Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 1 gruodžio d. 00:26
Rygos muziejai ir meno parodos gruodį

„Rygos Art Nouveau centro“ muziejaus vizualas | Šventoji šeima su muzikiniu angelu, šventosiomis Kotryna ir Barbora. 1510–1520 m. Fragmentas. Prado muziejaus kolekcija | Vizualinis identitetas 4-ajai pop-up parodai DMDM ​​35 metų jubiliejinėje serijoje „Dizaino procesai iš arti: žiema“. 2024 m. Dizainas: Ieva Kalėja

Štai ir atėjo žiema, o kartu su ja ir šventinė nuotaika ir kalėdinis šurmulys. Neabejojame, kad daugelis jūsų planuoja trumpas keliones šiuo laikotarpiu, ir patikiname, kad Ryga – pilna kalėdinių stebuklų ir grožio. Apėję miestą, skirkite laiką meno muziejams ir galerijoms, peržiūrėkite, kiek daug įdomių parodų vyksta ir leiskitės į kelionę. Rygos muziejai ir meno parodos gruodį laukia Jūsų!


Latvijos nacionalinis dailės muziejus

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Paroda „Ludolfas Liebertas (1895–1959). Hipnotizuojantis Art Deco spindesys“
2024 11 30–2025 03 16

Milda Brehman-Štengele Karlo Goldmarko operoje „Šebos karalienė“ Ludolfo Libertso kurtu kostiumu (premjera Latvijos nacionalinėje operoje 1935 03 20, režisierius Ludolfas Liberts, dirigentas Teodors Reiters). 1935 m. Fotografas nežinomas. Latvijos nacionalinio rašto ir muzikos muziejaus kolekcija. Vieša nuotrauka

Ludolfas Libertas yra vienas ryškiausių Art Deco atstovų Latvijoje. XX a. 2–3 dešimtmečiai –produktyviausi menininko metai Latvijos nacionalinėje operoje. 1924–1937 metais buvo pastatyti 43 Ludolfo Liberto sukurti ir 12 režisuotų spektaklių. Libertas diktavo stilių, darė įtaką kolegoms, buvo kritikų ir žiūrovų dėmesio centre. Ludolfo Liberto kūriniai nepaliko abejingų: daugelis džiaugėsi ir žavėjosi menininko dekoracijomis, kiti kritikavo ir priekaištavo dėl perdėto dekoratyvumo.
Daugiau apie parodą.

Paroda „BINDE 100–10“
2024 09 21–2025 01 19

Gunaras Bindė. Autoportretas. 1977 m. Rašalinis spaudinys ant archyvinio popieriaus. Nuotrauka: Gunārs Binde

Švenčiant legendinio latvių fotografo Gunārs Binde 90-metį, Latvijos nacionalinio meno muziejuje galima pamatyti personalinę menininko parodą „BINDE 100–10“.

Per savo 67 metų fotografo karjerą Gunārs Binde (1933) sulaukė pripažinimo tiek savo šalyje, tiek tarptautinėje erdvėje,  pelnė dešimtis apdovanojimų už savo darbus užsienio fotografijos parodose. Paroda „BINDE 100–10“ atspindi menininko kelią ir kuria metaforinį svarbiausių įvykių, temų ir sutiktų žmonių dienoraštį, o vaizdinį pasakojimą retkarčiais paįvairina asmeniniais Bindės apmąstymais tiek tekstiniu, tiek garsiniu formatu.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Latvijos kolekcija“
2024 12 14–2025 02 23

Jānis Tiedemanis. Karnavalas. 1930-ieji. Dizainas: Rūta Yumīte. Nuotrauka: Helene Toresdotter / Malmės meno muziejus

1939 m. muziejui padovanota Latvijos Malmės Konstmuseum kolekcija buvo eksponuojama iki 1958 m. Kolekcijoje – peizažai, portretai, natiurmortai, iliustracijos, scenografijos ir karo vaizdai, daugiausia iš XX amžiaus trečiojo dešimtmečio.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Latvijos nacionalinį dailės muziejų:


Dailės muziejus „Rygos birža“

Doma laukums 6, Rīga

Paroda „España Blanca y Negra: Ispanijos vizija nuo Fortuni iki Pikaso“
2024 09 14–2024 12 15

