Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 18 rugpjūčio d. 12:06
Vilnių aplankę žinomi kino kūrėjai: šis miestas turi didžiulį potencialą

Kastyčio Mačiūno nuotr.

„Vilnius turi didžiulį potencialą“, – vienbalsiai pritaria kelionę per Baltijos šalis pradėję lokacijų vadovai iš Los Andželo, Toronto, Berlyno ir Londono. Vietų, tinkamų filmų bei TV serialų filmavimams visame pasaulyje ieškantys žinomi kino profesionalai, Lietuvoje aplankė keturis miestus ir daugiau kaip 15 skirtingų vietų. „Baltic Fam Tour“ kelionės metu, į Lietuvą siekiama pritraukti ambicingus, didelio biudžeto kino projektus.

Tris dienas Lietuvoje praleidę vadovai, lokacijas yra padėję surasti tokiems pasaulinio garso filmams kaip „Vyrai juodais drabužiais“, „Misija neįmanoma“, „Asas Maverikas“, „V – tai vendeta“, „Vieną kartą Holivude“, „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ ir kt. „Baltic Fam Tour“ organizuoja Vilniaus kino biuras ir „Baltic Locations“.

Sužavėjo Vilniaus įvairiapusiškumas

Sostinėje lokacijų vadovai aplankė senamiestį, Lietuvos rašytojų sąjungą, Vilniaus universitetą, Lukiškių kalėjimą, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmus, Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinį pastatą, Fabijoniškių rajoną, Televizijos bokštą.

„Mačiau architektūriškai skirtingas vietas – nuo Lukiškių kalėjimo iki Televizijos bokšto ar Vilniaus universiteto, kuriose galima filmuoti labai daug ką. Vis dar bandau suvirškinti visą informaciją“, – įspūdžiais dalinosi Tarptautinės lokacijų vadybininkų gildijos prezidentas John Rakich. „Manau, kad Vilnius turi didžiulį potencialą“.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Anot prie filmų „Vyrai juodais drabužiais“, „Misija neįmanoma“, „Galaktikos sergėtojai“ dirbusios Becky Brake, Lietuvoje pavyko pastebėti vietas, galinčias virsti tiek Londonu, tiek Austrijos miestais. „Man patiko Vilniaus senamiesčio erdvės, labai ypatinga vieta pasirodė Rašytojų sąjunga – ko verti vien čia esantys įspūdingi laiptai. Rašytojų sąjungoje man patiko daugybė detalių – židiniai, nesugadinti, pernelyg nemodernizuoti interjerai.

Tuo tarpu lietuviškų šaknų turinti JAV Kino meno ir mokslo akademijos narė, filmų „Vieną kartą Holivude“, „Asas Maverikas“, „Godzila”, „Undinėlė“ lokacijų vadovė Lori Balton teigė, kad Vilnius sudarė labai patogaus miesto įvaizdį. „Čia yra viskas, ko miestui gali reikėti – viską galima pasiekti pėsčiomis, dviračiu, aplink daug medžių ir parkų. Negana to, palyginti mažoje erdvėje, galima rasti labai skirtingai atrodančių vietų, o tai ir yra tai, ko ieško kino kūrėjai. Man didelį įspūdį paliko Lukiškių kalėjimas ir socialistinio modernizmo architektūra, kurios nepavyktų surasti JAV.“

Socialistinis modernizmas sudomino ne vieną Vilniuje viešėjusį kino lokacijų vadovą. Markus Bensch teigimu, didelį įspūdį paliko Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai. „Tai filmavimams labai tinkanti, puikiai išsilaikiusi vieta, ekranuose galinti virsti ir į viešbučio fojė, ir į kongresų centrą ar valdybos būstinę. Nors dalis Vilniaus architektūros galėtų suvaidinti Rytų Europos valstybes, nesunkiai jos virstų ir 60-ųjų Vakarų šalimis, pavyzdžiui, JAV.“

Kastyčio Mačiūno nuotr.

Kastyčio Mačiūno nuotr.

Prie tokių projektų kaip „Begalybė“, „Nuostabioji Moteris 1984“, „Bridžertonų kronikos“ dirbusi lokacijų vadovė EJ Richards atviravo, kad ją nustebino Lukiškių kalėjimas. „Lankytis šioje vietoje buvo keista ir šiek tiek nejauku, nes kalėjimas tebeatrodo labai „gyvas“.  Manau, kad čia galima įgyvendinti daugybę kinematografiškų idėjų,“ – pasakojo EJ. Richards.

„Dirbau prie projekto, kuris buvo filmuojamas Estijoje, tad jau turėjau įsivaizdavimą apie Baltijos šalis. Visgi kiekvieną vietą reikia pamatyti savo akimis. Man labiausiai įsiminė 50–80-ųjų architektūra, trumpi ir lengvai įveikiami atstumai tarp galimų filmavimo vietų,“ – pasakoja regione kino projektą seniau įgyvendinęs Klaus Darrelmann.

Turą po Baltijos šalis lokacijų vadovai toliau tęsia Latvijoje bei Estijoje.

„Baltic Fam Tour“ organizuoja: Vilniaus kino biuras ir „Baltic Locations“. Renginio partneriai: Lietuvos kino centras, Go Vilnius, Kaunas In, Kauno kino biuras, Investment and Development Agency of Latvia, Location Managers Association of Latvia, Liepojos miestas, Tartu Filmifond, Viru Filmifond.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!