Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 18 gegužės d. 19:32
„VDU kultūros dienos“: menas ir kultūra namuose

Foto: unsplash.com

Šių metų gegužės 22 dieną vyks tradicinis VDU Menų fakulteto organizuojamas meno ir kultūros renginys „VDU kultūros dienos“, kuris dėl Lietuvoje paskelbto karantino persikels į internetinę erdvę ir atkeliaus tiesiai į renginio lankytojų namus.

Nors paskelbus šalyje karantiną vieši meno ir kultūros renginiai yra sustabdyti, tačiau „VDU kultūros dienų“ rengėjai, sekdami daugelio pasaulio meno ir kultūros institucijų pavyzdžiu, neatšaukia renginio, o kviečia patirti meną ir kultūrą namuose. Anot Menų fakulteto dekanės Jurgitos Staniškytės, nepaisant radikaliai pasikeitusių aplinkybių, kultūra gali gyvuoti tik bendrystės terpėje, net jei šiuo metu tą bendrystę tenka puoselėti per nuotolį. Tradicinis „VDU Kultūros dienų“ tikslas – atverti VDU Menų fakulteto kūrybines ir edukacines veiklas visuomenei – šiais metais įgaus netradicinę formą ir persikels į internetinę erdvę.

Nepaisant karantino ribojimų ir iššūkių, šių metų „VDU kultūros dienų“ programa išlieka ne mažiau įvairi, atspindinti Menų fakultete vykdomų studijų bei kūrybinių veiklų įvairovę: nuo „Youtube“ paskaitų iki meno parodų, nuo koncerto internete iki tradicinės Atvirų durų dienos moksleiviams.

Menų fakulteto dėstytojas, Naujųjų medijų meno bakalauras ir Kūrybinių industrijų magistras Gytis Dovydaitis kvies plačiąją visuomenę į „YouTube“ paskaitas apie interneto kultūrą. „VDU kultūros dienas“ pradės paskaita „Memai kaip interneto folkloras“, kurios metu internete klajojantys linksmi paveiksliukai bus atskleisti ne tik kaip daugiasluoksne ironija pasižyminti pramoga, bet ir kaip politinę galią turintis informacinio karo ginklas, apipintas maginėmis praktikomis bei Egipto mitologija. Susidomėjusių interneto kultūra vėliau lauks dar septynios paskaitos, paviešintos tame pačiame „YouTube“ kanale kas savaitę: „YouTube“ kultūra“, „Internetas ir etika“, „Internetas kaip technologija“, „Opozicinės interneto praktikos“ bei trijų paskaitų ciklas apie socialines medijas.

Organizatorių nuotr.

Naujųjų medijų meno programos studentų fotografijų parodą internete organizuojantis Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. Tomas Pabedinskas teigia, kad karantino laikotarpiu fotografų kūrybos ekspozicijos sėkmingai persikelia į virtualią erdvę ir sulaukia didelio žiūrovų dėmesio. Tai įrodė ir Menų fakulteto profesoriaus Romualdo Požerskio paroda internete „Degantis žmogus“. Karantino laikas fotografams ypatingas ir tuo, kad būtent jie neretai imasi kurti vizualų dokumentą ateičiai apie pasikeitusį mūsų gyvenimą. Apie tai pasidalinti įžvalgomis virtualioje Kultūros dienų parodoje žada ir šiuo metu fotografiją Menų fakultete studijuojantys lietuvių bei užsienio studentai.

Karantino laikotarpiui užvėrusi duris, VDU menų galerija „101“ atveria virtualių patirčių erdves ir organizuoja tokias veiklas, į kurias kviečia įsitraukti ir virtualius galerijos lankytojus. „VDU kultūros dienų“ metu galerija kviečia į eksperimentinį renginį „Jungti experiment no3 / digital performance-workshop 2.0“, kuris renginio aprašyme intriguojančiai anonsuojamas kaip „skaitmeninėje erdvėje vykstantis dalyvaujamasis performansas, ieškantis galimybės kūniškai patirčiai per bandymą peržengti ekranų kuriamą atstumą“.

Daugiau informacijos apie VDU menų galerijos „101“ renginį.

Smagiu „VDU kultūros dienų“ programos akcentu tradiciškai tapdavo Muzikos produkcijos programos studentų gyvo garso koncertas. Nors šiais metais renginio organizatoriai neturi galimybės pakviesti klausytojus į gyvo garso koncertą Menų fakulteto kiemelyje, tačiau kviečia pasimėgauti Muzikos produkcijos studijų programos dėstytojų ir studentų kuriama muzika namuose, internete perklausant specialiai „VDU kultūros dienoms“ atrinktus arba sukurtus muzikos ir garso meno kūrinius.

„VDU kultūros dienų“ programą tradiciškai papildys Atvirų durų diena moksleiviams, kurios metu Menų fakulteto dėstytojai pristatys moksleiviams Menų fakultete vykdomas studijų programas („Kūrybinės industrijos“, „Menų istorija, kritika ir medijos“, „Muzikos produkcija“, „Naujųjų medijų menas“), konsultuos stojamųjų egzaminų klausimais ir atsakys į visus moksleiviams kylančius klausimus.

Registracijos anketa. Registracija vyksta iki gegužės 21 d. 21 val., pasibaigus registracijai prisijungimo nuoroda bus išsiųsta nurodytu el. pašto adresu.

Ketvirtus metus iš eilės vyksiančios „VDU kultūros dienos“ paprastai sulaukdavo nemažo miesto bendruomenės susidomėjimo: įvairiuose meno ir kultūros renginiuose dalyvaudavo arti tūkstančio lankytojų. Perkeldami renginius į internetinę erdvę, kviesdami patirti meną ir kultūrą namuose, renginio organizatoriai tikisi patraukti ne tik kauniečių dėmesį, bet ir sulaukti virtualių „VDU kultūros dienų“ lankytojų iš visos Lietuvos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!