Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 20 sausio d. 15:02
Savaitgalio renginiai vaikams
Sausis 21 - 23
ETNO mokyklėlė

Sausio 22 d. 10 val. kviečiame vaikus į ETNO mokyklėlę! Vilniaus etninės kultūros centre kartą per mėnesį organizuojama šeštadieninė mokyklėlė vaikams, kuri skirta iš arčiau pažinti etninę kultūrą ir turiningai praleisti laiką savaitgalį. Šeštadieninių susitikimų metu vaikų laukia žaidimai, įvairūs kūrybiniai ir edukaciniai užsiėmimai, kurie padės ETNO mokyklėlės dalyviams geriau pažinti tradicinius amatus, lietuvių etninį pasaulėvaizdį ir folklorą. Renginys skirtas 7–10 m. vaikams.
Vilniaus etninės kultūros centras, sausio 22 d. 10 val.

Šeimos dirbtuvės: suvirinimo pradžiamokslis ir peiliuko / žaisliuko gamyba
Kas yra metalas? Kaip jis jungiamas?
• Kokie vyksta procesai ir kodėl matyti tiek žiežirbų?
• Kartu rasime atsakymus į šiuos klausimus ir viską išbandysime praktiškai!
• Metalo pjovimas plazma, suvirinimo bazinės žinios ir originalaus peiliuko / žaisiuko dirbtuvės!
• Išklausysite trumpą metalų suvirinimo ir apdirbimo mokslų teoriją;
• Susipažinsite su metalų suvirinimu MMA ir MIG/MAG, tam naudojama įranga;
• Peiliukų / žaisliukų formas iš metalo lakštų pjausite pasitekdami į pagalbą įspūdingąją Plazmą;
• Virinsite ir gražinsite savo peiliukus / žaisliukus!
Atviros metalo dirbtuvės, sausio 22 d. 12 val.
Šeimų šeštadienis. Kova su drakonu

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia Jus į šeimų šeštadienį, kuriame vaikai su tėvais turės galimybę sudalyvauti edukaciniame užsiėmime  „Kova su drakonu“. Kuriant parodą „Gražina ir drakonas“ netikėtai vienai nakčiai atgijo Drakonas ir paslėpė muziejininkų saugotą lobį. Darbuotojai niekaip negali jo rasti. Mums reikia šeimų pagalbos. Gal tai busite Jūs, kurie ras Drakono paslėptą lobį ir išgelbės muziejų nuo pražūties.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai su tėvelių pagalba interaktyviai susipažins su Gražinos Brašiškytės kūryba eksponuojamoje parodoje „Gražina ir Drakonas“. Šeimos orientacinio žaidimo metodu ieškos atsakymų į užduotus klausimus apie Gražinos Brašiškytės kurtus animacinius filmus, asmenybę bei kūrybinius ieškojimus. Pabaigoje besimėgaudami atrastu Drakono saugotu lobiu, atliksime refleksiją, kurioje aptarsime pagrindines vertybes užkoduotas  animaciniuose filmuose.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, sausio 22 d. 12 val.

Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Susipažindami su didžiąją fotografijos paroda „Permainų šventė“, žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos! Kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, sausio 23 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas vaikams „Gedimino kalavijas“

Viduramžiais kalaviją vadino ginklų karaliumi. Norėdami išmokti tinkamai juo naudotis, mažieji kariūnai treniruodavosi grumdamiesi vienas su kitu ir svajodavo užaugę tapti pačiais ištvermingiausiais kariais. Per edukacinį užsiėmimą Valdovų rūmų muziejuje apžiūrėsime daug įdomių XIII–XIV a. karių naudotų ginklų, kuriais jie gynė savo Tėvynę nuo iš Vakarų ir Rytų puolančių priešų, pasmalsausime, kaip galėjo atrodyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) kalavijas ir jo karių šarvuotė.

Kiekvienam edukacinio užsiėmimo dalyviui padovanosime kartoninio kalavijo ruošinį, kurį jis galės susikonstruoti pats arba padedamas suaugusiųjų. Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 5–10 metų vaikais.
Valdovų rūmai, sausio 22 d. 12 val.

