Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 22 sausio d. 17:23
Savaitgalio renginiai vaikams
Sausis 25 - 27
Šeimų sekmadienis „MO“

Kiekvieną sekmadienį MO ir teatras „Pradžia“ organizuoja užsiėmimus 3-8 metų vaikams, kurie vyks nuo 10:30 iki 14:30. Per šį laiką įvyks 4 teatriniai užsiėmimai po 45 min., kuriuose galės dalyvauti iki 20-ties vaikų. Užsiėmimus veda aktorių, šokėjų ar muzikantų ir teatro edukologijos specialistų duetai. Užsiėmimą sudaro susipažinimo ir aktyvūs fiziniai žaidimai, vaidybinės užduotys, atsipalaidavimo rutinos ir kūrybinės dirbtuvės. Vedėjai pristatys vaikams MO muziejų ir parodos temą. Pastaroji bus įsiūta į visus užsiėmimo žaidimus, taip siekiant, kad vaikai suprastų parodos raktažodį, esmę.
MO muziejus, sausio 27 d. 10.30 val.

Knygos vaikams „Princesė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės

Kartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė! O kodėl taip nutiko, sužinosite knygos vaikams „Princesė“ pristatyme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Gerai istorijai sukurti reikia visai nedaug: kelių įsimintinų veikėjų, neįprastos vietos ir aplinkybių. O kas būtų, jei veikėjai istorijoje visuomet būtų tie patys, tik keistųsi aplinkybės ir vieta? Kiek skirtingų istorijų tada galima papasakoti? Mes manome, kad labai daug. Netikite? Kviečiame mažus ir didelius į susitikimą su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir iliustratore Vaiva Braškute ir patiems tuo įsitikinti.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, sausio 26 d. 12 val.

Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas. Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.
Valdovų rūmai, sausio 27 d. 12 val.
Žvakių liejimas

Sausio 25 d. 17 val. kviečiame vaikus ir jų tėvelius į užsiėmimą, kuriame kiekvienas galės pasidaryti rankų darbo vaškinę žvakę iš natūralaus bičių vaško. Žvakių liejimas – tradicinis amatas, kuriuo seniau užsiimdavo tik nedaugelis, dažniausiai moterys ir vaikai žvakes liedavo ilgais ir tamsiais žiemos vakarais. Senovėje žvakė buvo nepakeičiamas ir labai branginamas šviesos šaltinis. Taip pat tikėta, kad vaško žvakės padeda apsisaugoti nuo ligų ir kitokių nelaimių. Užsiėmimo metu vaikai susipažins su žvakių liejimo amatu, papročiais bei tradicijomis. Būtina registracija.
Vilniaus etninės kultūros centras, sausio 25 d. 17 val.

Vilniaus gimtadienio ekskursija šeimoms „Žaidžiu Vilnių“

Gimtadienius galima švęsti ne tik savo, bet ir miesto, kuriame gyveni! Šiemet švenčiame Vilniaus miesto 696-ajį gimtadienį! Šeimas su 6-11 m. vaikais kviečiame susipažinti su svarbiausiais Vilniaus senamiesčio pastatais kitaip – žaidžiant! Kokie Katedros stogo skulptūrų vardai? Kaip kvepia senos senos knygos? Kaip Katedros varpinės bokšto aukštį matuotų indėnai? Kaip perduoti žinutę draugui be žodžių? Ką buvo galima nusipirkti Vilniaus universiteto vaistinėje? Įsižiūrėk, sudėk, suskaičiuok, įsiklausyk, užuosk, užčiuopk, atpažink!
Paminklas karaliui Mindaugui, sausio 26 d. 11 val.

Vaikams apie karalius interaktyviai

Ponios ir ponai, o dabar kviečiu Jūsų ponaičius ir karalaites. Ekskursija skirta karaliams. Interaktyviai ir nepamirštant žinių vaikams apie Lietuvos valdovus. Vaikai sužinos kur prisiekdavo Lietuvos valdovai, kur slapta susituokė Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė, kokias valdovų dovanas galima iki šiol matyti Vilniuje. Turės iškoduoti paslėptus Gedimino stulpus, jei pasiseks – trijų karalių dovanos. Dažniausiai pasiseka.
Pradžia – Mindaugo paminklas, sausio 27 d. 13 val.

