Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 13 sausio d. 15:20
Savaitgalio renginiai vaikams
Sausis 14 - 16
Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Susipažindami su didžiąją fotografijos paroda „Permainų šventė“, žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos! Kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, sausio 16 d. 11 val.

Paroda „Robotų pasakos“

Lojotekoje atidaryta S. Lemo „Robotų pasakų“ iliustracijų paroda. Patyrinėti eksponatus padės kūrėjas-vedlys, kurį rasite Lojotekoje. Nuo tada, kai 1964 m. pasirodė S. Lemo sukurtos „Robotų pasakos“ (Bajki robotów), prabėgo kone 60 metų. Per tą laiką pasaulis nepaprastai pasikeitė, daug rašytojo vizijų tapo realybe. Kaip S. Lemas įkvepia šiuolaikinį skaitytoją, kuris su dirbtiniu intelektu susiduria bene kasdien?

Lenkijoje „Robotų pasakos“ priskiriamos kanoninei literatūrai, o užsienyje, taip pat ir Lietuvoje, ši Lemo kūrybos dalis, kupina nuostabaus humoro ir šiuolaikinį žmogų apibūdinančių metaforų, vis dar nėra žinoma net šio autoriaus gerbėjams. Lojotekos erdvėse rengiamoje parodoje eksponuojamos knygoje naudotos iliustracijos, kurias sukūrė geriausi Lenkijos iliustruotojai.
Lojotekoje parodą galima aplankyti iki sausio 28 d. 

Vaikų knygų klubas Lietuvos rusų dramos teatre (rusų k.)

Kviečiame 11 – 12 metų moksleivius dalyvauti Lietuvos rusų dramos teatro knygų klube. Dalyviai skaito pasiūlytus kūrinius, aptaria juos, mokydamiesi išsakyti savo požiūrį ir taisyklingai užduoti klausimus. Susipažindami su naujais autoriais ir herojais dalyviai praplečia savo akiratį. Susitikimai vyksta teatro Mažojoje salėje kartą per mėnesį sekmadieniais, 13 val.  Trukmė – 1,5 val. Dalyvių skaičius ribotas.

Klubo moderatorė – Olga Vėlavičiūtė, filologė, knygų apžvalgininkė, šiuolaikinės literatūros vaikams mylėtoja, projekto „Knygų vaikams nuoma Lietuvoje“ steigėja. Knygų klubo susitikimuose Olga Vėlavičiūtė papasakos ir parodys įdomiausias pastarųjų metų literatūros paaugliams naujienas. Renginiai vyksta rusų kalba.
Lietuvos rusų dramos teatras, sausio 16 d. 13 val.

Edukacinės dirbtuvės „Kuriame monogramą“

Daugelį amžių valdovai naudojo monogramas kaip ypatingo statuso ir pasididžiavimo simbolius. Monogramos buvo dedamos ne tik ant įvairių daiktų, baldų, pinigų, bet ir puošdavo rūmų interjerus. Nuo visoje Europoje paplitusios monogramų mados neatsiliko ir Lietuvos valdovai. Monogramas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) inicialais galima rasti ant koklių bei rombo formos stikliukų, puošusių langus. Tokią pat stiklo formą naudosime ir mes, kurdami savo monogramą. Per užsiėmimą sužinosime, kuo skiriasi monograma nuo inicialų, ieškosime meninės raiškos būdų, kaip sukurti unikalią, akį patraukiančią ir savininko individualumą atspindinčią monogramą.

Užsiėmimas skirtas mokiniams nuo 7 klasės ir visiems susidomėjusiesiems.
Valdovų rūmai, sausio 15 d. 11 val.

Iliuzijų spektaklis vaikams nuo 4 m. „Saldainių lietus“

Spektaklis apie vaikų emocijas ir stebuklingą tėčio ir dukros draugystę, kuriamas bendradarbiaujant su vaikų psichologe – psichoterapeute Aušra Kuriene, kuri teigia: „Neignoruokite savo ir artimųjų jausmų, nenuvertinkite jų ir nenumokite ranka: tai, kaip mes jaučiamės, yra svarbu.“

Kūrybinė komanda gilinasi į vaikų emocijas ir spektakliu siekia jauniesiems žiūrovams padėti jas įvardinti, o tėvams tai galimybė rasti sprendimus kaip kūrybiškai spręsti šeimoje kylančias
„emocijų audras“.  Už vaikų emocinę būseną, kokia ji bebūtų, net ir per krizę atsakingi suaugusieji, todėl spektaklio pagrindiniai herojai – tėtis ir dukra žaisdami taiko apgalvotus nusiraminimo metodus. O magijos triukus spektaklyje režisuoja Pasaulio Gineso rekordininkas, iliuzionistas Rokas Bernatonis.
Teatras vaikams „Pradžia“, sausio 15 d. 11 ir 13 val.