Edukacinė ekskursija „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“

Vaikščiodami po muziejaus ekspozicijas, susipažinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų šeimininkų Gediminaičių genealogija, išsiaiškinsime, kiek vaikų užaugino Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas (1316–1341) ir jo žmona Jaunė, kaip susiklostė jų karjera ir šeimų gyvenimai. Kalbėsime ir apie tai, kas valdė Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę nuo Gedimino iki paskutinio jo provaikaičio Žygimanto Augusto.

Kiekvienam edukacinės ekskursijos dalyviui padovanosime plakatą „Gediminaičiai“, kuriame surasite visus Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę valdžiusius Gediminaičių dinastijos atstovus. Edukacinė ekskursija skirta šeimoms su vaikais ir visiems besidomintiesiems.
Valdovų rūmai, sausio 22 d. 13 val.

Šeimų popietė „Kelionė po senąjį Vilnių“

Sausio 25 d. sukanka 699 metai nuo pirmojo Vilniaus paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Pažink paslaptingą viduramžių miesto atmosferą pačiu geriausiu metu – per Vilniaus miesto gimtadienį! Šeimų popietėje jūsų laukia smagios pramogos, kūrybinės dirbtuvės, šviesi, naujų žinių, patirčių ir kūrybinių užduočių pilna kelionė po senąjį Vilnių.
Naujasis arsenalas, sausio 22 d. 13 val.

Spektaklis jaunimui „Rhesanium“

Prūsų lietuvis Liudvikas Martynas Gediminas Rėza (1776–1840) – vienas pamatinių mūsų kultūros istorijos veikėjų: dvasininkas, pedagogas, filologas, religinių raštų redaktorius ir vertėjas, publicistas, istorikas ir netgi poetas. Jo vaikystė – itin sudėtinga: būdamas dvejų metų neteko motinos, o šešerių – tėvo. Iš pradžių jį priglaudė kaimynas žvejas, vėliau – Rasytės pašto viršininkas, galiausiai – tolimas giminaitis precentorius. Šis našlaitis, nesukūręs savo šeimos, užaugo be galo atjaučiantis ir besąlygiškai rūpinosi kitais: be jo pastangų šiandien galbūt nežinotume Donelaičio, būtų prarasta ir daugybė lietuvių liaudies dainų… Negana to, L. Rėza testamentu paliko turtą savo vardu pavadinto studentų bendrabučio įsteigimui ir išlaikymui – šis bendrabutis vadinosi Rhesanium. Spektaklyje, kartu su dramaturge Sandra Bernotaite, iš detalių kuriami L. Rėzos laikmetį ir aplinką atstovaujantys kitų veikėjų portretai.
Menų spaustuvė, sausio 23 d. 17 val.

Spektaklis vaikams „Mano batai buvo du“

Spektaklis „Mano batai buvo du“ sukurtas žaidimo principu, jame skamba gyvai aktorių Gintarės Latvėnaitės, Indrės Patkauskaitės, Jokūbo Bareikio ir Tomo Rinkūno atliekamos dainelės pagal populiarią ir šiek tiek mažiau žinomą lietuvių poetų kūrybą. Tai pamokantis smagus vaidinimas apie draugystę ir apie tai, ką gali iškrėsti vaiko neprižiūrimi daiktai. Įsivaizduokite, jei vieną dieną įsižeidęs žmogeliuko batas iškeliautų… tiesiai į dangų. Žmogeliukui ir jo draugams neliks nieko kito, kaip tik traukti ieškoti dingusio bato. O šioje kelionėje, be jokios abejonės, draugai patirs daugybę nuotykių!
Vilniaus mažasis teatras, sausio 23 d. 12 ir 14 val.

