Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 28 gruodžio d. 17:14
Savaitės virtualių kultūrinių renginių Lietuvoje kalendorius
Gruodis 28 - Sausis 3
„Aš ir tie kiti“

Kaip mūsų projektus įtakoja įvairūs bendradarbiavimai, tiek su taip vadinamais žmogiškaisiais, tiek su nežmogiškaisiais kitais (angl. non-humans)? Ar galime pajausti ir kalbėti apie tuos kitus? Kiek tų kitų yra mumyse? Kiek mes galime pasitikėti savo juslėmis, savo kalba? Institutio media kviečia į virtualų pokalbį su menininkais Brigita Kasperaite, Rūta Spelskyte-Liberiene, Kamile Krasauskaite ir Mindaugu Gapševičiumi. Šis pokalbis – tai festivalio „Ars Electronica“ metu įvykusio pokalbio „Experiencing lives“ bei po jo sekusios kūrybinių dirbtuvių serijos tęsinys. Diskusiją moderuoja rašytojas ir kuratorius Valentinas Klimašauskas. Virtualus pokalbis su menininkais ir kūrybinių dirbtuvių organizatoriais.
Diskusija anglų kalba vyks gruodžio 28 d. 19 val.

„Irano konferencija“

„Irano konferencija“ – tai gyva ir apmąstymus skatinanti filosofinė pjesė. Veiksmas vyksta simpoziume Kopenhagoje, kur susirenka devyni unikalių sričių specialistai aptarti Artimųjų Rytų ir šių dienų Irano problemas: mirties bausmes, kankinimus ir kitus asmens teisių ir laisvių pažeidimus. Žengdami ant pakylos, intelektualai skaito pranešimus, tačiau diskusija greitai pereina nuo sociopolitinių aspektų prie pokalbių apie etinius skirtumus, dvasingumą, asmenines traumas ir dilemas, susijusias su šių dienų visuomenės krizėmis. Jų teiginiai iššaukia jautrią diskusiją apie aktualias problemas ir požiūrį į jas skirtingų kultūrų pasaulyje, kelia klausimus apie mūsų civilizacijos ateitį.
Spektaklis vyks gruodžio 28 d. 19 val.

„gLowbal Air“ - šokanti lietuvių diaspora

Pasaulinės izoliacijos akivaizdoje kviečiame naujai pažvelgti į save, savo kūną, ir savo mintis bei pasinerti į kelionę po pasaulį susipažįstant su įvairiausiuose pasaulio kampeliuose gyvenančiais Pasaulio lietuviais. Ir nesvarbu, ar tu esi emi- ar -imi grantas, ar diplomatas, o gal smalsus keliautojas įstrigęs svečioj šaly. „gLowbal Air “– tai virtualūs šokio, judesio ir improvizacijos susitikimai, kuriuose iš vienos pusės kiekvienas asmeniškai keliausime per skirtinguose pasaulio kraštuose esančius Jūsų kūnus, iš kitos pusės susipažinsime su kitais Pasaulio lietuviais ir jų šokančiomis asmenybėmis.
Renginys vyks gruodžio 28 d. 19 val.

„Pamirštasis vienytojas. Koncertas Asprilio Pacelli 450-osioms gimimo metinėms“

Valdovų rūmų muziejų jau kurį laiką galima lankyti virtualioje erdvėje, neišeinant iš namų. Šiuo ypatingu laikotarpiu muziejus savo lankytojams dovanoja išskirtinę galimybę ir siūlo virtualiai klausytis šventinių koncertų ciklo KALĖDOS VALDOVŲ RŪMUOSE 2020. Šį vakarą kviečiame prisiminti tarptautinio senosios muzikos ansamblio „CANTO FIORITO“ atliekamo koncerto, kuris pirmą kartą klausytojams pristatytas š.m. kovo mėnesį Valdovų rūmuose vykusio šeštojo tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio Vilniuje metu.
Koncertas bus tiesiogiai transliuojama numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/live/
Koncertas vyks gruodžio 28 d. 19 val.

