Savivaldybės paskelbtame „Žaliojo tilto meninių instaliacijų konkurse“ išrinkti pirmieji du laimėję projektai: skulptoriaus Donato Norušio „Šeima“ ir menininko, fotografo Sauliaus Paukščio meninė instaliacija „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Pakaitomis po pusmetį šios laikinos instaliacijos tiltą puoš visus 2019 metus, kol jas pakeis nauji tęstinio konkurso laimėtojų projektai.
„Džiaugiuosi, kad ilgus dešimtmečius Žaliojo tilto postamentus bjaurojusios sovietinio laikotarpio skulptūros bus keičiamos laisvos Lietuvos, kūrybingo ir atviro Vilniaus menininkų meninėmis instaliacijomis. Kaip ir buvo skelbta konkurso nuostatuose – tai bus laikinos instaliacijos, jos keisis kas 6-9 mėnesius, kol bus nuspręsta galutinai, kokia yra šio seniausio Vilniaus tilto vizija ir kokie menininkų darbai turi likti ateities kartoms. O kol kas – mėgaukimės meno atstovų darbais ir aktyviai diskutuokime,“ – sakė Tarybos narys ir šio konkurso iniciatorius Marius Skarupskas.
Pirmoji nuo kitų metų sausio beveik 6 mėnesius tiltą puoš autoriaus Sauliaus Paukščio meninė instaliacija „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Savo darbu menininkas kvies aktyviau reaguoti į aplinką ir puoselėti svarbiausias visuomenės vertybes. Žaliojo tilto postamentus papuoš keturi vėjo energijos agregatai / vėjarodės. Kiekvienas agregatas aktyvuoja skirtingą energetinę – visuomeninę žmogiškojo pradmens informaciją. Šios instaliacijos autorius Saulius Paukštys yra vienas išraiškingiausių Lietuvos menininkų, žinomas savo fotografinėmis portretų serijomis, išgarsėjęs kaip visuomeninių, pilietinių projektų iniciatorius ir kūrėjas.
Kaip ir buvo skelbta konkurso nuostatuose – tai bus laikinos instaliacijos, jos keisis kas 6-9 mėnesius, kol bus nuspręsta galutinai, kokia yra šio seniausio Vilniaus tilto vizija ir kokie menininkų darbai turi likti ateities kartoms. O kol kas – mėgaukimės meno atstovų darbais ir aktyviai diskutuokime.Tarybos narys, konkurso iniciatorius Marius Skarupskas
„Mano pasirinktos vertybės – drąsa, sąžinė, teisybė ir ryžtas – neatsitiktinės, nes jaučiu, kad yra didelis jų trūkumas dabartinėje visuomenėje, ypač tarp vadovų, vedlių ar politikų. Mano kurtos vėtrungės mums primintų, kad tos vertybės dar egzistuoja, o jų besikeičianti padėtis bus aliuzija į tai, kad nėra vienos teisybės ar vienos drąsos, kad negali būti kategoriškų dalykų, nes vienas elementas paprastai turi daug variantų. Tai būtų ne tik kinetinė atrakcija tiesioginiame vertime, bet ir šiek tiek filosofinės potekstės,“ – sakė menininkas Saulius Paukštys.
Antrosios instaliacijos autoriaus Donato Norušio meninėje instaliacijoje „Šeima“ naudojami tokie artefaktai, kaip geležis, keramikinis indas, bei saulės baterija maitinamas skaidrių projektorius, kalba apie miesto teikiamus išteklius. Nuo 2019 metų birželio iki metų pabaigos instaliacija kvies analizuoti šeimos, kaip socialinės institucijos, santykį su urbanistine vietove ir atvaizduos miesto daromą įtaką šeimai, tiek iš fiziologinės, tiek iš filosofinės pusės. Jaunasis menininkas, skulptorius aktyviai dalyvauja Lietuvos ir Pabaltijo šalių festivalių erdvėse ir daugiausiai žinomas jaunosios kartos atstovams.
„Žaliojo tilto meninių instaliacijų konkurse“ taip pat dalyvavo menininkai Eglė Grėbliauskaitė ir Paulius Zaviša.
2019 metais Žaliojo tilto meninėms instaliacijoms miestas skirs daugiau kaip 28 tūkst. eurų. O kitais metais bus skelbiamas naujas konkursas, po kurio paaiškės, kokios kitos instaliacijos puoš seniausią sostinės tiltą 2020 metais.