Spektaklis vaikams „Plėšikas Hocenplocas“

Žymus vokiečių rašytojas Otfrydas Preusleris (Otfried Preussler) sužavėjęs savo pasakomis viso Pasaulio vaikus. Jis – bestselerių „Raganiukė“, „Vaiduokliukas“, „Mažasis vandenis“ autorius. Vienas garsiausių O. Preusslerio kūrinių – „Plėšikas Hocenplocas“. Režisierius Evaldas Jaras ir Vilniaus kamerinio teatro aktoriai linksmai ir charakteringai atskleidžia dviejų neišskiriamų draugų – Kaspariuko ir Zepuko nuotykius. Juos lydi akistata su rūsčiu, bet visai simpatišku plėšiku. Mat anas pagrobė močiutės branginamą kavos malūnėlį. Į neramią, kartu šmaikščią istoriją įsivelia piktas burtininkas Petrozilijus Cvakelmanas ir nuostabioji fėja Amarilė. Spektaklio metu skamba šviesaus atminimo aktoriaus ir bardo Sauliaus Mykolaičio dainos. Kviečiame į pažintį su nepaprastu plėšiku Hocenplocu!
Vilniaus kamerinis teatras, sausio 23 d. 12 val.

Spektaklis 18 mėn. - 3 m. vaikams „Miške“

Kada tik užklystum į mišką – ryte, dieną, vakare ar naktį – pamatysi jį vis kitokį, jis nuolat kinta auga, dovanoja naujas patirtis ir atradimus. Miške tiek daug įrankių naujiems ir netikėtiems žaidimams – reikia tik pamatyti, išgirsti, pajausti. Nauji atradimai ir pažintys visai greta. Miške gali mokytis, žaisti, tapti kūrėju ir atradėju. Jeigu tik įsižiūrėsime ir įsiklausysime – nustebsime nuo medžių didybės ir suvirpėsime nuo žiedų trapumo. Miške visa kas gyva kviečia pažinti, pamilti ir saugoti. Spektaklis kviečia atrasti, žaisti, sukurti savo mišką.
Teatras vaikams „Pradžia“, sausio 22 d. 10, 11.30 val. 

Teatralizuotas koncertas „Apie žuvis, ausis ir mamą“

Apie žuvis, ausis ir mamą“ tai muzikinis spektaklis su kuriuo „Vėjų teatras“ 2018 m. pradėjo savo veiklą. Spektaklyje skamba dainos sukurtos pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius, o aktoriai Pijus ir Martyna grodami ir dainuodami pasakoja jaukią, šiltą istoriją. Režisierė Eglė Kižaitė apjungė visas eilėraščių istorijas į vieną pasakojimą apie senelį, kuris ilgai buvęs vienas, iškeliavo ieškoti savo „du“. Rado jis savo laimę ant marių kranto kur jiedu ir liko gyventi. O kai gyveni ant marių kranto ankščiau ar vėliau pabandai paimti meškerę ar tinklus ir sužvejoti kokią žuvį! Bet šis senelis žvejojo visai ne žuvis, o pačias netikėčiausias istorijas… O tas istorijas papasakos ir apdainuos patys aktoriai.
Teatras vaikams „Pradžia“, sausio 22 d. 16, 17.30 val.

Spektaklis vaikams „Op!“

Saulę, Mėnulį ir žvaigždes žmogus pradėjo stebėti nuo savo egzistavimo pradžios. Jungė juos į sistemas, galvojo pavadinimus, grožėjosi. Tai rodo nepaprastą žmogaus sumanumą ir kūrybiškumą. Lygiai tokie pat smalsūs, kūrybiški ir ieškantys naujovių yra mūsų vaikai. Jie vieną dieną pramerkia savo klausiančias akis ir tuoj pat nori žinoti viską, kas juos supa ir kodėl. Skleistis fantazijai žiūrovams padės smalsusis vaikas vieną vakarą netikėtai sutikęs nakties dangaus kūnus valdančią mistinę būtybę. Teatro erdvė šiame spektaklyje prisodrinta garsų ir estetiškos vizualikos. Visa tai, kas prikausto mažiausiųjų dėmesį ir sužadina smalsumo pojūčius. Spektaklio metu per judesį, šviesas bei muziką žiūrovai sužinos, kas yra auštai virš mūsų.
Teatras vaikams „Op!“, sausio 23 d. 10, 11.30 val.