„Testas“

L. Bärfuss pjesės „Testas“ veikėjai – pasimetę, tenkinantys vien savo poreikius ir ego. Tėvas rūpinasi savo politine karjera; motina – medituoja Indijoje, sūnus nori susinaikinti ir sunaikinti žmoną su pavainikiu; žmona, stumdoma ir kaltinama net negali išsakyti savo nuomonės, nes ji – ne biologinis šeimos narys; tėvo asistentas – melu bando sugriauti šeimą, kad galėtų užimti sūnaus vietą ir taip kompensuoti meilės trūkumą vaikystėje. „Šeima daro tave silpnu“– tai pjesės veikėjo Tėvo žodžiai, puikiai atspindintys pjesės esmę ir paradoksą. Pasak būsimo spektaklio režisieriaus, Lietuvoje galima aiškiai įžvelgti gana šablonišką tendenciją: beveik visi trokšta tam tikros šeimos formos, tačiau bijo atsakomybių ir galiausiai vis tiek pradeda ieškoti savojo „aš“, ,,laisvės” kažkur kitur.
Spektaklis vyks gruodžio 29, 30 d. 

„Salve Musa, Vivat Musica“

Gražiausias metų šventes Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė muzikos mylėtojus visada kviesdavo sutikti savo namuose – Valdovų rūmuose. Šiais metais to padaryti nepavyks, tačiau tęsdami šią tradiciją kviečiame į virtualų koncertų ciklą, prisimindami jau anksčiau rodytas ir pristatydami specialiai elektroninei erdvei paruoštas koncertines programas. Kviečiame pasiklausyti nepakartojamo MŪZOS RUBACKYTĖS atliekamo koncerto, nufilmuoto šių metų gruodžio 5 dieną Žoinvilės pianistų festivalyje (Pianístico de Joinville), Brazilijoje. Koncertas bus tiesiogiai transliuojama numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/live
Koncertas vyks gruodžio 30 d. 19.00–20.00 val.

„Giesmė vakarinė“

Valdovų rūmų muziejų jau kurį laiką galima lankyti virtualioje erdvėje, neišeinant iš namų. Šiuo ypatingu laikotarpiu muziejus savo lankytojams dovanoja išskirtinę galimybę ir siūlo virtualiai klausytis šventinių koncertų ciklo KALĖDOS VALDOVŲ RŪMUOSE 2020. Šį vakarą kviečiame į muzikinę transliaciją, pristatančią 2020-aisiais ansamblio „Morgaine“ ir leidybos kompanijos „Ayros“ išleistą kompaktinę plokštelę „Giesmė vakarinė“. Virtualus koncertas bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle„Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/live/
Koncertas vyks gruodžio 29 d. 19.00–20.00 val.

Pokalbis prie židinio

Lietuvos kompozitorių sąjunga buvo įkurta 1941 m. Kaune, kompozitoriaus Juozo Gruodžio bei jo bendraminčių iniciatyva. 1989 m. sausio 24 d. pirmoji atsiskyrė nuo SSRS kompozitorių sąjungos ir įkūrė nepriklausomą organizaciją. 80 metų gyvuojantis kompozitorių ir muzikologų sambūris visais laikais buvo kultūrinių ir politinių įvykių priešakyje, o iškilios, ekscentriškos, genialios bei įtakingos asmenybės kuria Lietuvos muzikos ir muzikologijos istoriją, garsina savo šalies vardą pasaulyje ir daro įtaką kitoms visuomenės gyvenimo sritis.
Pokalbį moderuoja muzikologė Rasa Murauskaitė.
Tiesioginės transliacijos vyks Lietuvos kompozitorių sąjungos (Lithuanian Composers‘ Union) YouTube kanale.
Pokalbis vyks gruodžio 29 d. 19.00–20.00