Ramonas Kasasas (Ramon Casas, 1866–1932). Bulių arena. Be datos. Drobė, aliejus. Privati ​​kolekcija, Barselona, ​​„Galeria Senda“ sutikimas. Vieša nuotrauka

Ispanijos mene klausimai apie ispanišką tapatybę ir tautinio įvaizdžio kūrimą pradėjo kilti XIX a. Šaliai modernėjant susidūrė du priešingi požiūriai: klestinčios „baltosios“ Ispanijos ir atšiaurios „juodosios“ Ispanijos, įsišaknijusių giliausiuose kultūros paveldo sluoksniuose. Tarp šių dviejų polių 19-20 a. sandūroje klestėjo katalonų modernistinė tapyba, jungianti spalvomis prisotintą „baltosios“ Ispanijos tapybiškumą ir „juodosios“ Ispanijos intelektualumą.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Adventas, Kalėdos ir Žvaigždės diena su PRADO“
2024 12 06–2025 03 02

Frankfurto meistro dirbtuvės (apie 1480 m.–apie 1533 m.). Šventoji šeima su grojančiu angelu, šventosiomis Kotryna ir Barbora. 1510–1520 m. Mediena, aliejus. 79 x 27; 78 x 60; 79 x 27 cm. Fragmentas. Prado muziejaus kolekcija. © Fotografijos archyvas. Prado nacionalinis muziejus. Madridas

Metų pabaigoje RYGOS BIRŽA gavo ypatingą kalėdinį sveikinimą iš PRADO nacionalinio muziejaus (Madridas, Ispanija) – XVI amžiaus pradžios altoriaus paveikslą „Šventoji šeima su grojančiu angelu, šventosiomis Kotryna ir Barbora“. Latvijos gyventojai ir svečiai šiuo nuostabiu meno kūriniu galės grožėtis tris mėnesius.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti muziejų „Rygos birža“:


Taikomojo meno ir dizaino muziejus

Skārņu iela 10, Rīga

Paroda „Projektavimo procesų vaizdas iš arti: Žiema“
2024 12 05–2025 02 02

Vizualinis identitetas 4-ajai pop-up parodai DMDM ​​35 metų jubiliejinėje serijoje „Dizaino procesai iš arti: žiema“. 2024 m. Dizainas: Ieva Kalėja

Kaip metų laikai keičia vienas kitą, taip Dekoratyvinio meno ir dizaino muziejaus (DMDM) pop-up parodų ciklo „Dizaino procesai iš arti“ parodą „Ruduo“ keičia kita – „Žiema“, didingai užbaigianti muziejaus 35-mečio projektą, sujungiantį 14 Latvijos prekinių ženklų.
Daugiau apie parodą.

Jānis Krievs paroda „Praėjusi ateitis“
2024 10 18–2025 01 26

Taikomojo meno ir dizaino muziejaus nuotr.

Jānio Krievs paroda „Praėjusi ateitis“ suteikia žiūrovams unikalią galimybę per vieno dizainerio kūrybos prizmę patirti septintojo ir devintojo dešimtmečių atmosferą.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Taikomojo meno ir dizaino muziejų:


Romano Sutos ir Aleksandros Beļcovos muziejus

Elizabetes iela 57a, dz. 26, Rīga

Paroda „Kūno poezija. Aisedora Dunkan, Raimonds Dunkans ir plastinio šokio tradicija Latvijoje XX a. 2–3 deš.“
2024 03 05–2025 03 01

Šokėja Beatrise Vīgnere. Portretas profiliu, visu ūgiu, tarsi skrendanti, plastiška šokio poza, basomis kojomis, po atviru dangumi. Vasara, 1920-ųjų antroji pusė. Literatūros ir muzikos muziejaus kolekcija. Nuotrauka: Kārlis Kreuzbergs

Amerikiečių šokėja ir choreografė Angela Isadora Duncan (1877–1927) yra ryškiausia šiuolaikinio šokio pradininkė. Ją palaikė brolis, šokėjas ir menininkas Raymond Duncan (1874–1966), kuriam plastinis šokis tapo jo gyvenimo filosofijos dalimi. Abu buvo įkvėpti senovės Graikijos meno ir kultūros, kuri buvo išreikšta tiek šokio spektakliuose, tiek kostiumuose – chitonuose ir togose – kuriuos jie dėvėjo: Isadora – scenoje, o Raymond – ir kasdieniame gyvenime.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Romano Sutos ir Aleksandros Beļcovos muziejų:


