Šis paviljonas anksčiau (2008–2010 m.) buvo naudojamas kaip laikina buveinė Berlyno Kunsthalle parodų erdvėje. Paviljoną muziejui nemokamai paskolino Vienos Thyssen-Bornermisza Art Contemporary fondas, kurį 2002 metais įsteigė Francesca bon Habsburg, kuruojanti eksperimentinį meną ir architektūrą. Paviljono fasadas – pagal architekto projektą – bus visiškai padengtas meno kūriniais.
2016 metais menininkas Sławomiras Pawszakas laimėjo fasado projekto konkursą. Jo darbai buvo pritaikyti pastato sienoms 2017 m. pavasarį, kai muziejus pradėjo veiklą. Paviljone taip pat veikia kavinė, knygynas ir nedidelis ugdymo centras. Jį supa terasos, puikiai tinkančios lauko veiklai.
Lankant muziejų, būtinai užeikite į jame įsikūrusią kavinę „Paloma“. 2018 m. pavasarį menininkė Alicja Bielawska kavinės interjerui sukūrė konkrečiai vietai pritaikytą instaliaciją, išnaudojančią erdvės aukštį. Jos pavadinimas – „Sapnuoti naktį dienos šviesoje“. Virš lankytojų galvų plaukiojantį meno kūrinį sudaro spalvingas šifoninis audinys ir netaisyklingais lankais einantys keraminiai rutuliai.
„Paloma“ kavinė siūlo Kalifornijos įkvėptą sezoninį meniu, spalvingus kokteilius ir įvairius klasikinius bei žolelių gėrimus. Kavinė taip pat žinoma dėl terasos su vaizdu į upės krantą, koncertais ir vakarėliais iki vėlumos.
Šiuo metu „Muzeum nad Wisłą“ vyksta paroda „Žiaurios pasakos: Aleksandra Waliszewska ir simbolistai iš Rytų ir Šiaurės“. Tai žymios lenkų simbolistės Aleksandros Waliszewskos dialogas su Lenkijos, Baltijos šalių, Čekijos ir Ukrainos simbolistais, neįeinančiais į Vakarų kanoną. Parodoje pamatysite ir žinomus Lietuvos simbolistų vardus – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Antano Žmuidzinavičiaus ir kitų.
Paroda „Žiaurios pasakos“ veiks iki spalio 2 d. Modernaus meno muziejaus padalinyje „Muzeum nad Wisłą“ Varšuvoje (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). Varšuvos muziejai ir parodos laukia jūsų – kiekvieną mėnesį paruošiame Varšuvos meno muziejų ir parodų apžvalgą, kurią rasite čia.