Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 11 kovo d. 20:44
Savaitgalio renginiai vaikams
Kovas 13 - 15
Šiurpokų paslapčių naktis: ekskursija visai šeimai

Ar žinote, kur Vilniuje gyvena vaiduokliai, raganos ir šmėklos? Ekskursijoje visai lankysime slapčiausius senamiesčio užkabarius, nupūsime praeities dulkes nuo seniai pamirštų šiurpokų istorijų, prakalbinsime šešėlius ir dvasias, gal ir jos mums atsakys?.. Keliausime per tas vietas, kurių nuo seno privengė bailieji, o drąsiausi sugalvojo, kaip ten jaustis saugiai – mes tas paslaptis irgi žinome! Ekskursijos turinys įdomus ir vaikui, ir suaugusiam, o forma pritaikyta vaikams: gausu žaidybinių ir interaktyvių detalių, nes taip vaikai lengviau įsimena ir sutelkia dėmesį.
Katedros varpinė, kovo 13 d. 19 val.

Ekskursija šeimoms „Pasislėpęs miestas“

Senasis miestas turi daug paslapčių. Pastatų mūruose įspausti slapti ženklai, gatvelės atsidūrusios namų viduje, siauruose praėjimuose mus stebi keistų būtybių akys… Ekskursijoje „Pasislėpęs miestas“ ieškosime dalykų, kurių kasdien nematome. Bandysime įminti istorines miesto paslaptis įkišdami nosį į senojo miesto pastatus, žemėlapiuose brėždami dingusias gatveles, atidžiai žvalgydamiesi ir aukštyn, ir po kojomis… Juk istoriją daug smagiau pažinti per gyvas patirtis! Rekomenduojama šeimoms su 7-12 m. vaikais.
Skverelis šalia Pranciškonų bažnyčios, kovo 14 d. 12 val.

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Vilniaus šventasis“

Kovo 14 d. 12 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia šeimas su vaikais į užsiėmimą „Vilniaus šventasis“, skirtą Lietuvos globėjo šv. Kazimiero atvaizdui ir gerbimui pažinti. Edukacinio užsiėmimo metu Bažnytinio paveldo muziejuje apžiūrėsime šv. Kazimiero relikvijorius ir liturginius indus bei drabužius su šventojo karalaičio atvaizdais. Prisiminsime šių vertybių istorijas, pamaldumą šventajam Lietuvos globėjui. Išsiaiškinsime, kodėl šv. Kazimieras mene vaizduojamas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio karūna ir apsiaustu, kodėl vienoje rankoje jis dažniausiai laiko kryžių, kitoje – leliją. Mažieji muziejaus lankytojai iš kaladėlių sudėlios seniausią šv. Kazimiero atvaizdą, o praktinėje dalyje kartu su tėveliais susipažinę su grafikos sausos adatos technika sukurs ir atspaus Vilniaus karalaičio grafinį atspaudą.
Bažnytinio paveldo muziejus, kovo 14 d. 12 val.

Mūsų vėliavos

Edukacinėse dirbtuvėse istoriniai Vyčio atvaizdai atgis mažose vėliavose. Modernios Lietuvos laikais istoriniai Vyčio atvaizdai perkeliami ant šiuolaikinių medžiagų. Muziejaus lankytojams pasiūlysime ištapyti, nuspalvinti mažų vėliavų ruošinius. Kuriant vėliavas, naudojami akriliniai dažai, kurie yra atsparūs vandeniui, nenusiplauna nuo drabužių, todėl užsiėmimas skirtas suaugusiesiems ir atsakingiems lankytojams (nuo 10 metų ir vyresniems). Dalyvių laukiame Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje.
Valdovų rūmai, kovo 14 d. 12.30 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Pommerat „Raudonkepurė“ – apie mažą mergaitę, apie jos vienatvę. Ar mes, tėvai, susimąstome, kiek mūsų vaikai būna vieni, stokodami artimųjų dėmesio? Kaip vaiką veikia vienatvė? Koks apskritai vaikų ir tėvų santykis? Ką mes vadiname vaikų savarankiškumu? Ši pasaka kalba apie trijų kartų susitikimą. Čia bendrauja dukra, mama ir močiutė. Mūsų baimės, kompleksai arba nepažįstamieji – vilko „įkūnytas“ personažas. Visa tai slepiasi šiame autentiškame kūrinyje, kurio fabula atkeliavo iš „Raudonkepurės“ originalo. Pjesė labai švari: skaitydamas suvoki, kad parašyta tiek, kiek reikia. Kita vertus, ta lakoniška ir konkreti kalba suteikia didelę laisvę vaizduotei.“
Menų spaustuvė, kovo 15 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Coliukė“

