Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 14 kovo d. 07:00
Tomo Venclovos „Vilniaus vardai“: Luckus Vitas
„Vilniaus vardai“

 

Vitas Luckus

Vitas Luckus. Autoportretas; Tomas Venclova, „Vilniaus vardai“ (Vilnius: R. Paknio leidykla, 2017. 446 p.)

Vilnius – ypatingas, daugiakultūris, įtraukiantis miestas. Su juo dalį gyvenimo susiejo daugybė žymių Lietuvos ir pasaulio menininkų, rašytojų, visuomenės veikėjų. Apie juos ir jų ryšį su sostine knygoje „Vilniaus vardai“ rašo poetas, publicistas, profesorius Tomas Venclova. „Vilniaus galerija“ dalinasi ištrauka (ankstesnius tekstus skaitykite čia), kurioje autorius pristato Vitą Luckų. Knygą „Vilniaus vardai“ 2017 metais išleido ir jos tekstais pasidalinti sutiko R. Paknio leidykla.

Vitas Luckus

Vitas Luckus. Autoportretas

Leidinį įsigyti galima 2di.lt internetinėje parduotuvėje arba 2di pardavimo vietose.

Luckus Vitas (1943–1987), lietuvių fotografas. Gimė Kaune. Mokėsi tapybos, studijavo Kauno politechnikos instituto Vilniaus fakultete. 1956 m. ėmė fotografuoti – tai netrukus virto jo svarbiausiuoju užsiėmimu. Pradėjęs nuo reportažinės fotografijos, vėliau perėjo prie konceptualių, net siurrealistinių darbų, jungiančių dokumentalumą ir meninę išmonę. Oficialiųjų sluoksnių buvo ignoruojamas, bet žinovų pripažintas vienu originaliausių savo srities menininkų Lietuvoje ir už jos ribų. Bohemiška ir anarchiška asmenybė, Vitas Luckus gyvenimą baigė tragiškai: dėl buitinio konflikto Vilniuje nudūręs žurnalistą Bronių Krakauską, iššoko iš ketvirto aukšto ir žuvo. Palaidotas netoli Vilniaus, Nemėžyje. Jo darbai, ypač ciklas „Požiūris į senovinę fotografiją“, šiandien plačiai eksponuojami ir laikomi klasikiniais; monografija apie jį Arlio (Prancūzija) fotografijos festivalyje paskelbta geriausia 2015 metų istorinės fotografijos knyga.

Susiję:

Ištrauka: Tomas Venclova, „Vilniaus vardai“ (R. Paknio leidykla: Vilnius, 2017, p. 382).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!