Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 13 sausio d. 15:39
Prasidėjo Vilniaus trumpųjų filmų festivalis

Kadras iš filmo „Parduotuvės politika“

Trečiadienį Vilniuje iškilmingai prasidėjo pirmoji šių metų kino šventė – kelionę pradėjo 8–iuose Lietuvos miestuose ir 4–iose namų kino platformose iki sausio 18 d. griaudėsiantis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis. Per 7 festivalio dienas žiūrovai galės išvysti apie 80 trumpųjų filmų, tarp kurių savo mėgstamiausius atras įvairiausio skonio ir amžiaus žiūrovai.

„Šiemet kaip niekad jaudinamės prieš festivalio startą – po virtualybės metų su nekantrumu laukiame sugrįžimo į kino sales, į gyvus susitikimus su žiūrovais, į šurmulį po seansų. Ir, žinoma, labai laukiame sugrįžimo pas tuos žiūrovus, kurie pernai trumpametražį kiną pamilo namų kino platformose. Festivalis šiemet vyks hibridiniu formatu – ir kino salėse, ir virtualiai. Kaip ir kasmet, parengėme labai kruopščiai atrinktas trumpųjų filmų programas, kuriose savo favoritą, tikiu, atras kiekvienas žiūrovas“, – per festivalio atidarymą kalbėjo jo vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis žiūrovams pasiūlys 16 programų, iš kurių viena – Nugalėtojų programa, kino ekranuose pasirodys iki festivalio pabaigos likus vos dviem dienoms – tarptautinei žiuri nusprendus, kurie filmai šiemet nusipelnė geriausiųjų vardo. Tarptautinėse konkursinėse programose varžosi beveik 40 filmų, tarp kurių – 10 lietuvių darbų. Sausio 16 d. žiuri paskelbs geriausius tarptautinį ir lietuvišką filmus, o taip pat skirs „Grand Prix“ apdovanojimą geriausiam iš visų.

Kadras iš filmo „Tylus žmogus“

Kadras iš filmo „Naya. Miškas turi tūkstantį akių“

Be konkurse besivaržančių filmų, žiūrovai taip pat mėgausis specialiosiomis programomis: Lauryno Bareišos trumpųjų filmų retrospektyva, subtilios komedijos programa „Kas čia juokingo?“, geriausiais queer festivalyje „Kreivės“ rodytais filmais, migracijos temą nagrinėjančia „Kai susitinka istorijos“ programa, jaunųjų Europos kūrėjų kūriniais ir, tradiciškai, mažiesiems žiūrovams skirtomis istorijomis „Animaciniuose nuotykiuose“.

Visus 15–ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmus (išskyrus „Kino nakties“ programą) žiūrovai sausio 12–18 d. galės išvysti kino teatruose Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Ukmergėje, Gargžduose, Tauragėje ir „ŽMONĖS Cinema“, „GO3“, „Cgates“, „Skalvijos“ virtualiose namų kino platformose. Informaciją apie filmus ir jų rodymo vietas galima rasti adresu www.filmshorts.lt.

Apie Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas didžiausių išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių festivalių Baltijos šalyse. 2006 metais įkurtas festivalis tapo vienu iš nedaugelio kino renginių Lietuvoje, kuriame galima pamatyti tokią plačią naujausių trumpametražių filmų programą iš viso pasaulio. Festivalis kasmet žiūrovams pristato keliolika programų, kuriose rodomi stipriausi pastaraisiais metais sukurti darbai. Jį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!