Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 24 gruodžio d. 02:41
Savaitės virtualių kultūrinių renginių Lietuvoje kalendorius
Gruodis 24 - 27
E. Kalėdų miestelis

Pajusti kalėdinę atmosferą bus galima virtualiame E. Kalėdų miestelyje. Čia rasite daugybę nuorodų į lietuvių kūrėjų svetaines, tad originalių dovanų galėsite įsigyti nekeldami kojos iš namų.
E. Kalėdų miestelis veiks iki 2021 m. sausio 7 d.

„Pergalingos 1989-ųjų Kūčios: Molotovo–Ribbentropo pakto nuvainikavimas“

Paroda, kuri bus eksponuojama Valstybės pažinimo centro interneto svetainėje, suteiks plačiajai visuomenei galimybę išsamiau susipažinti su lietuvių tautos kovos už Molotovo–Ribbentropo pakto slaptųjų protokolų pripažinimą ir pasmerkimą istorija, kurią pastaruoju metu bando perrašinėti ir klastoti nedraugiškos jėgos. Virtualios parodos lankytojai galės susipažinti su Molotovo–Ribbentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų faksimilėmis, kurias Prezidento prašymu Lietuvai sutiko perduoti Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Plačiajai visuomenei taip pat bus pristatytos Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomos dokumentinės nuotraukos, pasakojančios apie lietuvių protesto akcijas bei mitingus išeivijoje ir Lietuvoje 1953–1989 m. laikotarpiu, bei reikšmingas 1989 m. gruodžio 24 d. Sovietų Sąjungos Liaudies deputatų suvažiavimo nutarimas. Visą šią archyvinę medžiagą lydės išsamūs parodos kuratoriaus, istoriko dr. Algimanto Kasparavičiaus komentarai.
Valstybės pažinimo centro interneto svetainė

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis'20“

Visą gruodžio mėnesį jūsų namuose lankysis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis Naujasis Baltijos šokis. Užsienio filmų programoje jūsų dėmesio laukia net trys išskirtinių tarptautinio pripažinimo sulaukusių ir šokio pasaulį drebinančių šiuolaikinio šokio asmenybių – Akram Khan, Yoann Bourgeois, Hofesh Shechter – darbai. Lietuvos kūrėjų filmų programoje – aštuoni šokio darbai ir net šešių filmų premjeros.
LRT PLIUS ir mediatekoje, portale 15min ir newbalticdance.lt vyks iki gruodžio 30 d.

SKAMP koncertas „Coming Home for Christmas“

Pirmąjį Kalėdų vakarą 21 val. Loftas TV eteryje tradicinis SKAMP koncertas „Coming Home for Christmas“. Lofte vykę grupės kalėdiniai koncertai šildė daugybę širdžių, nuo rankų iki kojų pirštų galiukų. Šiuo magiškiausiu metų laikotarpiu norisi su visais vėl susitikti ir dalintis šiluma. Susitikime, tik šį kartą kiek kitaip. Kiekvienas saugiai iš savo jaukių ir mandarinais kvepiančių namų, kuriuose stebuklingąjį Kalėdų vakarą apsilankysime Jūsų ekranuose per Loftas TV. SKAMP (Live & Deadly) koncerto metu skambės daugeliui gerai žinomi kūriniai, tokie kaip „You Got Style“, „Split the Atom (Na Na Na)“, „Calling after me“ ir žinoma „Coming Home for Christmas“.
Loftas TV eteryje vyks gruodžio 25 d. 21 val.

Koncertas „Kalėdų burtai ir stebuklai“

Koncerto pradžioje – maestro Modesto Barkausko diriguojama nepaprastai spalvinga ir iliustratyvi pačioje XIX a. pabaigoje parašyta muzikinė partitūra – tai prancūzų kompozitoriaus Paulo Dukas nuotaikingas simfoninis skerco „Burtininko mokinys“ pagal J. W. Goethe’s baladę „Der Zauberlehrling“ („Burtininko mokinys“). Antroji kalėdinio muzikinio vakaro kompozicija – tai Karolio Variakojo diriguojama Manuelio de Fallos, vieno iškiliausių per pastaruosius du šimtmečius ispanų kompozitorių, šokių siuita iš baleto „Trikampė skrybėlė“. Koncerto pabaigoje prie LNSO pulto stoja jo meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas, kartu su temperamentinguoju akordeonistu Martynu Levickiu atliekantis argentiniečių tango karaliaus – Astoro Piazzollos Koncertą bandonijai, kameriniam orkestrui ir mušamiesiems „Aconcagua“.
Įrašo transliacija internetu www.nationalphilharmonic.tv, Skaitmeninės salės ir Filharmonijos „Facebook“ paskyrose (įrašai taip pat pasiekiami gruodžio 27 ir 28 d.)