Interaktyvus koncertas vaikams „Aštuntadienis“

Aštuntadienis – tai diena, kurios labai trūksta savaitės kalendoriuje! Tai diena, kai galėtų nutikti keisčiausi dalykai ir būtų galima elgtis kaip tik nori!Dvi aktorės-muzikantės dainuodamos, šokdamos ir grodamos pianinu, gitara, ukulėle ir įvairiausiais perkusiniais instrumentais visai šeimai pasakos apie visai nekasdienišką kasdienybę vaiko akimis. Žiūrovai bus įtraukti į veiksmą: turės galimybę sukurti tikrą orkestrą, dainuoti, šokti, skaičiuoti ir drauge pasvajoti kas būtų, jeigu būtų…
Vilniaus teatras „Pradžia“, sausio 16 d. 16, 17.30 val.

Spektaklis 3-8 m. vaikams „Sivužas“

Vieną šaltą žiemos rytą poetiškai nusiteikęs paršelis išeina pasivaikščioti ir atranda nuostabų užšalusį ežerą: „Pavirto H2O ledu, dabar visoms žuvims graudu!“ Tenesuklaidina jūsų šios moksliškos eilės! Spektaklis kupinas klounados motyvų, juoko, gyvos muzikos ir įtraukiančio veiksmo. Spektaklis „Sivužas“ pastatytas pagal to paties pavadinimo M. Marcinkevičaus ir L. Dudaitės knygą.
Teatras vaikams „Pradžia“, sausio 16 d. 10, 11.30 val.

Mokslinis nuotykis visai šeimai „Evoliucija“

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 15 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Voro vestuvės“

Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 15 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Angeliukas. Žirafa. Batukas“

„Tai pasakojimas apie žmonių tarpusavio ryšio svarbą, apie tai, kad tikrai dideli ir geri dalykai nutinka tuomet, kai kuo nors rūpiniesi, o tikra laimė – žinoti, kad kažkam tu nuoširdžiai rūpi“, – spektaklio idėją pristato režisierė Agnė Sunklodaitė.

Siužetinį pagrindą sudaro istorija apie Žirafą ir Angelą. Žirafos atsisako draugai, nes po gausybės ją ištikusių nesėkmių, aplinkiniai nusprendžia, kad ji pati nelaimes prisišaukia ir draugauti su Žirafa yra labai pavojinga. Tuo tarpu kažkur danguje gyvena Angelas sargas, kurio sargu jau niekas nebevadina, nes jis niekam tikęs – pametė tą, kurį turėjo saugoti… Po daugelio išbandymų Žirafa ir Angelas sargas susitinka. Ir tada įvyksta stebuklas!
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 16 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kiškių sukilimas“

Vaikišką Kazio Binkio poemą „Kiškių sukilimas“ režisierius ir dailininkas Rimas Driežis sugalvojo pastatyti senovinio anglų balaganinio lėlių vaidinimo „Pančas ir Džudė“ dvasia. Taip atsirado spektaklis, kuriame į tarpukario Kauną įžygiuoja sukilę kiškiai, įsiveržia į Kauno teatrą ir iš operos žvaigždės Kipro Petrausko reikalauja, kad šis liautųsi medžiojęs kiškius.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 16 d. 14 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų „Kiškis pabėgėlis“

Kodėl svetur laimės dažnai ieškome? Kodėl gimti namai atrodo nemieli? Kodėl neįvertiname savo gimto miesto, kaimo ir pan.?.. Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, sausio 15 d. 12 val.

Spektaklis 8-12 metų vaikams „Emilių Emilis“

Spektaklio gimimą įkvėpė garsusis Emilis iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Jis nuolat krečia išdaigas ir, už bausmę uždarytas malkinėje, drožinėja juokingus medinius žmogeliukus. Tačiau kas iš mūsų vaikystėje nekrėtė išdaigų ar nedarė klaidų? Nenuoramų nuotykių ieškotojų rasime kiekviename kieme, gatvėje ar klasėje. Kada nors iš jų išauga miesto merai, ministrai ar net prezidentai. Režisierius Augustas Gornatkevičius ir Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai sukūrė spektaklį apie savo vaikystės nuotykius, apie klaidas, kurios moko mus gyventi ir žadina mūsų kūrybiškumą. Emilių Emilis lekia riedučiais, kviečia patirti nuotykius, džiaugtis, bandyti, atrasti, parkūrinti.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, sausio 16 d. 11 val.

Spektaklis vaikams „Milžinas Mažylis“

Tai– pasakojimas, kuriame atgyja žinomos legendos, padavimai ir mitai apie Lietuvą. Kaip atsirado Kernavės piliakalniai, Žirnajos ežeras, Džiugo kalnas, Kuršių nerija? Kviečiame vaikus kartu su mitiniu herojumi milžinu Kerniumi sukurti legendinių Lietuvos vietovių  žemėlapį, po kurį bus galima pakeliauti ne tik teatro scenoje, bet ir vėliau, drauge su tėveliais lankant savo kraštą!