Jaunimo teatro spektaklis Coliukė – tai danų rašytojo H. K. Anderseno pasakos interpretacija. Realizuoti šią visiems puikiai žinomą istoriją teatro scenoje ėmėsi jaunas režisierius Ričardas Matačius, sukūręs per dešimtį įvairaus žanro trumpametražių filmų ir kurio pastarųjų metų darbai vis dažniau įgyvendinami teatro, performatyvaus meno srityse. Spektaklis vaikams Coliukė – R. Matačiaus režisūrinis debiutas teatro scenoje. Savojoje interpretacijoje režisierius perteikia pasakos pasaulį, jungdamas originalius multimedijos vaizdus su aktorių vaidyba. Vaizdo ir animacijos projekcijos nukelia žiūrovus į paslaptingą gyvūnų, gėlių ir vabzdžių karalystę… Per trimatį vaizdą siekiama pažvelgti į Coliukės pasaulį šių dienų vaiko akimis.
Valstybinis jaunimo teatas, kovo 15 d. 15 val.

Spektaklis vaikams „Mama katinas“

Ateina laikas, kai reikia pasirinkti: ar ir toliau gyventi „harmonijoj“ su savimi ir niekur nesikišti, ar, nusispjauti į savo gerovę, ir išdrįsti prisiimt atsakomybę už kitą, aukojant savo laiką, miegą, sveikatą… Spektaklio „Mama katinas“ herojus – storas ir tingus katinas Zorbas, valingai ar ne, bet pasirenkantis antrąjį variantą ir tik pradėjęs dalintis gyvenimu su kitu atrandantis savyje nuostabių charakterio savybių, kurių net nenujautė turįs…
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kovo 15 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Po grybuku“

Pagrindinis spektaklio veikėjas – jaunas ir smalsus Lapiukas – nenorėdamas prarasti savo mylimo dėdės, nusprendžia kartu su juo keliauti į dangų, ir kartu pakeliui patenka į įvairias komiškas situacijas. Kaip viskas klostosi toliau, galėsite pamatyti spalvingame, nuotykių kupiname bei pamokančiame spektaklyje „Po Grybuku“. Dramaturgė Marta Guśniowska, sukūrusi pjesę „Po grybuku“ – linksmą, fantazijos ir žaismės kupiną istoriją apie lapių nuotykius – yra įsitikinusi, kad tikras meno kūrinys nutiesia meilės tiltą tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio. Ir kas ypač svarbu – savo kūriniais ji moka vaikams suprantamai ir šmaikščiai paaiškinti tai, ko tėvai nemoka, ar vengia paaiškinti.
Vilniaus kamerinis teatras, kovo 15 d. 12 val.

Spektaklis vaikams pagal senovės lietuvių mitą „Eglė žalčių karalienė“

Stalo teatro spektaklis  „Eglė – žalčių karalienė“ visus kviečia prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių: burtažodžių, ritualų, „paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir pyragėlių tikrų – teatre iškeptų. Stalo teatro spektaklis  „Eglė – žalčių karalienė“ –  objektų teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti daiktai ir rakandai. 2005 m. Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Aitvaras“ spektaklis apdovanotas dviem prizais: už geriausią režisūrą ir išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.
Menų spaustuvė, kovo 14 d. 12 val.

Spektaklis visai šeimai „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“

Tai spektaklis-dovana ne tik vaikams, bet  visai šeimai. Labai savitos latvių autorės Anos Saksės sukurtos pasakos vadinasi „Pasakos apie gėles“, tačiau jos, papasakodamos įvairiausių gėlių atsiradimo istorijas, kalba labai įvairiomis ir rimtomis temomis – meilė, ištikimybė, pagarba ar net praradimas. Spektaklio kūrėjus įkvepia toks autorės kreipimasis į vaikus ir drąsa vaikams siūlyti kalbėti apie labai gilius, net filosofinius dalykus. Vaikai ypatingai moka rimtai žvelgti į pasaulį, tik, kartais, kitokiu kampu, nei suaugę. Prie šių sudėtingų temų prieinama labai žaismingu, skatinančiu fantazuoti ir vaikams gerai pažįstamu būdu – pasitelkiant pasakos žanrą. Pasakos ir vaizduotė – puikus būdas keliauti. Tai galimybė pabuvoti šalyse, kuriose dar nesate buvę, o gal nesate net apie tokias girdėję? Kviečiame kartu žaisti, kurti, net keliauti. Tuo pačiu  – kai ką sužinoti apie pasaulį, jo žmones, papročius.
Menų spaustuvė, kovo 15 d. 12 val.