Spektaklis vaikams „Snieguolė ir septyni nykštukai“

W. Borkowskio ir S. Petrowskio libretas brolių Grimmų pasakos motyvais.

„-Tarki, veidrodėli, tarki man tuojau,
Ar kas nors atrodo už mane gražiau?
-Graži esi tu iš tiesų, bet pasklido daug gandų,
Kad Snieguolė karalaitė yr’ gražiausia iš visų…“

Ką padarė įpykusi pamotė, kuri iš tikrųjų buvo ragana, – pasakoti nereikia: šią pasaką žino ir mėgsta viso pasaulio vaikai. Svarbiausia tai, kad, kaip ir turi būti pasakose, viskas baigiasi laimingai.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, sausio 23 d. 12 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Debesys“

Režisierę ir dailininkę Aušrą Bagočiūnaitę Paukštienę sukurti spektaklį įkvėpė debesų tema. Dangumi praplaukiantys debesys kūrėjai asocijuojasi su laisvės, gyvenimo tėkmės ir efemeriškumo metaforomis. Teatro „Lėlė“ dramaturgės N. Indriūnaitės autentiškų pokalbių su savo anūke užrašai virto idėjiniu pjesės pagrindu: čia, per keletą metų užrašinėtus senelės ir anūkės kasdienių pasikalbėjimų fragmentus, skleidžiasi pasaulio pažinimo tema, talpinanti tiek šmaikščius vaikiškos logikos paradoksus, neribotą fantaziją, tiek gyvenimišką vyresnio žmogaus išmintį.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 22 d. 12 ir 14 val.

Spektaklis vaikams „Kavos malūnėlis“

Kavos malūnėlis – pagrindinis spektaklio veikėjas – atsiduria Pamestų daiktų prieglaudoje, kurioje nepageidaujami, nublukę, klibantys daiktai geria vaistus nuo liūdesio, nes prieglaudos direktorius Raudonbarzdis laiko juos uždaręs dėžutėse bei draudžia vaikščioti gatvėmis ir verkti. Pamestų daiktų prieglaudoje Malūnėlis įsimyli sugedusią Skėtukę ir išskrenda į Mėnulį ieškoti specialios mašinos, skirtos skėčiams taisyti. Šioje šmaikščioje, keisčiausių personažų, burtažodžių kupinoje kelionėje Malūnėlis, herojiškai stengdamasis išgelbėti Skėtukę nuo liūdesio, atranda kai ką labai paprasto ir netikėto…
Spektaklio įkvėpimu tapusi, lenkų dramaturgės Małgorzatos Sikorskos-Miszczuk scenai adaptuota žinomo lenkų poeto K. I. Gałczyńskio pasaka „Kavos malūnėlis“ žiūrovams žada ritmišką bei simboliais iškalbingą lėlių vaidinimą, kuriame lyriški ir žaismingi nuotykiai keis vieni kitus.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 23 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pelenė“

Ar prisimenate pasaką apie Pelenę? Pikto būdo pamotę, verčiančią mergaitę dirbti sunkius namų ruošos darbus? Karaliaus kvietimą į puotą? Moliūgą, virtusį karieta, puošnius paauksuotus apdarus, laikrodžio dūžius, panaikinančius magiškus krikštamotės fėjos kerus lygiai vidurnaktį. O pamestą stebuklingą krištolo batelį ir susitikimą su Princu? Tai istorija apie našlaitę mergaitę, kuri, nors ir patyrusi daug vargo, žeminama bei engiama pamotės ir įseserių, sugebėjo išlaukti laimės ir pripažinimo bei įgyvendinti savo svajones.

Naująją Pelenės interpretaciją pristato ilgametės teatro dramaturgės, režisierės Nijolės Indriūnaitės ir dailininkės Aušros Paukštienės duetas  „Lėlės“ teatre žiūrovams atpažįstamas iš vizualiai turiningų ir dvasiškai pakylėjančių šešėlių teatro vaidinimų {„Baltos pasakos“, „Sniego karalienė“}, muzikaliai žaismingo bei apie pamatines vertybes lėlių kalba svarstančio spektaklio „Gėlių istorijos“.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 23 d. 14 val.