„Gimęs antrą kartą"
​Trumpametražis Deboros Gvazdikaitės režisuotas vaidybinis filmas „Gimęs antrą kartą“ analizuoja vienatvės ir meilės pakaitalų ieškojimo temas jauno žmogaus gyvenime. Remiantis tikrais įvykiais, filme pasakojama istorija apie vaikiną, turintį vieną troškimą – mylėti ir būti mylimas. Tačiau jį kaustančios baimės ir priklausomybės stabdo nuo geresnio gyvenimo paieškų. Tai yra žmogaus atgimimo istorija – skausmingas perėjimas iš dvasinės mirties į pilnavertį gyvenimą.
Filmo „Gimęs antrą kartą“ scenarijus yra sukurtas, remiantis tikra Vladislavo Pociaus gyvenimo istorija. Buvęs narkomanas šiandien gyvena visavertį gyvenimą – Vladas tapo pasaulio kultūrizmo čempionu, sukūrė šeimą, įsteigė reabilitacijos centrą „ALFA“ bei pradėjo organizuoti ekstremalaus sporto renginį „ALFA RUN“.
Po filmo peržiūros laukia dar niekur neviešinti pokalbiai su filmo komanda bei Vladislavo liudijimas!
Filmas gruodžio 29 dieną, 19:00 bus transliuojamas Facebook ir Youtube platformose!

Rašytojų sąjungos „Naujametiniai skaitymai“
Kviečiame stebėti Rašytojų sąjungos „Naujametinius skaitymus“.
Renginio metu savo kūrybą skaitys Jurgita Jasponytė, Alis Balbierius, Paulina Pukytė, Karolis Baublys, Marius Burokas, Daiva Molytė-Lukauskienė, Nojus Saulytis, Antanas Šimkus, Laima Kreivytė bei Jaroslavas Melnikas.
Renginį ves poetė Aušra Kaziliūnaitė.
„Betliejaus žvaigždė“

Nors vargonai, kaip ir fortepijonas dažnai vadinami individualistų instrumentu, šį kartą prie jų sės duetas!
Daugelyje šalių koncertuojantys vargonininkai, autoriai ir tinklaraštininkai dr. Vidas Pinkevičius ir dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė yra Vargonavimo paslapčių tinklaraščio, tinklalaidės ir mokymo svetainės, skirtos tūkstančiams vargonininkų iš 89 šalių, kūrėjai. Jie taip pat yra Vilniaus universiteto vargonininkai bei vargonų studijos „Unda Maris“ vadovai. Per pandemiją duetas rankų nenuleido – muzikos mylėtojus vargonų muzikos kvietė klausytis internetu savo kanaluose YouTube, Spotify ir Emante platformose. Na, o šį kartą papuošė „Betliejaus žvaigždės“ programą.
Festivalis vyks sausio 3 d. 13 val.

„Metų laikai“

Valdovų rūmų muziejų jau kurį laiką galima lankyti virtualioje erdvėje, neišeinant iš namų. Šiuo ypatingu laikotarpiu muziejus savo lankytojams dovanoja išskirtinę galimybę ir siūlo virtualiai klausytis šventinių koncertų ciklo KALĖDOS VALDOVŲ RŪMUOSE 2020. Kviečiame pasiklausyti Lietuvos publikai jau gerai pažįstamo ir visada laukiamo smuikininko Dmitrijaus Sinkovskio bei jo vadovaujamo ansamblio „La Voce Strumentale“ atliekamo šventinio koncerto įrašo. Virtualus koncertas bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle„Facebook“
Koncertas vyks gruodžio 31 d. 18 val.

„Filharmonija – meilė harmonijai. Bet kokia kaina!“

Jubiliejinė naujametė programa.
Atlikėjai
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistai: SERGEJ KRYLOV (smuikas), LUKAS GENIUŠAS (fortepijonas), GUNTA GELGOTĖ (sopranas), VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ (sopranas), ANASTASIA LEBEDYANTSEVA (mecosopranas)
Dirigentai: SERGEJ KRYLOV, MODESTAS PITRĖNAS, JUOZAS DOMARKAS, GIEDRĖ ŠLEKYTĖ
Įrašo transliacija internetu www.nationalphilharmonic.tv, Skaitmeninės salės ir Filharmonijos „Facebook“ paskyrose (įrašai taip pat pasiekiami sausio 1 ir 2 d.)
Renginys vyks gruodžio 31 d. 19 val.