Magijos ir gyvos muzikos spektaklis vaikams „Čia buvo/čia nėra“

„Kas yra tikra draugystė? Ar materialūs turtai padaro žmogų laimingą?“ – tokius klausimus spektaklyje „Čia buvo / Čia nėra“ kelia ir atsakymų į juos žaismingai ieško režisierius Šarūnas Datenis ir du talentingi artistai: „Keistuolių“ teatro ir teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktorius bei violončelininkas Vytautas Leistrumas ir puikus iliuzionistas bei aktorius Rytis Skripka. Jųdviejų – magijos meistro ir muzikanto – duetas teatro „Lėlė“ mažąją salę paverčia vaizduotę žadinančia draugystės, pasitikėjimo, atsidavimo kitam žmogui ir savo kūrybinei aistrai išbandymų aikštele, kurioje susidraugaujama, nusiviliama, susipykstama ir susitaikoma neištariant nė vieno žodžio. Nebyliame spektaklio pasaulyje bendraujama teatriškai, jautriais, tačiau žaismingais, išradingais violončelės, akordeono, kitų muzikos instrumentų garsais bei neįtikėtinais mago-iliuzionisto rankose gimstančiais mažyčiais stebuklais.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 14 d. 12 val.

Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Pasaka apie vėžliuką“

1995 m. įvykusi premjera jau penkioliką metų vaidinama „Lėlės“ mažojoje salėje ir sulaukia ne tik vaikų dėmesio – kartais į „Pasaką apie vėžliuką“ susirenka vien suaugę žiūrovai. Ilgą spektaklio amžių lemia išradinga scenografija (lyg pasaulį matytume vėžliuko akimis), netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė (pvz. stebuklingomis galiomis, bet menku proteliu apdovanota Laimės paukštė) ir aktorių improvizacijos. Nuo 1998 m. spektaklyje vaidina Irmantas Jankaitis. Tai buvo šio populiaraus dramos aktoriaus debiutas lėlių teatre, tapęs jam lėlininko profesijos pradžiamoksliu (čia Irmantas vaidina virš dešimties skirtingų personažų!). Šiandien Jankaitis yra vienas ryškiausių „Lėlės“ kūrėjų, todėl jo ir teatro veteranės Janinos Gudzinevičiūtės duetas „Pasakoje apie vėžliuką“ negali nenustebinti.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 14 d. 14 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Raudonoji knyga“

„Ar girdi, ar išgirs žmogus paukščius? Ar patys paukščiai girdi vienas kitą? Ar girdi žmogų šalia esantis žmogus?“ – paklausim, bet verčiau neatsakysim. „Lėlės“ teatro žiūrovams gerai žinomos itin jautrios, poetiškos, daugybę sluoksnių savyje talpinančios Nijolės Indriūnaitės pjesės: „Baltos pasakos“, „Mergaitė su degtukais“, „Gėlių istorijos“ ir kt. Naujausia N. Indriūnaitės pjesė – Raudonosios knygos įkvėpta – šį kartą atsidūrė lenkų režisierės Ewos Piotrowskos rankose. Lietuvos teatro žiūrovai su E. Piotrowskos kūryba pažįstami iš 2011 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatyto spektaklio pagal Lewis Carroll romaną „Alisa stebuklų šalyje“. „Raudonojoje knygoje“ stebėsime ir pažinsime paukščius. Šiame žaismingame lėlių spektaklyje per žmogiškus ir teatrinius konfliktus, per paprasčiausią norą išgarsėti skleisis itin rimta, žmogaus ir gamtos, nykstančių rūšių, gyvybės tapimo daiktu tema…
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 15 d. 12 val.

Lėlių ir ojektų spektaklis vaikams „Kaime nėra wi-fi“

Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring? Spektaklį kuria „Lėlės“ teatro žiūrovams jau gerai pažįstama jauna, ambicinga ir humoro nestokojanti menininkų komanda. Režisierius Šarūnas Datenis ir dailininkas Antanas Dubra sėkmingai dirba kartu nuo pat pirmojo, Auksinį scenos kryžių pelniusio savo spektaklio „Gaidelis pinigautojas“. Su spektakliu „Čia buvo / čia nėra“ prie jų prisijungė ir kompozitorius Vytautas Leistrumas, o vėliau, statant „Pinokį“ ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 15 d. 14 ir 16 val.