Spektaklis vaikams „Mama katinas“

Ateina laikas, kai reikia pasirinkti: ar ir toliau gyventi „harmonijoj“ su savimi ir niekur nesikišti, ar, nusispjauti į savo gerovę, ir išdrįsti prisiimt atsakomybę už kitą, aukojant savo laiką, miegą, sveikatą… Spektaklio „Mama katinas“ herojus – storas ir tingus katinas Zorbas, valingai ar ne, bet pasirenkantis antrąjį variantą ir tik pradėjęs dalintis gyvenimu su kitu atrandantis savyje nuostabių charakterio savybių, kurių net nenujautė turįs…Patikėkite manimi, vaiko fantazijos atverti nereikia – ji atverta žymiai gerokai plačiau nei mūsiškė. Todėl spektaklio vaikams scenovaizdis turi atlikti tą pačią funkciją, kaip ir spektaklyje suaugusiems – padėti papasakoti istoriją. Jei reikia, tai gali būti ir trys kubai, jei reikia – galima pastatyti ir tikriausius aukso rūmus. Šiuo atveju dailininkas Marijus Jacovskis lipdo paprastą plytų sieną, kuria „eilinį“ didmiesčio kiemą, kuriame gyvena keli paprasčiausi katinai, užsiimantys visai nepaprastu dalyku – mokantys žuvėdriuką skraidyti…
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, sausio 27 d. 12 val.

Instaliacijų spektaklis šeimai „Apie baimes“

Ko bijojome vaikystėje ir ko vis dar bijome dabar? Kaip priimame savo buvusias ir esamas baimes? Ar baimė gali būti pozityvi? Gal ji būtina, kad galėtume augti? Kad atsakytų į šiuos klausimus, režisierė Olga Lapina kartu su dailininke Renata Valčik sukūrė savitą Jaunimo fojė erdvių architektūrą. Iš aktorių vaikystės patirčių ir asmeninių istorijų gimė „baimių kambarių“ miestelis. Keliaudami po jį, suaugusieji ir vaikai atras savo pačių patirtis ir galės jomis pasidalinti tarpusavyje. „Nebijok bijoti“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia augti kartu su savo baimių patirtimis.
Valstybinis Vilniaus jaunimo teatras, sausio 27 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Grybų karas ir taika“

Ar tikrai gręsia karas ir pasaulio pabaiga? Kodėl grybai nesusitaiko su pasaulio tvarka? Kas išties nutiko Grybų respublikoje po pirmųjų „demokratinių” rinkimų? Kodėl prezidentas Baravykas tapo diktatoriumi? Į šiuos ir kitus klausimus ieškos atsakymo vaikai ir Keistuolių teatro aktoriai, drauge pajuokaudami ir padainuodami.
Keistuolių teatras, sausio 26 d. 15 val.

Linksmas pasakojimas visai šeimai „Mano senelis buvo vyšnia“

„Mano senelis buvo vyšnia“ – tai linksmas pasakojimas apie berniuką Toniną. Apie jo gyvenimą mieste tarp keistų, vis kažkur skubančių suaugusiųjų. Apie Tonino nuotykius, patirtus gyvenant kaime su seneliu Otavianu, su žąsim Alfonsina ir vyšnia Feliče. Tai pasakojimas apie atvirumą, šilumą ir… meilę – apie tai, kas visam gyvenimui įstrigo berniuko širdyje: svarbiausia yra mylėti ir būti mylimam, – tada galėsi įveikti bet kokią kliūtį. Juk pats senelis Otavianas sakė: „Esi gyvas, kol tave myli bent vienas žmogus.“
Keistuolių teatras, sausio 27 d. 12 val.

Spektaklis-žaidimas vaikams „Pati labiausia pasaka“

Kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs bent vieną lietuvių liaudies pasaką. Vieniems jas vaikystėje sekdavo seneliai ar tėveliai, kiti jų klausydavosi iš plokštelių ar per radiją, treti anksti išmoko skaityti ir perskaitydavo jas patys. O yra ir tokių, kurie susipažino su pasakomis jau užaugę, kai reikėjo pasekti jas savo vaikams. Iš daugybės pasakų, kurias yra girdėjęs, kiekvienas turi savo pačią gražiausią, baisiausią, liūdniausią, linksmiausią, kvailiausią, trumpiausią, dainingiausią ar kokią kitą „labiausią” pasaką. Bet ar jums niekada nekilo klausimas, kuri gi lietuvių liaudies pasaka yra PATI LABIAUSIA iš visų. Nekilo? O štai „keistuoliams” Eimantui, Vytautui, Daliui, Benitai ir Juditai netikėtai šis klausimas labai parūpo. Iš pradžių jie visi susimąstė, o paskui pradėjo ginčytis. Žinoma, ne piktai ir ne visai rimtai, o išdykaudami, pokštaudami, kvailiodami ir dainuodami.
Keistuolių teatras, sausio 27 d. 15 val.