Aira Urbonavičiutė: „I'm in Miami“

Šiuo neužtikrintu ir keistu laikotarpiu aplinkos stimuliacija sumažėjusi, visos dienos tarsi tokios pat. Tapybinėse kompozicijose ieškau ryškių koloritų, siurrealių siužetų, ironiškų reikšmių. Kūrybiniame procese, pastaruoju metu, mane vis labiau inspiruoja muzika ir ypatingai elektroninės, alternatyvios muzikos tekstai. Parodos pavadinimas yra ištrauka iš dainos teksto, jį naudoju ironiškai bei metaforiškai. Taip pat socialiniuose tinkluose randu daug siužetų, kuriuos paveiksluose galiu pašiepti. Tačiau po ryškiu koloritu slepiu liūdesį, neužtikrintumą, nepasitikėjimą. Kūryboje dažnai vadovaujuosi kartotės principu. Kartoju tuos pačius potėpius, spalvines dėmes, motyvus, figūras, portretus. Kartojant šiuos dalykus tarsi ieškau kas yra tikra, o kas ne. Erdvę paveiksluose kuriu neaiškią, taip norėdama perteikti neužtikrintumo būseną, pati pasimetu tarp to kas tikra. Tačiau galų gale tikras yra tik tapybos paveikslas, dėl viso kito abejoju ir nuolatos svarstau. (Aira Urbonavičiutė)
www.airaurbonaviciute.com
Virtualiai iki gruodžio 31 d. galima apžiūrėti čia: https://my.matterport.com/show/?m=Jb8PZX49xjn

„Dovanoti meną“

Kviečiame pradėti skaičiuoti kartu, iki Kalėdų liko vos daugiau nei dvi savaitės! Prisijunkite prie Galerijos VARTAI akcijos DOVANOTI MENĄ ir kiekvieną dieną susipažinkite su naujais ir išskirtiniais mūsų galerijos autorių darbais. Meno kūriniai ir dizaino objektai kuriantys vertę, skatinantys įdomius pašnekesius bei diskusijas – visa tai galima išvysti virtualioje meno mugėje mūsų internetiniame tinklalapyje.  Virtualioje mugėje „Dovanoti meną“ rasite nuo paveikslų iki unikalių šiuolaikinio dizaino objektų ar keramikos kūrinių“, – apie kūrinių vertę ir įvairovę pasakoja T. Monginė. Visi norintys galės įsigyti naujausius, dar niekur neeksponuotus, galerijos pristatomų kūrėjų darbus ir savo artimui kalėdiniu laikotarpiu padovanoti išskirtinį dėmesį (https://www.galerijavartai.com/vartai-christmas/).
VIRTUALI MUGĖ
Akcija vyks iki gruodžio 31 d.

„Menas pajusti Kalėdas“

Šventiniu laikotarpiu MO pastato architektūra ir lauko erdvės nušvis naujomis spalvomis ir atspindžiais. Jie gali ir žavėti, ir klaidinti, o juose pamatysite save iš skirtingų pusių. Eidami pro šalį, sustokite, atkreipkite dėmesį ir pajuskite Kalėdas. Saugiai, ramiai ir asmeniškai. ATSPINDŽIAI: kviečiame patiems susikurti savo stebuklą pasivaikštant po skirtingas MO lauko erdves. Kelionė prasidės MO skulptūrų sode, kuriame lauks kelias per žiemos tunelį. SNIEGAS: o jei šios šventės nebus sniego baltumo, išduodame paslapį – MO Kalėdose sniego bus! SPECIALUS E.GIDAS: kelionę lydi muzika. ŠVENTINIS MO PAŠTAS: radome būdą, kaip šilumą šių švenčių metu perteikti saugiai – kviečiame siųsti ranka rašytus nuoširdžius sveikinimus draugams bei artimiesiems.
Menas pajusti Kalėdas | Vilnius events (vilnius-events.lt)