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „V. Starevičiaus animacijos laboratorija“

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „V. Starevičiaus animacijos laboratorija“ padės pažinti animacijos istoriją: nuo populiariausių dabar kino ekranuose ir televizijoje rodomų animacinių filmų iki pačių animacijos ištakų bei sustabdyto kadro technikos, kurios pradininkas buvo Kaune dirbęs Vladislovas Starevičius. Dalyviai kartu su Kauno valstybinio lėlių teatro konstruktoriumi-lėlininku Audriumi Bartninku praktiškai išbandys savo jėgas animacijos kūrime. Su unikaliomis, V. Starevičiaus filmų įkvėptomis, boružės ir elniaragio animacijos lėlėmis, pasinaudodami sustabdyto kadro animacijos technika, dalyviai galės pasimatuoti animatoriaus profesiją ir sukurs trumpus filmukus.Nemokami užsiėmimai skirti 7–11 metų vaikams.
Kauno valstybinis lėlių teatras, sausio 22-23 d. 10, 11.30, 13 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m. „Būtybės“

Paprastuose paprastos mergaitės Medos namuose dedasi nepaprasti dalykai. Vėlų žiemos vakarą ten susirenka keturi vėjai – Rytys, Vasaris, Vakaris, Žiemys – ir pasakoja įvairiausias keistas istorijas. Paprasta virtuvė virsta pasakiška erdve, kurioje galima sutikti daug paslaptingų sutvėrimų iš Kotrynos Zylės „Didžiosios būtybių knygos“. Šios būtybės ir dievybės, garbintos senovės lietuvių, šiandien vaikams beveik nepažįstamos ir negirdėtos. Spektaklio „Būtybės“ kūrėjai atveria spalvingą ir įdomų lietuviškos mitologijos pasaulį, supažindina su pagrindiniais dievais, jų galiomis bei pomėgiais, jų įtaka mūsų gyvenimui ir leidžia įsivaizduoti, kaip jie gyventų šiandienos pasaulyje.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, sausio 23 d. 12 val.

Baletas vaikams „Sniego karalienė“

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus į teatrą kviečia šokio spektaklis – baletas „Sniego karalienė“ pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, sausio 23 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Pati gražiausia varna“

„Man atrodo, kad neįmanoma išgyventi be meilės. Ji mums būtina kaip oras.  Kaip žvaigždės danguje. Ko gero, netgi šiek tiek labiau“, – sako knygos apie Margąjį varniuką autorė Edith Schreiber-Wicke.
„O jei kas galvoja, kad ši tema ne vaikams – tai jis pats niekada nebuvo vaikas“, – antrina  knygelės bendraautorė Carola Holland. Iki šio ryto varniuko gyvenimas buvo visai puikus – šviečia saulė, alkis nekamuoja, aplink draugai. Bet staiga jis suvokė, kad jam kažko labai stinga. Nesinorėjo sukti aštuoniukes ar plasnoti į saulę. Draugai patarė – jei ko stinga, reikia bandyti surasti, nes, jei ieškai, gali ir pasisekti. Tad nieko nelaukęs, Margasis varniukas išskrido ieškoti… Kaip jam sekėsi, sužinosite pažiūrėję ši nuotaikingą, kupiną dainų ir šokių spektaklį.
Žvejų rūmai, sausio 23 d. 12 ir 14 val.

Spektaklis lietuvių liaudies pasakos motyvais „Bebenčiukas ir laumė“

„Bebenčiukas ir laumė“ pasakoja istoriją apie „buką striuką“ Bebenčiuką, pakliuvusį į Laumės rankas. Jo gelbėti išskuba dvi seserys-viena įnoringa gražuolė, o kita – kvailutė gerutė. Kuriai iš jų pasiseks išgelbėti broliuką? Pasaką seka režisierės Ingos Norkutės sugalvoti personažai – spintoje gyvenantys Bildukai, būtent bildukai, o ne baubai, kuriais kartais gąsdinami vaikai. Tai švelnios išminties, lengvo humoro ir smagių dainelių kupinas spektaklis, kuriame vaidina populiarūs ir žinomi teatro aktoriai.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, sausio 23 d. 12 val.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!