Spektaklis visai šeimai „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“

Tai spektaklis-dovana ne tik vaikams, bet  visai šeimai. Labai savitos latvių autorės Anos Saksės sukurtos pasakos vadinasi “Pasakos apie gėles”, tačiau jos, papasakodamos įvairiausių gėlių atsiradimo istorijas, kalba labai įvairiomis ir rimtomis temomis – meilė, ištikimybė, pagarba ar net praradimas. Spektaklio kūrėjus įkvepia toks autorės kreipimasis į vaikus ir drąsa vaikams siūlyti kalbėti apie labai gilius, net filosofinius dalykus. Vaikai ypatingai moka rimtai žvelgti į pasaulį, tik, kartais, kitokiu kampu, nei suaugę. Prie šių sudėtingų temų prieinama labai žaismingu, skatinančiu fantazuoti ir vaikams gerai pažįstamu būdu – pasitelkiant pasakos žanrą.Pasakos ir vaizduotė – puikus būdas keliauti. Tai galimybė pabuvoti šalyse, kuriose dar nesate buvę, o gal nesate net apie tokias girdėję? Kviečiame kartu žaisti, kurti, net keliauti. Tuo pačiu  – kai ką sužinoti apie pasaulį, jo žmones, papročius.
Menų spaustuvė, sausio 26 d. 15 ir 18 val.

Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“

Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas. Svarbiausia sceninio žaidimo terpe virto žemė. Iš jos iškyla visi pasakojimo veikėjai, ja lakoniškai perteikiami ir istoriniai karo veiksmai bei pasekmės. Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus.
Menų spaustuvė, sausio 27 d. 15 val.

Filmo „Gustavo nuotykiai“ peržiūra

„Gustavo nuotykiai“, pirmas nepriklausomos Lietuvos kompiuterinės animacijos kino filmas vaikams ir visai šeimai, kviečia leistis į linksmą, ironišką ir įspūdingą gyvenimo kelionę. Pagrindiniai filmo veikėjai – žymios LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ personažai – žurnalistas Gustavas, profesorius Velykis Kalėdauskas ir nykštukas Benas, kuriuos ekrane jau ne vienus metus įkūnija TV laidos autorius ir vedėjas Audrius Rakauskas.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, sausio 25 d. 12 val.

Spektaklis šeimai „Po grybuku“

Esu senas, gyvenime visko matęs Lapinas. Man nutiko tai, kas visiems kada nors nutiks. Mano gebėjimas suktis iš sudėtingiausių gyvenimo situacijų, prasimanyti maisto stebino net ir visko mačiusius žvėris ir žmones. Ar manote, kad miške nieko nevyksta? Žvėreliai nemoka jausti, kalbėti, bartis ar juoktis? Įsivaizduojate, kad miške tik medžiai, samanos ir miško gėrybės? Ir, žinoma, grynas oras, kaip sako Jūsų tėveliai. Atskleisiu paslaptį: man nutiko keistoka istorija, o gal kaip tik labai stebuklinga, kuri prasidėjo gan neįprastai… Ne, ne vidury miško ir netgi ne eglės viršūnėje, o po nedideliu… Oi, atsiprašau, elnias sufleruoja, kad istorija nutiko po mažu grybuku.
Vilniaus kamerinis teatras, sausio 27 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Princesė ir kiauliaganys“

Seniau lėlių teatre galima buvo pamatyti vaidinant tik lėles – pirštinines (arba valdomas pirštais), marionetes (valdomas siūlais) ir gapitines (valdomas lazdelėmis). Lėlių teatro aktoriaus senoviniame lėlių teatre išvis nebuvo matyti. Šiuolaikiniame gi lėlių teatre viskas pasikeitė. Aktoriai dažniausia vaidina ir valdo lėles atvirai, nepasislėpę už širmos. Scenoje vaidina ne tik lėlės, bet ir daiktai, kostiumai, kaukės – visa, kuo turtingas lėlių, ir ne tik lėlių teatras. Toks yra ir mūsų muzikinis spektaklis apie Princesę ir Kiauliaganį, kurį režisavo šmaikštus ir ironiškas A.Mikutis, įspūdingus kostiumus ir kitokias grožybes (pvz., skrybėlaites) sukūrė jauna dailininkė N.Keršulytė. Paika Princesė (akt. S. Mikalauskaitė), neryžtingas ir išsiblaškęs Karalius (akt. V.Kirkilionis), tuštybės ir blusų (!) apniktos rūmų damos (aktorės A. Grybauskaitė ir E.Piškinaitė), žinoma, nesugeba įvertinti į rūmus atvykusio tikrojo Princo (akt. D.Sarapinas) ir jo dovanų, o susižavi blizgiais Kiauliaganio žaisliukais. Tačiau net ir paikos princesės, gavusios deramą pamoką, gali pasikeisti…
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 26 d. 12 val.