„Įstabioji teatro istorija“

Jau šį šeštadienį, gruodžio 19 d. 18.30 min. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus pradeda didžiausią savo istorijoje projektą – parodą po atviru dangumi „Įstabioji teatro istorija“, skirtą Valstybės teatro 100-mečiui. Tai šimtas eksponatų iš muziejaus aukso fondo – režisierių, aktorių, atlikėjų, dailininkų, spektaklių fotografijos, plakatai, eskizai, kita unikali medžiaga, ženklinanti Lietuvos profesionaliojo teatro kūrimąsi, 1920 –1940 m. meninius pasiekimus, jų svarbą mūsų dienų teatrui, gerai žinomam, ryškiai skambančiam pasaulinėje scenoje. Jau nuo pirmadienio įvairiose sostinės vietose miestelėnų dėmesį patrauks pirmoji dalis Lietuvos kultūros istoriją įprasminusių plakatų. Daugiau informacijos šioje nuorodoje
Paroda veiks iki 2021 m. kovo 19 d.

E. Kalėdų miestelis

Pajusti kalėdinę atmosferą bus galima virtualiame E. Kalėdų miestelyje. Čia rasite daugybę nuorodų į lietuvių kūrėjų svetaines, tad originalių dovanų galėsite įsigyti nekeldami kojos iš namų.
E. Kalėdų miestelis veiks iki 2021 m. sausio 7 d.

„Pergalingos 1989-ųjų Kūčios: Molotovo–Ribbentropo pakto nuvainikavimas“

Paroda, kuri bus eksponuojama Valstybės pažinimo centro interneto svetainėje, suteiks plačiajai visuomenei galimybę išsamiau susipažinti su lietuvių tautos kovos už Molotovo–Ribbentropo pakto slaptųjų protokolų pripažinimą ir pasmerkimą istorija, kurią pastaruoju metu bando perrašinėti ir klastoti nedraugiškos jėgos. Virtualios parodos lankytojai galės susipažinti su Molotovo–Ribbentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų faksimilėmis, kurias Prezidento prašymu Lietuvai sutiko perduoti Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Plačiajai visuomenei taip pat bus pristatytos Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomos dokumentinės nuotraukos, pasakojančios apie lietuvių protesto akcijas bei mitingus išeivijoje ir Lietuvoje 1953–1989 m. laikotarpiu, bei reikšmingas 1989 m. gruodžio 24 d. Sovietų Sąjungos Liaudies deputatų suvažiavimo nutarimas. Visą šią archyvinę medžiagą lydės išsamūs parodos kuratoriaus, istoriko dr. Algimanto Kasparavičiaus komentarai.
Valstybės pažinimo centro interneto svetainė

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis'20“

Visą gruodžio mėnesį jūsų namuose lankysis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis Naujasis Baltijos šokis. Užsienio filmų programoje jūsų dėmesio laukia net trys išskirtinių tarptautinio pripažinimo sulaukusių ir šokio pasaulį drebinančių šiuolaikinio šokio asmenybių – Akram Khan, Yoann Bourgeois, Hofesh Shechter – darbai. Lietuvos kūrėjų filmų programoje – aštuoni šokio darbai ir net šešių filmų premjeros.
LRT PLIUS ir mediatekoje, portale 15min ir newbalticdance.lt vyks iki gruodžio 30 d.

