Vis dėlto į skolas įklimpęs vyras nepasiduoda: kad pagaliau užbaigtų savo pilnametražį filmą, Markas sugrįžta prie savo seno kino projekto, pavadinimu „Coven“, kuris, režisieriaus mėgėjo apskaičiavimais, turėtų deramai atsipirkti. Pasiskolinęs iš savo aštuoniasdešimt dvejų metų dėdės keletą tūkstančių dolerių, jis, kartu su kitais kino entuziastais, pradeda savo žygį šlovės link. Būtent šį dvejus metus trunkantį procesą ir fiksuoja Chriso Smitho dokumentinė juosta „Amerikietiškas filmas“.
Tai – puikiai įvertintas kūrinys, kuriame labiausiai stebina jo veikėjai. Iš tiesų, sunku patikėti, kad panaršius IMDb puslapyje galima atrasti Marko Borchardto, o taip pat ir jo gero draugo Mike‘o Schank‘o pavardes. Sunku pasakyti, kuris iš jų keistesnis – svajonėse paskendęs režisierius, ar jo aplinkoje nesiorientuojantis, į psichodelinius narkotikus įjunkęs pagalbininkas. Rodos, iš skirtingų pasaulių nusileidę veikėjai kažkaip susikalba tarpusavyje, o jų hipiški dialogai verčia filmo žiūrovus juoktis ir kartu skėsčioti rankomis: nejaugi tai tikra?
Trumpai tariant, „Amerikietiškas filmas“ – tai (tragi)komiška dokumentinė juosta, kurią pamatyti iš tiesų verta. Visai nesvarbu, ar pagrindinis jos herojus – įkvepiantis užsispyrimo pavyzdys, ar paprasčiausias lunatikas.