 

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Šiltų emocijų ir gyvenimo istorijų kupina programa „Dainuoju Tau gyvenimą“ grįžta į valstybinio ansamblio „Lietuva“ repertuarą. Kviečiame koncertą klausyti YouTube kanale ir tik ribotą laiką! Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais Sauliumi Bareikiu, Gediminu Storpirščiu ir Giedriumi Arbačiausku gražiausias bardų dainas pristatys iš Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčios. Jungtiniame projekte atpažįstamos dainos kaip „Artistai“, „Langai“, „Chrizantemos“, „Ruduo“ ar staiga įsipynusi „Rūta žalioji“ atsiskleis visai kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.
Koncertas vyks gruodžio 25 d.

Roko baladės | #ovcKalėdinėDovana

Norėjome šiuos metus užbaigti jaukiai ir nuoširdžiai. Gyvų susitikimų ir dovanų įteikimo, prie kurių mes buvome įpratę, atsisakėme jau gana seniai. Supratome, kad turėsime ieškoti kito sprendimo. Nors laiko mažai, daug ko net negalime daryti dėl apribojimų… bet ta grupelė nepasidavė. Ir staiga po kelių dienų išgirstame idėją, kuri dabar ją apgalvojant – geriausia, kas begalėjo nutikti visame šių metų kontekste! Jūs kviečiami į…online roko baladžių koncertą su @Česlovas Gabalis, @Jeronimas Milius ir @Feliksas Zakrevskis savo namuose!

Su visa šeima, jaukiai ir ramiai pasimėgauti ramiu, prasmingu laiku. Jaukaus koncerto metu skambės roko baladės, kurios daugeliui bus puikiai žinomos ir keliančios malonius pojūčius.
Spektaklis-regėjimas „Avinėlio kelionė“

Ar žinote, kad kiekvieno iš mūsų širdyje gyvena mažytis avinėlis? Atradę jį keliaukime per mūsų pasaulio sukūrimo istoriją… Pamatykime, kaip sukuriami dangus ir žemė, vandenynai ir sausuma, paukščiai, ropliai, žvėrys ir netgi žmogus. Stalo teatro kūrėjai, pasitelkę vandenį, smėlį, tušą ir kitas, kasdien aplink mus esančias priemones, kontempliuoja kurdami pasaulį pagal Pradžios knygą. Kūrimui akomponuoja gyva muzika, atliekama pianino klavišais ir netgi stygomis.
Šis spektaklis – tai lyg mažytės šventinės apeigos, primenančios kiekvienam apie didžiausią pasaulio stebuklą- mylinčią širdį.
Vyks gruodžio 25 d.

Tomasas Dolabelas (Tommaso Dolabella): „Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime“

Tai vieno įspūdingo, reikšmingus 400 metų senumo istorinius Lietuvos, Lenkijos ir Maskvos valstybių įvykius menančio, monumentaliais matmenimis (beveik 3,5 x 3,5 m) išsiskiriančio eksponato paroda. Šis kūrinys – žinomo italų dailininko Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella, ~1570–1650) ar jo aplinkos sukurtas paveikslas Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime. Paveikslas primena tiek konkrečią pergalę, tiek ir visą Abiejų Tautų Respublikos karų prieš Maskvą XVII a. pradžioje istoriją. Paveikslo Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime siužetas liudija, kad Liublino unijos sukurta Abiejų Tautų Respublika, suvienijusi Lenkijos Karalystę ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę bei jos tautas – lenkus, lietuvius, ukrainiečius, baltarusius, – ne tik sugebėjo atsispirti agresijai iš Rytų, bet ir suduoti itin skaudų ir žeminantį smūgį suirutę tuo metu išgyvenusiai Maskvos valstybei.
Valdovų rūmų muziejuje veiks iki 2021 m. rugpjūčio 21 d.

Renginys „Parodyk augintiniui eglutę“

Renginio tikslas – ne tik paskatinti ir per šventes būti su savo augintiniais, nepalikti jų vienų namuose, bet ir surinkti kuo daugiau maisto prieglaudose gyvenantiems gyvūnams. Ir jei ankstesniais metais viena iš smagiausių renginio dalių buvo susitikimas Vilniaus Katedros aikštėje, prie eglutės, kur šeimininkai fotografuodavosi kartu su savo augintiniais ir vėliau tos nuotraukos būdavo panaudojamos smagiam vaizdo įrašui sukurti, tai dabar, nesant saugios galimybės susitikti, kviečiame fotografuotis su augintiniais savo namuose ar kieme. Nusifotografuokite ar padarykite vaizdo įrašą kartu su savo augintiniu prie eglutės ar kitos kalėdinės dekoracijos ir įkelkite nuotrauką /vaizdo įrašą ant renginio „Parodyk augintiniui eglutę 2020“ sienos Facebook‘e. Šiemet negalime susitikti gyvai, tad susimojuokime bent internete!
Renginys vyks iki 2021 m. sausio 4 d. 9 val.