„Kalėdų burtai ir stebuklai“

Koncerto pradžioje – maestro Modesto Barkausko diriguojama nepaprastai spalvinga ir iliustratyvi pačioje XIX a. pabaigoje parašyta muzikinė partitūra – tai prancūzų kompozitoriaus Paulo Dukas nuotaikingas simfoninis skerco „Burtininko mokinys“ pagal J. W. Goethe’s baladę „Der Zauberlehrling“ („Burtininko mokinys“). Antroji kalėdinio muzikinio vakaro kompozicija – tai Karolio Variakojo diriguojama Manuelio de Fallos, vieno iškiliausių per pastaruosius du šimtmečius ispanų kompozitorių, šokių siuita iš baleto „Trikampė skrybėlė“. Koncerto pabaigoje prie LNSO pulto stoja jo meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas, kartu su temperamentinguoju akordeonistu Martynu Levickiu atliekantis argentiniečių tango karaliaus – Astoro Piazzollos Koncertą bandonijai, kameriniam orkestrui ir mušamiesiems „Aconcagua“.
Įrašo transliacija internetu www.nationalphilharmonic.tv, Skaitmeninės salės ir Filharmonijos „Facebook“ paskyrose (įrašai taip pat pasiekiami gruodžio 27 ir 28 d.)

Tomasas Dolabelas (Tommaso Dolabella): „Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime“

Tai vieno įspūdingo, reikšmingus 400 metų senumo istorinius Lietuvos, Lenkijos ir Maskvos valstybių įvykius menančio, monumentaliais matmenimis (beveik 3,5 x 3,5 m) išsiskiriančio eksponato paroda. Šis kūrinys – žinomo italų dailininko Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella, ~1570–1650) ar jo aplinkos sukurtas paveikslas Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime. Paveikslas primena tiek konkrečią pergalę, tiek ir visą Abiejų Tautų Respublikos karų prieš Maskvą XVII a. pradžioje istoriją. Paveikslo Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime siužetas liudija, kad Liublino unijos sukurta Abiejų Tautų Respublika, suvienijusi Lenkijos Karalystę ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę bei jos tautas – lenkus, lietuvius, ukrainiečius, baltarusius, – ne tik sugebėjo atsispirti agresijai iš Rytų, bet ir suduoti itin skaudų ir žeminantį smūgį suirutę tuo metu išgyvenusiai Maskvos valstybei.
Valdovų rūmų muziejuje veiks iki 2021 m. rugpjūčio 21 d.

Renginys „Parodyk augintiniui eglutę“

Renginio tikslas – ne tik paskatinti ir per šventes būti su savo augintiniais, nepalikti jų vienų namuose, bet ir surinkti kuo daugiau maisto prieglaudose gyvenantiems gyvūnams. Ir jei ankstesniais metais viena iš smagiausių renginio dalių buvo susitikimas Vilniaus Katedros aikštėje, prie eglutės, kur šeimininkai fotografuodavosi kartu su savo augintiniais ir vėliau tos nuotraukos būdavo panaudojamos smagiam vaizdo įrašui sukurti, tai dabar, nesant saugios galimybės susitikti, kviečiame fotografuotis su augintiniais savo namuose ar kieme. Nusifotografuokite ar padarykite vaizdo įrašą kartu su savo augintiniu prie eglutės ar kitos kalėdinės dekoracijos ir įkelkite nuotrauką /vaizdo įrašą ant renginio „Parodyk augintiniui eglutę 2020“ sienos Facebook‘e. Šiemet negalime susitikti gyvai, tad susimojuokime bent internete!
Renginys vyks iki 2021 m. sausio 4 d. 9 val.

Spektaklis „Melagės“

Kriminalinė komedija „Melagės“ pasakoja apie nuošaliame dvare gyvenančias aštuonias moteris. Prieš pat didžiąsias metų šventes randamas nužudytas dvaro savininkas – vienintelis vyras aštuonių elegantiškų, paslaptingų ir gudrių moterų draugijoje. Nekyla jokių abejonių – viena iš jų įvykdė nusikaltimą. Tačiau kuri? Valdinga žmona? Smalsi tarnaitė? Nedėkinga anyta? O gal viena iš mylimų dukterų? Regis, kiekviena iš jų turėjo tam savų priežasčių ir motyvų, tačiau visos deda ranką prie širdies: „Aš nekalta!“. Ši komedija sukurta pagal žymaus prancūzų rašytojo ir kino režisieriaus Robert Thomas pjesę 8 moterys“ (pranc. „8 Femmes“), pelniusią stulbinantį populiarumą ir ne vieną prestižinį apdovanojimą, o pagal ją statyti teatriniai pasirodymai ir kino filmas – pasaulinę šlovę.
Spektaklis vyks iki gruodžio 31 d.