Dramos ir objektų spektaklis „O Viešpatie, Vilnius!“

Rūsys – šauni vieta, bandantiems slapstytis nuo gyvenimo. Jame, Mažojoje „Lėlės“ teatro scenoje, ir susitinka pora kiek „kuokštelėjusių“ pelėnų bei virtualaus pasaulio valdovas – skaudžiai su mama susipykęs berniukas. Tai istorija apie tiesos paieškas ir būtinybę kalbėtis, apie tai, kad problemos tampa išsprendžiamos jas išsakius ir nuo jų nebėgant. O šalia vienatvės, šeimos, draugystės bei tarpusavio supratimo laukia dar viena pasakojimo linija – puikiausio pasaulyje miesto, Vilniaus! Pelėnų, pratūnojusių savąjį gyvenimą rūsyje, dėka susipažinsime su šio krašto legendomis ir pasakojimais bei susiremsime su tokiomis paslaptingomis Vilniaus būtybėmis kaip kad magų magas Tvardauskas ir Vilniaus Baziliskas…
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 26 d. 14 val. 

Šešėlių pasaka vaikams „Sniego karalienė“
Hanso Christiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė“ – vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika. Pasaka apie mergaitės Gerdos kelionę ieškant brolio Kajaus ne kartą statyta įvairiuose teatruose, ekranizuota kine. Pasak spektaklio režisierės Nijolės Indriūnaitės, Anderseno pasakoje slypi bet kuriai jaunųjų žiūrovų kartai aktualūs klausimai: kas sudaro tarpusavio santykių pagrindą; kaip reikia vertinti Gyvybės ir Mirties sandūrą; kur slypi viltis, tokia reikalinga siekiant sukurti naują bendravimo kokybę? Pagrindinių pasakos veikėjų – sesers Gerdos ir brolio Kajaus – istorijoje minėti klausimai iškyla, kai vaikai netenka gebėjimo nuoširdžiai išklausyti vienas kitą, praranda dėmesingumą artimo abejonėms ir skausmui. Gerdos kelionė į Laplandiją – Sniego karalienės šalį, siekiant rasti ten savo brolį ir sugrąžinti jį namo – tai, anot Nijolės Indriūnaitės, „tikėjimo, meilės puoselėjimo vidiniame vaiko pasaulyje“ kelionė.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 27 d. 12 val.
Mokslinis nuotykis visai šeimai „Evoliucija“

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika. Spektaklio kūrėjai siekė išradingai, žaismingai, bet ir visai rimtai papasakoti visų istorijų istoriją apie Visatos gimimo džiazą, kartu su žiūrovais paklaidžioti mokslo labirintais ir taip sužadinti vaikams smalsumą (o tėvams priminti jį tokį turėjus) saldžiaisiais mokslo vaisiais.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 27 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Morozko“ (rusų k.)

Mergaitę Mašenką piktoji pamotė liepia išvežti žiemą į mišką ir ten palikti. Bet darbšti ir gera mergaitė grįžta namo aptekusi Morozko dovanomis. Tada pamotė išsiunčia į mišką savo tinginę dukrą Fioklą…
Lietuvos rusų dramos teatras, sausio 27 d. 11 ir 13 val.

Spektaklis vaikams „Raganiukės gerumo burtai“

Ar esi girdėjęs apie gerąją Raganiukę? O apie jos mokytoją varną Abraksą? Tai visame pasaulyje skaitoma ir mėgstama čekų rašytojo O. Proislerio papasakota istorija apie vaikų pamėgtą Raganiukę, kuri svajoja tapti tikra Ragana darydama vien gerus darbus. Tik kad raganų juk aukštyn kojom tvarka!
Raganiukės teatras, sausio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pifo nuotykiai“

Ar pažįstate šunį Pifą?Jį pažįsta daugelio šalių vaikai. Jis pramintas Pifu todėl, kad turi nosį, didelę kaip bulvė. O tokią nosį prancūzai vadina pif. Pifas – pats geriausias šuo ir labai myli savo šeimininkę Agotą. Tačiau kai į jų namus įsisuka tinginys katinas Herkulis – prasideda pokštai. Visos bėdos krenta Pifui ant galvos. Metas kviesti į pagalbą pelytę Rozalytę. Ar jūs padėsite Pifui pamokyti katiną, kuris net negaudo pelių?
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 27 d. 12 val.