Meno centras „Zuzeum“

Lāčplēša iela 101, Rīga

Paroda „Utopinės ląstelės“
2024 09 20–2024 12 08

Meno centro „Zuzeum“ vizualas

Amerikiečių menininkės Donna Huanca personalinė paroda „Utopinės ląstelės“ – tai įvairių jutimų projektas, apimantis tapybą, skulptūrą, vaizdo įrašus, garsą ir kvapus. „Utopinės ląstelės“ pristato išsamiausią personalinę menininkės parodą Baltijos šalyse.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Zuzeum“:


Šiuolaikinio meno centras „Kim?“

Sporta iela 2 k-1, Rīga

Paroda „Baltieji nykštukai ir visi tie gražūs ūkai”
2024 11 28–2025 01 26

Šiuolaikinio meno centro „Kim?“ vizualas

Nors mūsų planetoje vyksta įvairių niūrių pokyčių procesų, tačiau jie paruošia dirvą naujoms idėjoms dygti ir augti. Ši paroda nėra istorija apie kosmosą ar egzistencinę visuomenės būseną, gyvuojančią vadinamajame Antrajame kosmoso amžiuje potencialiai mirštančioje planetoje. Tai istorija apie savęs, kaip smalsių būtybių, pakliuvusių į melancholijos ir pereinamojo laikotarpio būseną, atradimą.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti šiuolaikinio meno centrą „Kim?“:


„Rygos Art Nouveau centro“ muziejus

Alberta iela 12, Rīga

Paroda „Kalėdų džiaugsmas“
2024 12 04–2025 01 12

„Rygos Art Nouveau centro“ muziejaus vizualas

Šiemet nuo gruodžio 4 dienos muziejuje karaliaus prancūziška kalėdinė atmosfera, pagal kurią menininkė Tamara Chudnovska yra sukūrusi ne vieną eglutės papuošimą ir kambario dekoraciją. Šventinę nuotaiką papildys Ilonos Jahimović veidrodžių kolekcija ir stebuklingai apšviesti muziejaus kambarių langai. Parodos metu vyks keli koncertai, dirbtuvės ir renginiai vaikams.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė ekspozicija

Rygos meno parodos ir muziejai gruodį 2023

„Rygos Art Nouveau centro“ muziejaus vizualas

Muziejaus kolekciją sudaro art nouveau stiliaus objektai, pagaminti arba naudoti Rygoje ir Latvijos teritorijoje XX amžiaus pradžioje. Tarp surinktų objektų yra baldų, interjero dizaino ir taikomosios dailės dirbinių, drabužių ir aksesuarų, meno kūrinių, namų apyvokos daiktų, fotografijų, dokumentų, spaudinių, paminklų, susijusių su Konstantino Pēkšeno gyvenimu, kūryba ir kt.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Rygos Art Nouveau stiliaus muziejų:


Meno centras „Digital Art House“

Skolas iela 2, Rīga

Susiję:

Multimedijos parodos – tai naujas būdas patirti meną: grandiozinio mastelio pasaulinio garso menininkų paveikslų projekcijos, animuotos skaitmeninių menininkų, lydimos kvapą gniaužiančios muzikos. Visa tai – ramioje, modernioje atmosferoje. Nebūtina būti meno žinovu ar turėti tapybos technikų žinių, kad apsilankęs parodoje gautum teigiamų emocijų vandenyną.

„Gustavas Klimtas. Su meile iki mirties“

Portretai, peizažai ir nuogų moterų tapymas nuostabiu judančio vaizdo formatu. Žavūs, jausmingi, naujoviški – šie epitetai tiksliai atpasakoja Gustavo Klimto paveikslus. Pamatysite ne tik visus pagrindinius kūrinius, menininkui pelniusius pasaulinę šlovę, bet ir dėl digital art house technologijų pasinersite į jo drobę. Jo „auksinio laikotarpio“ kūriniai tiesiogine prasme šviečia iš vidaus ir savo galia prilygsta ikonoms. Auksinės šviesos užtvindytoje salėje rodoma multimedijos instaliacija, kuri panardina žiūrovą į jausmingą moteriškų vaizdų pasaulį, apsuptą žavingos muzikos.

