2017 m. Atėnai kartu su tradicine renginio vieta – Kaselio miestu, tapo šiuolaikinio meno parodos documenta 14 dalimi. Pagrindinė paroda vyko EMST, o kita muziejaus kolekcijos dalis buvo eksponuojama Fridericianum pastate Kaselyje (paroda Antidoron). Tai buvo pirmasis kartas, kai didžioji EMST kolekcijos dalis buvo pristatyta už Graikijos ribų. 2019 – 2021 m. EMST laikinąsias direktoriaus pareigas ėjo architektas Dimitris Antonakakis ir meno istorikė bei kuratorė Syrago Tsiara.
Savo kolekciją EMST pradėjo kurti 2000 m. Šiuo metu kolekcijoje suskaičiuojama daugiau nei 1 100 Graikijos ir užsienio menininkų kūrinių nuo septintojo dešimtmečio. 2020 m. vasarį pilnai funkcionuojantis Nacionalinis Atėnų šiuolaikinio meno muziejus (EMST) atvėrė duris visuomenei. Nuo 2021 m. iki šiandien Nacionalinio Atėnų šiuolaikinio meno muziejaus meno direktorė – kuratorė, dėstytoja ir rašytoja Katerina Gregos.
Katerina Gregos pabrėžia, kad EMST siekia išsiskirti iš tarptautinės muziejų „ekosistemos“, atspindėdamas turtingą geopolitinę erdvę tarp rytų ir vakarų. Pasak Katerinos Gregos, EMST kritiškai nagrinėja visuomenę ir jos politinius prioritetus bei analizuoja problematiškas šių laikų temas – demokratiją, valdymą, lygybę, ekonomiką, globalizacijos pasekmes ir technologijų dominavimą. Muziejaus vadovė pabrėžia viešo dialogo ir skaidrumo svarbą, čia nebandoma mėgdžioti pagrindinių Vakarų meno institucijų.
EMST organizuoja temines ir grupines šiuolaikinio meno bei kitų vizualinės kultūros formų parodas ir kuria naratyvus, kuriais bandoma iššifruoti mūsų sudėtingą ir vis greitėjančią dabartį, žmonijai stengiantis neatsilikti nuo spartaus pokyčių tempo. Muziejaus tikslas – kvestionuoti praeities garbinimo kultūrą, tiksliau – iškelti istorinę savimonę, kurios trūksta šiuolaikinėje Graikijos visuomenėje. EMST tikslas yra ne tik kaupti istoriją, bet ir padėti mums suprasti praeityje padarytus sprendimus, pažvelgti į juos per dabarties objektyvą ir ateities prizmę. EMST įsigyja, saugo, dokumentuoja, tiria ir eksponuoja Graikijos ir kitų šalių šiuolaikinio meno kūrinius. Iškeltas pagrindinis muziejaus tikslas – skatinti meninį švietimą ir visuomenės savimonę apie šiuolaikinę kultūrą, skatinti mokslinių tyrimų bei specializuotą muziejininkystės, šiuolaikinio meno istorijos ir teorijos sričių vystymą. EMST siekia plėsti šalies šiuolaikinio meno bendruomenę, sujungdama ją su tarptautine scena.
Šiuo metu EMST muziejuje veikia paroda „Cold Intimacies: The Making of Emotional Capitalism“, kuri remiasi Evos Illouz knyga. Šiuolaikinė meilė (arba meilė šalto intymumo amžiuje) tiria jausmų ir žmogiškų ryšių būklę interneto, socialinės žiniasklaidos ir kapitalizmo amžiuje, aiškinasi, kaip skaitmeninė sfera, technologijų milžinų poveikis ir neoliberalumas pakeitė meilę ir tarpusavio bendravimą.
Muziejuje taip pat pristatomas žiemos-pavasario parodų ciklas su šešių personalinių parodų ekspozicijomis (Hannah Toticki: Everything, everywhere, all the time; Mikhail Karikis:Because we are together; Eleni Bagaki: Something like a poem, a nude and flowers in a vase; Erica Scourti: Profiles of You; Melanie Bonajo: Progress vs Regress; Dan Perjovschi:The Long Wall Report). Šios ekspozicijos dera su pagrindine tarptautine grupine paroda „Modern love“ (or love in the age of cold intimacies), kurią kuruoja muziejaus meno vadovė Katerina Gregos. Programoje dėmesys sutelkiamas į skaitmenines technologijas, internetą ir socialinės žiniasklaidos poveikį šiuolaikiniam gyvenimui, santykiams bei ekonomikai.