viktoro Kosakovskio filmas „Tishe“ (2003). Jame per vienos gatvės istoriją atsiskleidžia visos šalies, paveldėtos totalitaristinės sistemos absurdas, komizmas ir tragizmas.

Po filmų galėsime juos aptarti, pasikalbėti,“ – kviečia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, režisierius Audrius Stonys. Jis yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje.

„Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“ vyks ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį. Renginys nemokamas, vietų kiekis ribotas. Renginyje būtinas Galimybių pasas. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!