Spektaklis „Melagės“

Kriminalinė komedija „Melagės“ pasakoja apie nuošaliame dvare gyvenančias aštuonias moteris. Prieš pat didžiąsias metų šventes randamas nužudytas dvaro savininkas – vienintelis vyras aštuonių elegantiškų, paslaptingų ir gudrių moterų draugijoje. Nekyla jokių abejonių – viena iš jų įvykdė nusikaltimą. Tačiau kuri? Valdinga žmona? Smalsi tarnaitė? Nedėkinga anyta? O gal viena iš mylimų dukterų? Regis, kiekviena iš jų turėjo tam savų priežasčių ir motyvų, tačiau visos deda ranką prie širdies: „Aš nekalta!“. Ši komedija sukurta pagal žymaus prancūzų rašytojo ir kino režisieriaus Robert Thomas pjesę 8 moterys“ (pranc. „8 Femmes“), pelniusią stulbinantį populiarumą ir ne vieną prestižinį apdovanojimą, o pagal ją statyti teatriniai pasirodymai ir kino filmas – pasaulinę šlovę.
Spektaklis vyks iki gruodžio 31 d.

Kalėdinė akcija „Dovanoti meną“

Kviečiame pradėti skaičiuoti kartu, iki Kalėdų liko vos daugiau nei dvi savaitės! Prisijunkite prie Galerijos VARTAI akcijos DOVANOTI MENĄ ir kiekvieną dieną susipažinkite su naujais ir išskirtiniais mūsų galerijos autorių darbais. Meno kūriniai ir dizaino objektai kuriantys vertę, skatinantys įdomius pašnekesius bei diskusijas – visa tai galima išvysti virtualioje meno mugėje mūsų internetiniame tinklalapyje.
VIRTUALI MUGĖ

„Graži ir ta galinga“

Vasariško Lietuvos grožio apsuptyje nufilmuotas spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“ leidžiasi į nuotykių, intrigų ir dramų kupiną kelionę ne tik per Lietuvos istoriją, bet ir per kiekvienos moters gyvenimo etapus. Kūrinyje drąsiai interpretuojama, kokias svajones vaikystėje puosėlėjo Jos Ekselencija Dalia Grybauskaitė, su kokiu paauglišku tikėjimu į komunizmo saulę veržėsi Marytė Melnikaitė, kiek merginų pranyko istorijos vingiuose tapusios kažkieno -ienėmis ir kokią orią ir galingą senatvę išgyveno mąsliai nuo lito žvelgusi Žemaitė. Šias moteriškas patirtis ir emocijas subtiliai perteikianti kino kamera atskleidžia teatrališką koncerto kūrėjų ekspresiją ir leidžia pasijausti po pievas braidančių bei po medžius besikarstančių šiuolaikinių Lietuvos istorijos kūrėjų kompanionu. Gyva „Graži ir ta galinga“ energija pulsuoja teatro scenoje, kūrėjų tekstinis sąmojis ir muzikinis originalumas aidi klausantis koncerto dainų. Visgi „Graži ir ta galinga g y v a i“ suteikia dar artimesnę šio išskirtinio pasirodymo patirtį, kurioje atskleidžiamas apdainuojamų lietuvaičių nuoširdumas ir trapumas – jo netrūko net ir galingiausiai mūsų istorijos damai.
Vyks iki gruodžio 31 d.

Paroda „Ar molis turi sielą?“

Pirmoje ciklo parodoje pristatomi trys skirtingi, savitą kūrybos kelią pasirinkę keramikai: Aida Dirsė, Elena Aleksejeva ir Rokas Dovydėnas. Kuratorė Jūratė Stauskaitė.
Visų trijų autorių kūryba yra be galo savita. Sujungta į vieną parodą, šių vienos kartos menininkų – pirmųjų Jūratės Stauskaitės dailės mokyklos absolventų, vėliau VDA alumnų, darbai diskutuoja tarpusavyje žinomos kinų patarlės fone: „Nepieškite ąsočio, pieškite ąsočio sielą“. Jiems akomponuoja jautri Sauliaus Valiaus instaliacija, paryškinanti temos subtilumą.
Menininkų parodą galima pamatyti keliais būdais – žvelgiant pro langus, apžiūrint ją virtualiai, dalyvaujant video ekskursijose.
Daugiau informacijos: www.vaikugalerija.lt