Šeimadienis muziejuje: žvakių gamybos dirbtuvėlės

Kauno miesto muziejus kviečia šeštadienius leisti kartu – kiekvieną mėnesį šeimoms siūlysime išbandyti vis kitą ir kaskart stebinantį edukacinį užsiėmimą. Šį kartą kviečiame susitikti Tautinės muzikos skyriuje, kur vyks žvakių gamybos dirbtuvėlės – čia kiekvienas galės pasigaminti natūralaus bičių vaško žvakę. Deganti bičių vaško žvakė suteikia namams nepakeičiamo jaukumo ir ramybės. Tokios žvakės pasižymi antibakteriniu poveikiu, dezinfekuoja orą, skleidžia nepakartojamą bičių pikio kvapą. Senovėje žvakės buvo nepamainomas šviesos šaltinis, ypač tamsiais žiemos vakarais, o vašką nešančios bitės buvo labai gerbiamos. Be to žvakės naudotos ir įvairių apeigų metu – krikštynose, vestuvėse, Kalėdų šventimo metu.
Kauno miesto muziejus, sausio 26 d. 11 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Kiškis pabėgėlis“

Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį. Spektaklis gali būti suprantamas ir kaip žaisminga bei linksma pasaka vaikams, ir kaip šių dienų realybės groteskiška parabolė. Todėl jis tiks bet kokiai publikai. Juolab, kad aktoriai čia ne šiaip sau vaidina – jie bendrauja su žiūrovais, su jais žaidžia, čia pat scenoje virsta skirtingais personažais ir visi dainuoja.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, sausio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams nuo 3 m. „Anderseno gatvė“

Ilgoji teatro salė šiame spektaklyje virsta gatve, kurioje vaikystės ir pasakų pasaulis džiugus ir nerūpestingas. Meilė, vienatvė, tikėjimas ir viltis apsigyvena pasakose ir istorijose. Močiutė Johana sako, kad kiekviename muilo burbule snaudžia pasaka… Tereikia ją pažadinti… „Bjaurusis ančiukas”, „Nauji karaliaus rūbai”, „Negimusių vaikų tvenkinys” ir kitos Anderseno pasakos yra įkvėptos jo paties gyvenimo.  Turbūt todėl jos sujungia mažus ir didelius, padeda suvokti didžiojo pasakoriaus pasaulį. „Kai praeisi Anderseno gatve, nepamiršk to. Ir jei norėsi grįžti, žinok – čia tu visada laukiamas.“
Nacionalinis Kauno dramos teatras, sausio 27 d. 12 val.

Komiška opera vaikams „Ausinė kepurė“

Pasak režisierės Anastasijos Grinenko, komiška opera „Ausinė kepurė“ – tai geranoriška, šviesi pasaka pateikta paprasta visiems priimtina forma. Čia šmaikščiai ir nuotaikingai pateikiamos žmonių elgesio sąveikos ir susidūrimai kasdieniame gyvenime. Pagrindinis herojus – nuoširdus, patiklus, netgi naivus Šuo, o jam priešpastatomi tipiški šiuolaikiniai vartotojai – kaprizingi savanaudžiai, egoistai. Dabar, kai pastarosios savybės palaipsniui tampa vis plačiau iškeliamomis vertybėmis, operoje pasakojama istorija padės suprasti tikro nuoširdumo, gerumo ir sąžiningumo svarbą ir prasmę.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, sausio 27 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Princesės gimtadienis“

Seniausias teatro repertuaro spektaklis – pamokanti istorija apie įnoringąją Princesę.
Neūžauga Kupriukas smagiu šokiu pralinksmino aikštingąją  Princesę. Už tai ji padovanojo jam savo karališkąją rožę, suteikusią nepatirtos laimės džiaugsmą… Tačiau Kupriuko svajonės bemat sudužo, pamačius savo atvaizdą rūmų veidrodžių atspindy. Jis suvokė, jog Princesės juokas ir dovanotoji rožė tebuvo skaudus pasityčiojimas iš luošio. Tačiau pasakose visi sulaukia pelnyto atpildo – Kupriukas tampa gražuoliu Princu, o pasipūtėlei Princesei  įteikiama pati vertingiausia dovana – skaudi pamoka.
Kauno valstybinis lėlių teatras, sausio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Tikroji Pelenės istorija“