„Graži ir ta galinga“

Vasariško Lietuvos grožio apsuptyje nufilmuotas spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“ leidžiasi į nuotykių, intrigų ir dramų kupiną kelionę ne tik per Lietuvos istoriją, bet ir per kiekvienos moters gyvenimo etapus. Kūrinyje drąsiai interpretuojama, kokias svajones vaikystėje puosėlėjo Jos Ekselencija Dalia Grybauskaitė, su kokiu paauglišku tikėjimu į komunizmo saulę veržėsi Marytė Melnikaitė, kiek merginų pranyko istorijos vingiuose tapusios kažkieno -ienėmis ir kokią orią ir galingą senatvę išgyveno mąsliai nuo lito žvelgusi Žemaitė. Šias moteriškas patirtis ir emocijas subtiliai perteikianti kino kamera atskleidžia teatrališką koncerto kūrėjų ekspresiją ir leidžia pasijausti po pievas braidančių bei po medžius besikarstančių šiuolaikinių Lietuvos istorijos kūrėjų kompanionu. Gyva „Graži ir ta galinga“ energija pulsuoja teatro scenoje, kūrėjų tekstinis sąmojis ir muzikinis originalumas aidi klausantis koncerto dainų. Visgi „Graži ir ta galinga g y v a i“ suteikia dar artimesnę šio išskirtinio pasirodymo patirtį, kurioje atskleidžiamas apdainuojamų lietuvaičių nuoširdumas ir trapumas – jo netrūko net ir galingiausiai mūsų istorijos damai.
Vyks iki gruodžio 31 d.

Paroda „Ar molis turi sielą?“

Pirmoje ciklo parodoje pristatomi trys skirtingi, savitą kūrybos kelią pasirinkę keramikai: Aida Dirsė, Elena Aleksejeva ir Rokas Dovydėnas. Kuratorė Jūratė Stauskaitė.
Visų trijų autorių kūryba yra be galo savita. Sujungta į vieną parodą, šių vienos kartos menininkų – pirmųjų Jūratės Stauskaitės dailės mokyklos absolventų, vėliau VDA alumnų, darbai diskutuoja tarpusavyje žinomos kinų patarlės fone: „Nepieškite ąsočio, pieškite ąsočio sielą“. Jiems akomponuoja jautri Sauliaus Valiaus instaliacija, paryškinanti temos subtilumą.
Menininkų parodą galima pamatyti keliais būdais – žvelgiant pro langus, apžiūrint ją virtualiai, dalyvaujant video ekskursijose.
Daugiau informacijos: www.vaikugalerija.lt

Video spektaklis pagal Čarlzą Dikensą „Kalėdų giesmė“

Spektaklis sukurtas pagal garsaus anglų rašytojo Čalzo Dikenso to paties pavadinimo novelę, kurioje pasakojama apie šykštuolį Ebenzerį Skrudžą, kuris nemato prasmės džiaugtis Kalėdomis, kol Kūčių vakarą jo neaplanko trys Dvasios. Šiandien ši apysaka pati yra tapusi Kalėdų tradicija, ji jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą. Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų ir… pati pirmoji. Scenoje matome keistą objektą, tarsi didelį laikrodį, tarsi paslaptingą grimo kambarį, kur spektakliui besiruošiantis aktorius skaičiuoja iki pasirodymo likusias minutes ir taip garsiai primena mums apie nuolatinę laiko tėkmę… Spektaklyje naudojamos skirtingų laikmečių medijos ir jose transliuojami vaizdai žadina praeities prisiminimus, leidžia tarsi iš šalies stebėti dabarties Kalėdų vaizdus ir sufantazuoti, kokių Kalėdų laukiame!
Spektaklis vyks iki 2021 m. sausio 31 d.