Video spektaklis pagal Čarlzą Dikensą „Kalėdų giesmė“

Spektaklis sukurtas pagal garsaus anglų rašytojo Čalzo Dikenso to paties pavadinimo novelę, kurioje pasakojama apie šykštuolį Ebenzerį Skrudžą, kuris nemato prasmės džiaugtis Kalėdomis, kol Kūčių vakarą jo neaplanko trys Dvasios. Šiandien ši apysaka pati yra tapusi Kalėdų tradicija, ji jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą. Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų ir… pati pirmoji. Scenoje matome keistą objektą, tarsi didelį laikrodį, tarsi paslaptingą grimo kambarį, kur spektakliui besiruošiantis aktorius skaičiuoja iki pasirodymo likusias minutes ir taip garsiai primena mums apie nuolatinę laiko tėkmę… Spektaklyje naudojamos skirtingų laikmečių medijos ir jose transliuojami vaizdai žadina praeities prisiminimus, leidžia tarsi iš šalies stebėti dabarties Kalėdų vaizdus ir sufantazuoti, kokių Kalėdų laukiame!
Spektaklis vyks iki 2021 m. sausio 31 d.

Paroda „Atvėrimai“

Nors „Skalvijos“ kino centras, kaip ir visi šalies kino teatrai, šiuo metu uždarytas, tačiau seniausio sostinės kino teatro languose dega šviesa. Penkiuose erdviuose ir į upę žvelgiančiuose gyvenamojo namo languose pirmąkart eksponuojamas šiuolaikinis menas. Parodą „Atvėrimai“ pristato jaunus Lietuvos menininkus atstovaujanti privati meno galerija „The Rooster Gallery“. Dalyvaujantys menininkai: Raminta Blaževičiūtė, Tomas Daukša, Eglė Karpavičiūtė, Vytautas Kumža, Alina Melnikova, Aukse Miliukaitė, Eglė Norkutė, Vita Opolskytė, Andrius Zakarauskas. Ekspoziciją iki sausio 31 d. galima apžiūrėti per langą iki pat vėlumos – paroda apšviesta kasdien nuo 12 valandos dienos iki 1 valandos nakties. Kūriniai „atsiveria“ tiek žingsniuojant pro šalį, tiek žvelgiant pro automobilio langą.
Kino centre „Skalvija“ veiks iki 2021 m. sausio 31 d.

Spektaklis „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“

Atrodo toks nuvalkiotas klausimas: „Koks tavo pirmasis atsiminimas apie mamą?“ – kai kuriems yra tiesiog nepažįstamas. Pasaulyje, kuriame motinos yra arba deivės, arba pragaro siųsti monstrai, neturėti jokio mamos paveikslo – sunkiai įsivaizduojama. Kaip jį susidėlioti? Ar jo reikia? Kaip gyventi be mamos portreto? 2018 m. spektakliu „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“, kūrybinį triptiką pradėjusi choreografė ir šokėja Greta Grinevičiūtė pristato antrąjį šeimos ryšius nagrinėjantį darbą. G. Grinevičiūtė bendradarbiauja su šiuolaikinio šokio kūrėju, atlikėju ir dėstytoju Andriumi Katinu, kuris spektaklyje pasirodys Helsinkyje įrašytose vaizdo projekcijose, ar telefono skambutyje gyvenančiu balsiniu pavidalu. Judviejų nuotolinis darbas karantino metu ne tik išlaikė gyvą spektaklio idėją, bet ir suteikė jai naują formą, atkartojančią ir pačios šokėjos santykį su tėvu.
Spektaklis vyks iki 2021 m. sausio 31 d.

„1918–1945 / Kaunas–Vilnius“

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ Užupyje surengė  provokuojančią ekspoziciją, atskleidžiančią platų Kauno ir Vilniaus tarpukario bei Antrojo pasaulinio karo metų meninio gyvenimo spektrą. Paroda tarsi užduoda klausimą: „Kuo būtumėte, jei gyventumėte tarpukariu: tradicijos ir paveldo bei romantikos puoselėtojas istorinėje LDK sostinėje Vilniuje, ar laikinosios, bet naujos ir modernios sostinės statytojas Kaune?“ Šioje parodoje norėjome palyginti dviejų miestų meninio gyvenimo kontekstus, skirti daugiau dėmesio socialiniams ir politiniams procesams, parodoje persipina dailė ir istorija. Paroda ir sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji – miestų įvaizdžiai: skirtumai ir bendrumai, naujai augantis miestas Kaunas, laikinoji sostinė, ir istorinė LDK sostinė Vilnius su visai kitais akcentais. Antroji – dviejų miestų pagrindinės meno mokyklos – Kauno meno mokykla ir Stepono Batoro universitetas Vilniuje, jų panašumai ir skirtumai.
„Tartle“ parodą virtualiai aplankyti galima čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!