Į Kauno lėlių teatrą ketvirtą kartą (1969 m. vaidinimą režisavo teatro įkūrėjas S. Ratkevičius, 1979 m. ir 1993 m.  – jo mokinys, režisierius A. Stankevičius) sugrįžo pasaka apie Pelenę – kuklią, nepelnytai skriaudžiamą ir vaikomą, tačiau tyros širdies mergaitę, atklydusią iš XVII a. prancūzų pasakininko Šarlio Pero, XIX a. vokiečių  pasakų kūrėjų Brolių Grimų ir XX a. rusų prozininko bei dramaturgo Eugenijaus Švarco kūrinių. Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką –  šiuolaikinei publikai artimesnę Pelenės istorijos interpretaciją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo  ir slypinčios išminties.
Spektaklio kūrėjai kviečia į šmaikščią, spalvingą, dinamišką pasaką, skirtą visai šeimai.
Kauno valstybinis lėlių teatras, sausio 27 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis visai šeimai „Žvaigždžių opera“

Vyksta muzikinį TV šou primenantis konkursas, kurį laimėjęs Pelių Karalius tampa nauja muzikos žvaigžde… Kas dabar bus? „Žvaigždžių opera“ – tai operų diptiko “Bulvinė pasaka“ (apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi) ir “Makaronų opera“ tęsinys. Savo žanru ir tematika „Žvaigždžių opera“ – spektaklis visai šeimai. Joje vystoma draugystės ir meilės istorija suteikia galimybę šią operą aktualiai pateikti skirtingo amžiaus žiūrovų kategorijoms.
Žvejų rūmai, sausio 27 d. 13 val.

Spektaklis vaikams „Tėtis ir jūra“

Šviesa ir violončelė. Šešėlis ir violončelė. Atspindys ir violončelė. Šiomis priemonėmis kuriamas pasakojimas apie šeimyną, kuri palieka gimtąjį slėnį ir išvyksta gyventi į tėčio salą. Naujojoje erdvėje jie stengiasi pradėti gyvenimą iš pradžių. Viskas vyksta anapus tikrovės, tai – sapnas ir fantastika, šviesa ir lėtumas, kai klampoji per smėlį ir niekur nenueini. Tėtis toks laimingas, tarsi visą salą laikytų savo letenose. Tai tėčio pasaulis, kuriame visko yra ir jis – ne per didelis. Tai – pasakojimas apie tėtį ir jo pasaulį, kuriamas pasitelkus pojūčius, šviesas, šešėlius, atspindžius, muziką. Kokią vietą šeimoje užima tėtis? Koks jis? Ką jis veikia? Kuo gyvena? Apie ką svajoja? Juk šeimoje visus keturis kampus laiko mama. O tėtis? O tėtis laiko jūrą. „Jam atrodydavo, jog turi juos globoti, jog jie nugrimzdę į gilią jūrą, kurią pažįsta tik jis.“ Šis spektaklis skirtas visiems vaikams nuo 4 iki begalybės metų, tačiau tik tiems, kurie linkę pastebėti ir pajusti keistus dalykus. Tiems, kurie vaikystėje mėgo atsitverti antklode kambario kamputyje ir ten tūnoti sau, mėgaujantis vienatve, stebint tamsą ir šviesos kuriamus šešėlius.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 26 d. 12 ir 13 val.

Spektaklis „Kakė Makė ir Atversta Knyga“ Klaipėdoje!

Nepraleiskite progos pamatyti, kaip įtaigiai abiejų knygelių istorijos susijungė į vieną. Spektaklis į kasdienes situacijas leis pažvelgti kitu kampu, nuotaikingai ir smagiai. Taip, kad suprastų ir perprastų ir tėvai, ir vaikai. Spektaklis sukurtas pagal autorės Linos Žutautės knygeles „Kakė Makė ir Dantukų fėjos puota“ bei „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“.
Klaipėdos koncertų salė, sausio 26 d. 13 val.