Paroda „Atvėrimai“

Nors „Skalvijos“ kino centras, kaip ir visi šalies kino teatrai, šiuo metu uždarytas, tačiau seniausio sostinės kino teatro languose dega šviesa. Penkiuose erdviuose ir į upę žvelgiančiuose gyvenamojo namo languose pirmąkart eksponuojamas šiuolaikinis menas. Parodą „Atvėrimai“ pristato jaunus Lietuvos menininkus atstovaujanti privati meno galerija „The Rooster Gallery“. Dalyvaujantys menininkai: Raminta Blaževičiūtė, Tomas Daukša, Eglė Karpavičiūtė, Vytautas Kumža, Alina Melnikova, Aukse Miliukaitė, Eglė Norkutė, Vita Opolskytė, Andrius Zakarauskas. Ekspoziciją iki sausio 31 d. galima apžiūrėti per langą iki pat vėlumos – paroda apšviesta kasdien nuo 12 valandos dienos iki 1 valandos nakties. Kūriniai „atsiveria“ tiek žingsniuojant pro šalį, tiek žvelgiant pro automobilio langą.
Kino centre „Skalvija“ veiks iki 2021 m. sausio 31 d.

Spektaklis „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“

Atrodo toks nuvalkiotas klausimas: „Koks tavo pirmasis atsiminimas apie mamą?“ – kai kuriems yra tiesiog nepažįstamas. Pasaulyje, kuriame motinos yra arba deivės, arba pragaro siųsti monstrai, neturėti jokio mamos paveikslo – sunkiai įsivaizduojama. Kaip jį susidėlioti? Ar jo reikia? Kaip gyventi be mamos portreto? 2018 m. spektakliu „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“, kūrybinį triptiką pradėjusi choreografė ir šokėja Greta Grinevičiūtė pristato antrąjį šeimos ryšius nagrinėjantį darbą. G. Grinevičiūtė bendradarbiauja su šiuolaikinio šokio kūrėju, atlikėju ir dėstytoju Andriumi Katinu, kuris spektaklyje pasirodys Helsinkyje įrašytose vaizdo projekcijose, ar telefono skambutyje gyvenančiu balsiniu pavidalu. Judviejų nuotolinis darbas karantino metu ne tik išlaikė gyvą spektaklio idėją, bet ir suteikė jai naują formą, atkartojančią ir pačios šokėjos santykį su tėvu.
Spektaklis vyks iki 2021 m. sausio 31 d.

„1918–1945 / Kaunas–Vilnius“

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ Užupyje surengė  provokuojančią ekspoziciją, atskleidžiančią platų Kauno ir Vilniaus tarpukario bei Antrojo pasaulinio karo metų meninio gyvenimo spektrą. Paroda tarsi užduoda klausimą: „Kuo būtumėte, jei gyventumėte tarpukariu: tradicijos ir paveldo bei romantikos puoselėtojas istorinėje LDK sostinėje Vilniuje, ar laikinosios, bet naujos ir modernios sostinės statytojas Kaune?“ Šioje parodoje norėjome palyginti dviejų miestų meninio gyvenimo kontekstus, skirti daugiau dėmesio socialiniams ir politiniams procesams, parodoje persipina dailė ir istorija. Paroda ir sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji – miestų įvaizdžiai: skirtumai ir bendrumai, naujai augantis miestas Kaunas, laikinoji sostinė, ir istorinė LDK sostinė Vilnius su visai kitais akcentais. Antroji – dviejų miestų pagrindinės meno mokyklos – Kauno meno mokykla ir Stepono Batoro universitetas Vilniuje, jų panašumai ir skirtumai.
„Tartle“ parodą virtualiai aplankyti galima čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!