Spektaklio herojus – milžinas Kernius, kurio vardas iš tiesų reiškia „mažylis“, kartu su tėvais gyvena Kernavėje, bet čia jam pabosta. Jis leidžiasi į kelionę prie jūros ir aplanko visą Lietuvą. Istorija prasideda dar visai lygiame Lietuvos krašte, o kaip jame dygo kalnai ir ežerai, jums papasakos Vėjų teatras. Kviečiame Lietuvos mitinį pasaulį kurti kartu!
Kauno kamerinis teatras, sausio 16 d. 14 val.

Spektaklis šeimai „Sniego karalienė“

Viename mieste gyvena du geriausi draugai – Kajus ir Gerda. Jiems gera kartu leisti laiką, prižiūrėti visus metus žydinčią rožę, klausytis mylimos močiutės istorijų, net jei jos ir apie grėsmingąją Sniego karalienę. Kol vieną dieną Kajus dingsta ir niekas nežino kur. Žmonės įtaria blogiausia, tačiau Gerda negali susitaikyti su mintimi, kad jos mylimas draugas galėjo žūti. Tad ji pasiryžta leistis į pavojų bei stebuklų kupiną kelionę ir padaryti viską, kad surastų ir išgelbėtų savo mylimą bičiulį. Ji net neįtarė, kad draugą reikės gelbėti iš pačios Sniego karalienės nelaisvės…
Klaipėdos dramos teatras, sausio 16 d. 14 val.

Opera vaikams „Bulvinė pasaka“

O buvo taip, kaip gyvenime, atsiprašau, pasakoje – vyko Pelių ir Bulvių karalysčių „karas dėl maisto“. Išbadėjusios Pelės puolė sočiai gyvenančią Bulvių karalystę ir pagrobė į nelaisvę vienturtę Karaliaus Bulvės dukterį – aikštingąją Princesę Bulvytę. Tai matė ją įsimylėjęs jaunasis Ridikėlis, jautrios širdies naivus poetas. Žūtbūtiniame Pelių ir Bulvių mūšyje princesę bandė išvaduoti Generolas Runkelis iš Ukrainos, kuriam Karalius Bulvė ją pažadėjo už išlaisvinimą. Bet netikėtai sau pačiam herojumi-išvaduotoju tapo jaunasis Ridikėlis. Visi šventė pergalę. Į puotą atsitiktinai atklydo ir Baronas Makaronas iš Italijos…
Žvejų rūmai, sausio 16 d. 12 val.

Lėlių spektaklis vaikams nuo 5-erių metų „Didysis sprogimas“

Spektaklis „Didysis sprogimas“ – Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Su Zvi Sahar darbais Lietuvos žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti: 2019 m. vykusiame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“ trupė „PuppetCinema“ rodė spektaklį „Planeta Kiaušinis“, kurį Zvi Sahar ne tik režisavo, bet ir yra šio spektaklio atlikėjas. Zvi Sahar kuriamo teatro misija – lėlių teatro ir kinematografijos sinergija: spektaklių metu miniatiūrinės lėlės yra filmuojamos, o vaizdas tiesiogiai projektuojamas ekrane. Spektaklyje „Didysis sprogimas“ pasaulis kuriamas pasitelkiant įvairias elektroninių prietaisų detales.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 15 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepuraitė“

„Raudonkepuraitės“ kūrėjai Klaipėdos lėlių teatre į klasikinę Charles Perrault (Šarlio Pero) pasaką pažvelgė Vilko akimis. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiu? Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau – užtraukiančiomis jų rūstybę. Iš čia ir savotiškas spektaklio moralas: „Kiekviename mažiausiame padarėlyje snaudžia žvėris, galintis bet kada prabusti… Ypač jei pasimaišo meilė…“

Moderniai „suveltą“, komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais pagardintą „Raudonkepuraitės“ siužetą spektaklyje pasakoja iš vilnos nuveltos, ryškios, spalvingos pirštininės lėlės, žavinčios originalumu ir įspūdingomis plastinėmis galimybėmis.
Klaipėdos dramos teatras, sausio 16 d. 12 val.

Edukacijos, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti

Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus. Kviečiame prisiminti, paminėti ir supažindinti savo vaikus, mokinius su šios Lietuvai svarbios dienos įvykiais.

Biblioteka visą sausio mėnesį kviečia dalyvauti moksleivius, klases edukaciniame užsiėmime „Valstybingumo kelias. Atgimimo laikotarpis Šiauliuose“. Užsiėmimas susideda iš dviejų dalių: dokumentinio filmo apie Atgimimo laikotarpį Šiauliuose peržiūros ir istorijos žinių apie Sausio 13-ąją patikrinimo virtualioje viktorinoje su išmaniaisiais įrenginiais. Viso užsiėmimo (filmo ir viktorinos) trukmė iki 45 minučių.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje edukacijos vyks sausio mėnesį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!