Senio Besmegenio diena

2019 m. sausio 27 dieną, 11 val. šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami susitikti prie Salduvės piliakalnio. Sportinių žiemos pramogų edukacinis projektas Senio besmegenio diena (Snowman day) – edukacinis projektas šeimai, visi kviečiami aktyviai praleisti laiką gamtoje ir iš arčiau susipažinti su žiemos teikiamais malonumais. Visos pramogos – nemokamos. Sekmadienį nuo 11 val. startuosiančiame sportinių žiemos pramogų edukaciniame projekte dalyviai jėgas galės išbandyti „S-sporto“ surengtame „Snaigių žygyje“, sudalyvauti rogučių varžybose, rankos taiklumą išmėginti sniego mūšyje, lipdyti gražiausią Šiauliuose besmegenį. Visi dalyviai turės galimybę išklausyti edukaciją apie žiemos sportą, išbandyti šiaurietiško ėjimo pamokas. Renginio organizatoriai „Sportas visiems“ komanda kviečia visus dalyvius tapti šventės kūrėjais, atsivežti savo mėgiamas, žiemiškoms pramogoms skirtas, priemones: snieglentes, roges, slides.
Salduvės piliakalnis, sausio 27 d. 11 val.

Spektaklis vaikams „Kakė Makė ir atversta knyga“

„Abi knygelės, pagal kurias pastatytas spektaklis, – tai mano bandymas kiek kitaip pažvelgti į kasdienes, kiekvienoje šeimoje nutinkančias situacijas. Dantukų valymas vaikams dažniausiai būna nemaloni „procedūra“, todėl ieškodama atsakymo į klausimą „Kodėl reikia valytis dantis?“ norėjau pažvelgti kūrybiškai ir linksmai. „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ – tai kita puikiai žinoma istorija, kai kartais ir mažiems, ir dideliems ausys netikėtai ima ir pabėga. Ar taip gali atsitikti iš tikrųjų? Žinoma, kad ne. Bet jei pasitelki fantaziją, nutinka įvairiausių netikėtų dalykų!” – savo mintimis apie knygeles, pagal kurias pastatytas spektaklis, dalijosi autorė Lina Žutautė.
Koncertų salė „Saulė“, sausio 27 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kaštonė“

Spektaklis vaikams pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo (Антон Чехов) apsakymą „Kaštonė“ (Каштанка). 1892 metais išleista knyga daugelio literatūros kritikų pripažinta vienu talentingiausiu kūrinių apie gyvūnus vaikams. Rašytojo apsakymas – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, sausio 27 d. 12 val.

„Sniego karalienė“

Dėl Sniego karalienės kaltės karalius Haroldas vos nepraranda visos savo šeimos. Trūkus kantrybei, galingas karalius nusprendžia imtis drastiškų veiksmų ir visus magiškus padarus ištremti į stebuklingą Veidrodžių šalį, iš kurios jie nebegalėtų niekaip paveikti mūsų pasaulio. Tačiau tai reiškia, kad šiame pasaulyje nebeliks stebuklų, o brangių draugų neteks ir mūsų Gerda. Netrukus paaiškėja, kad mergaitė taip pat yra vienintelė, galinti pasipriešinti karaliaus planams – juk Gerdos stiprybė yra ne magija, o gerumas, draugiškumas ir užuojauta, todėl karalius jos taip lengvai neištrems.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Asteriksas: stebuklingojo gėrimo paslaptis “

Asteriksas ir Obeliksas būtų niekuo neišsiskiriantys vyrukai, jei ne stebuklingas gėrimas, suteikiantis jiems antgamtiškų jėgų. Šio ypatingo gėrimo paslaptį žino vienintelis kaimelyje gyvenantis senas žiniuonis. Vieną dieną, rinkdamas amalo šakeles, žiniuonis nukrenta ir stiprokai prisitrenkia. Dėl savo mirtingumo susirūpinęs senolis nusprendžia, kad atėjo laikas perduoti didžiąją gėrimo paslaptį kitam, jaunesniam žiniuoniui. Kartu su šauniaisiais didvyriais Asteriksu ir Obeliksu žiniuonis iškeliauja į tolimą ir pavojingą kelionę, kad surastų savęs vertą įpėdinį.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Ralfas griovėjas 2“

Praėjus šešeriems metams po to, kai Ralfas Griovėjas išgelbėjo kompiuterinius žaidimus nuo Turbo keršto, vieną dieną netikėtai sugenda saldainių mergaitės Venelopės žaidimas. Ši netikėta nelaimė priverčia porelę geriausių draugų pasiryžti naujiems nuotykiams – per arkadinių žaidimų centre naujai įdiegtą bevielį maršrutizatorių iškeliauti į internetą ir surasti reikiamą atsarginę detalę, galinčią pataisyti bei išsaugoti saldainių mergaitės žaidimą. Nepažįstamame ir jaudinančiame interneto pasaulyje, kurį sukrėtė Ralfo griovimai, Ralfas su Venelope ieško reikiamo kelio.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Grinčas“

