„Neakivaizdinis Vilnius – priežastis iš naujo atrasti sostinę. Kviečiam vilniečius ir miesto svečius pažinti alternatyvią miesto pusę: nuo nedaugeliui žinomų istorinių bei kultūrinių objektų, išskirtinių asmenybių, nepramintų skersgatvių – iki periferijos ir viso to, ką miestas kurį laiką buvo pasilikęs sau. Kviečiu studijuoti neatrastą Vilnių, eiti į ekskursijas, išbandyti naujus maršrutus, skaityti naują projekto sezoninį žurnalą ir mėgautis atradimais neakivaizdinėje mūsų visų sostinėje“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Nors Vilnius dažnai matomas kaip studijų miestas tiesiogine prasme, „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia žmones iš visos Lietuvos studijuoti patį Vilnių. Kartu su projekto partneriais – dizaino agentūra FOLK ir „Gatvės gyvos“ – sukurta platforma, jungianti internetinę svetainę www.neakivaizdinisvilnius.lt, sezoninį žurnalą, spausdintus maršrutus ir įvairius renginius, skatinančius atrasti sostinę iš naujo.
„Pagrindinis iššūkis buvo atrasti priežastis, kodėl žmonės turėtų naudotis šia idėja, domėtis Vilniumi, keisti nusistovėjusią nuomonę, kad tikrai pažįstame sostinę. Greit ši idėja išaugo iki tam tikros ekosistemos – funkcionalios, apgalvotos, siejančios ir jungiančios daug skirtingų priemonių, alternatyvių miesto pažinimo įrankių. Dirbant su šiuo projektu, Vilnius mums tapo kūrybinių tyrinėjimų, žaidimų ir atradimų aikštele – labai kviečiu visus tai patirti“, – teigė dizaino agentūros FOLK strategė Justina Muralytė.
Interneto svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt studijas galima rinktis pagal dominančias sritis – kultūrų, istorijos, literatūros, menų. Nepamiršti ir tie, kuriems artimi architektūros mokslai, ar ieškantys įdomių idėjų miesto tyrinėjimams su vaikais. Turizmo informacijos centruose bus galima rasti ir spausdintus maršrutus – nuo pramoninio Naujamiesčio iki literatūrinio Vilniaus.
Skiltyje „Po paskaitų“ lauks neakivaizdiniai pasiūlymai atsipalaiduoti po intensyvių miesto studijų – nuo nišinių parduotuvėlių, pasiūlymų gurmanams, netikėtų pramogų – iki meno erdvių ar žaliojo Vilniaus zonų.
Svetainė nuolat pildysis naujais maršrutais, neatrastomis vietomis ir straipsniais, kurie išsamiau supažindins su „Neakivaizdinio Vilniaus“ lokacijomis, objektais ir įkvepiančiais vilniečiais.
Pirmajame žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numeryje skaitytojų laukia pasakojimas apie „Literatūrinio Vilniaus“ maršrutą, skulptoriaus Mykolo Saukos „betoniniais“ vilniečiais apgyvendintą Viršuliškių parką, legendinių sostinės gyvos muzikos klubų apžvalga, Vilniuje kepamų duonos rūšių įvairovės studija ir kitas kruopščiai paruoštas turinys. Žurnalą nemokamai bus galima rasti didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje, Utenoje, Mažeikiuose ir Varėnoje.
„Neakivaizdinis Vilnius“ startuoja su Vilniaus studijų savaitgaliu. Balandžio 27-28 dienomis kitų miestų gyventojai kviečiami į svečius – kiekvienas apsilankęs www.neakivaizdinisvilnius.lt galės susigeneruoti Vilniaus studento pažymėjimą, su kuriuo projekto partneriai „Lietuvos geležinkeliai“ suteiks 30 procentų nuolaidą traukinio bilietams į Vilnių ir iš jo. Tapę studentais, miesto svečiai galės registruotis į nemokamas ekskursijas arba, pasirinkę dominančius maršrutus, miestą tyrinėti savarankiškai – individualių miesto studijų klausimais Vilniaus geležinkelio stotyje konsultuos svetingi vilniečiai. Pasirinkusių ekskursijas lauks gidai, kurie ves pažintinius pasivaikščiojimus po stoties rajoną, bohemiškąjį Užupį, medine architektūra žavintį Žvėryną, urbanistinių kontrastų pilnas Šnipiškes ir pramoninį Naujamiestį. Prisijungusieji prie savaitgalio studijų taip pat bus kviečiami ieškoti gynybinės sienos paslapčių, su visa šeima įsitraukti į orientacinį žaidimą apie Adomą Mickevičių ar jaunųjų gamtininkų edukaciją Bernardinų sode.