Daugiau apie parodą.

„Išsvajotoji Japonija“

Paroda paremta pasauliniu reiškiniu tapusia Japonijos vizualiųjų menų (1600–1868) kryptimi – ukiyo-e graviūromis.
Vėliau graviūros sužavėjo madingus Europos menininkus, būtent iš jų impresionistai sėmėsi įkvėpimo, perėmė naujus išraiškos būdus.

Pažodiniu vertimu ukiyo-e reiškia „plaukiojantis pasaulis“, iš pradžių vadintas „mirtinguoju pasauliu“. Vėliau buvo persigalvota ir pradėta suvokti kaip „prabėgančių malonumų pasaulis“ ir „meilės pasaulis“.

Ukiyo-e spaudiniai dėl savo plataus paplitimo Edo laikotarpiu (dabartinis Tokijas) yra sąlyginai pigūs. Iš pradžių jie turėjo grynai utilitarinę funkciją: reklamavo įvairaus populiarumo ir prestižo linksmų kvartalų gyventojų paslaugas, vaizdavo kabuki teatro aktorius, iliustravo visokią fantastiką.

„Digital Art House“ meno erdvėje ukiyo-e kryptis bus pristatyta kaip žavus panardinimo šou, lydimas muzikos.

Parodos trukmė: 37 min.

Daugiau apie parodą.

„Nuo Monet iki Kandinskio“

Multimedijos ekspozicija vienija 14 žymiausių modernizmo atstovų šedevrus – XIX–XX a. meno judėjimų kolekciją.
Unikali animacinių paveikslų kompozicija su muzikos akompanimentu sukuria nuostabią atmosferą, panardinančią žiūrovus į genialių protų kuriamą pasaulį.

Paroda kviečia keliauti į XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios meno pasaulį, kai kultūra ir visuomenė patyrė nepaprastų globalių įvykių. Tuo metu šiems didiesiems menininkams pavyko atrasti neišsenkamą prasmės šaltinį, kuriame „tradicija“ matė tik chaosą ir kvailumą.

Jų paveiksluose yra daugybė vizualinių galvosūkių, kurie žiūrovą panardina į netikėtų kontrastų ir ryškių, nepamirštamų emocijų labirintą. Šiandien, pasitelkus skaitmenines technologijas, šie paveikslai įgauna naują gyvenimą ir prasmę.

„Digital Art House“ leidžia žmogų perkelti į kitą erdvę ir pasinerti į genijų Monet, Kandinsky, Edgar Degas ir daugelio kitų darbus, apsuptus šviesos ir garso šokio. Tai kelionė į modernizmo pasaulį per technologijas, kurios apšviečia ir formuoja visiškai naują požiūrį į meną.

Parodos trukmė: 57 min.

Daugiau apie parodą.

„Hieronymus Bosch. Alegorijos. Slapti ženklai“

Hieronymus Bosch paveikslai ne tik vizualiai intriguoja, jie alsuoja alegorijomis ir įvairiais simboliais.
Daug simbolių laikui bėgant prarado savo prasmę, tačiau didelė dalis vis dar yra suprantami ir interpretuojami. Pavyzdžiui, vaisiai ir uogos menininko darbuose simbolizuoja nuodėmingą seksualumą, dideli paukščiai – nepasotinamą žmogaus geismą, stikliniai vamzdeliai ir kolbos – bergždžias alchemikų pastangas įminti gamtos paslaptis, įvairūs simboliai rodo žmogaus polinkį lošti, taip pat rajumą, godumą, pavydą.

 

Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Digital Art House“:


Šioje apžvalgoje pateikiame 2024 metų gruodžio mėnesio Rygos meno muziejų ir parodų sąrašą, o visus su šiomis parodomis susijusius straipsnius bei naujausius mėnesinius muziejų ir parodų sąrašus rasite skiltyje Rygos muziejai ir parodos.

Ką pamatyti Rygoje, kai visos meno parodos aplankytos? Čia rasite 10 įdomiausių Rygos objektų, kuriuos parinkome Jums.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!