Dr. Seuss knygomis paremtas filmas papasakos istoriją apie garsiausią visų laikų piktadarį Grinčą, pavogusį Šv. Kalėdas. Vienišas, mažame kaimelyje drauge su šuneliu gyvenantis Grinčas – tikras išradėjas! Namus aprūpinęs technologijomis, leidžiančiomis neiti iš namų, žaliasis vagišius nosį lauk iškiša tik ieškodamas maisto. Deja, tuomet tenka susidurti su kaimynais, kurių jis, švelniai tariant, nemėgsta. Pastarieji, kasmet švęsdami Kalėdas, sutrikdo ramią Grinčo vienatvę, pasitelkdami vis ryškesnes dekoracijas, garsesnes dainas ir trankesnę muziką. Sužinojęs, jog šiemet planuojamos keturiskart didesnės šventės negu paprastai, apimtas siaubo Grinčas mato vienintelę išeitį – jis privalo užtikrinti ramią ir tylią kasdienybę pavogdamas Šv. Kalėdas! Ar jam pavyks pašalinti nekenčiamiausią jo paties šventę kartą ir visiems laikams? O gal magiška Šv. Kalėdų dvasia suminkštins net ir Grinčo širdį? Linksma, šilta ir vizualiai patraukli istorija įpūs optimizmo ir kalėdinės dvasios.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Belos kelionė namo“

Bela buvo dar visiškai mažas šunytis, kuomet apsigyveno kartu su Luku – paaugliu, kuris iš karto tapo jos geriausiu draugu. Laikas bėgo, Bela ir Lukas augo ir pagaliau atėjo laikas Lukui palikti namus. Tačiau Bela to nesuprato ir labai liūdėjo. Nuolat ieškodama savo geriausio draugo, vieną kartą ji nuklydo pernelyg toli nuo namų. Nepažįstami žmonės priglaudė pasiklydusį šunelį, tačiau jie gyveno toli nuo tikrųjų Belos namų. Nors jos naujieji draugai buvo geri ir malonūs, Bela kasdien ilgėjosi Luko. Vieną dieną, niekaip negalėdama žinoti, kad jos laukia daugiau nei 600 kilometrų kelio, kalytė nusprendė leistis į kelionę. Pakeliui Bela susidraugavo su be tėvų likusiu kalnų liūtų jaunikliu, išgelbėjo iš po sniego lavinos žmogų, patyrė daugybę kitų linksmų bei pavojingų nuotykių ir pagaliau sugrįžo namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Belos kelionė namo“

Bela buvo dar visiškai mažas šunytis, kuomet apsigyveno kartu su Luku – paaugliu, kuris iš karto tapo jos geriausiu draugu. Laikas bėgo, Bela ir Lukas augo ir pagaliau atėjo laikas Lukui palikti namus. Tačiau Bela to nesuprato ir labai liūdėjo. Nuolat ieškodama savo geriausio draugo, vieną kartą ji nuklydo pernelyg toli nuo namų. Nepažįstami žmonės priglaudė pasiklydusį šunelį, tačiau jie gyveno toli nuo tikrųjų Belos namų. Nors jos naujieji draugai buvo geri ir malonūs, Bela kasdien ilgėjosi Luko. Vieną dieną, niekaip negalėdama žinoti, kad jos laukia daugiau nei 600 kilometrų kelio, kalytė nusprendė leistis į kelionę. Pakeliui Bela susidraugavo su be tėvų likusiu kalnų liūtų jaunikliu, išgelbėjo iš po sniego lavinos žmogų, patyrė daugybę kitų linksmų bei pavojingų nuotykių ir pagaliau sugrįžo namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Ralfas Griovėjas 2“

Praėjus šešeriems metams po to, kai Ralfas Griovėjas išgelbėjo kompiuterinius žaidimus nuo Turbo keršto, vieną dieną netikėtai sugenda saldainių mergaitės Venelopės žaidimas. Ši netikėta nelaimė priverčia porelę geriausių draugų pasiryžti naujiems nuotykiams – per arkadinių žaidimų centre naujai įdiegtą bevielį maršrutizatorių iškeliauti į internetą ir surasti reikiamą atsarginę detalę, galinčią pataisyti bei išsaugoti saldainių mergaitės žaidimą. Nepažįstamame ir jaudinančiame interneto pasaulyje, kurį sukrėtė Ralfo griovimai, Ralfas su Venelope ieško reikiamo kelio.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!