Šeimadienis muziejuje: viktorina Kauno pilyje

Jei manote, kad viktorinos skirtos tik moksliukams, mes įrodysime, jog tai – netiesa. Ekskursijoje „Kauno pilies istorijos mozaika“ sužinosite daug įdomių faktų apie pilies praeitį, o vėliau susiremsite komandinėje viktorinoje. Čia laimi ne „proto bokštai“, o vieninga komanda!
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, kovo 14 d. 12 val.

Muzikinė pasaka visai šeimai „Kaip princas karalaitę išvadavo“

Karalystėje – toli toli, už devynių kalnų ir devynių jūrų – išaušo rytas. Tekėjo auksinė saulė, apsupta mažyčių debesėlių. Ta diena turėjo būti ypatinga – visi ruošėsi pokyliui, kuriame karalius turėjo pirmą kartą pristatyti savo dukterį, gražuolę karalaitę. Tačiau, o siaube, savo piktų kėslų turėjo ir blogoji fėja. Padedama mažų, nedorų, piktų gnomų – nykštukų, ji pagrobė karalaitę prieš pat pokylį. Visi labai nusiminė, verkė ir liūdėjo kiekvienas pilies gyventojas, didelis ir mažas. Verkė ir liūdėjo mylimos princesės ne tik žmonės, bet ir gamta. Karalaitė buvo labai miela mergaitė, mėgo bėginėti po mišką, užkalbinti žvėrelį, pamatyti drugelį, pasidžiaugti kiekvienu lapeliu. Dangus irgi liūdėjo. Prapliupo lyti. Karalius vis galvojo ir galvojo, kas galėtų pagelbėti ir išvaduoti jo mylimiausią dukterį. Nauja diena atnešė gerų minčių. Į pagalbą atskubėjo geroji gretimos karalystės Drugelių fėja. Atskrisdama Drugelių fėja išpranašauja, kad kitoje karalystėje gyvenantis princas galėtų karalaitę išvaduoti. Princas ryžtingai ruošiasi į pavojingą kelionę pas Piktąją fėją ir jos pagalbininkus nedorus nykštukus.
Kauno valstybinė filharmonija, kovo 15 d. 14 val.

Interaktyvus judesio spektaklis kūdikiams nuo 10 iki 24 mėn. „Pasaulėliai“

Kiekvienas mažylis – tai pasaulėlis, spalvotas ir nenuspėjamas, siautulingas ir ramus, linksmas ir liūdnas, visad pilnas pažinimo džiaugsmo ir teikiantis laimę aplinkiniams. Susipažinkim ir susidraugaukim! „Pagrindinė interaktyvaus judesio spektaklio mažyliams idėja –  kūdikio savęs kaip vientisos būtybės suvokimas ir kito atpažinimas. Pastatyme taikomas interaktyvumo metodas, kuomet kūdikiai-žiūrovai bet kuriuo spektaklio metu gali iškilus poreikiui patyrinėti spektaklio lėlės, leis mažyliams patirti teigiamus emocinius išgyvenimus, kilusius būnant meninėje aplinkoje“ (Režisierė Birutė Banevičiūtė).
Kauno valstybinis lėlių teatras, kovo 13 d. 11 ir 15 val. bei 14 d. 11 ir 15 val.

Spektaklis vaikams „Meškiuko gimtadienis“

Istorija nubunda vaikų fantazija nuspalvintame fėjų buduare… Siaučiant lietui grįžta fėja Lėja ir negali patikėti, kad namuose tiek svečių… O kur slepiasi jos draugė Frėja? Užmigo vargšelė, nes visą naktį daineles kūrė žaisliukui, kurį rado gatvėje. Jai pabudus, fėjos supranta, kad šiandien šio meškiuko gimtadienis. Puiku, namuose tiek svečių… O ką jam padovanoti? Gal pasaką, kurioje meškiukas nukeliautų į snieguotus kalnus ir galėtų susidraugauti net su pačiu mėnuliu? Viskas yra įmanoma, jei tik fėjoms padės vaikai… Muzikinė vaikystės fėjų pasaka pasipuošusi pavasariniais Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos 2-3 kl. moksleivių piešiniais, kurie tapo ženklia spektaklio scenografijos dalimi.
Kauno valstybinis lėlių teatras, kovo 14 d. 11 ir 13 val.

Spektaklis vaikams „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“

Tai nuotaikinga ir žaisminga pasaka apie vienos dienos nuotykius, kuriuos patiria vaikai – Kaukučiai, netikėtai įgavę neribotą laisvę ir iškeliavę į Didžiąją girią. Įspūdžių ir atradimų kupinoje kelionėje jie pradeda suprasti, kas yra atsakomybė rūpintis tuo, kuris mažesnis, silpnesnis ir nuo tavęs priklausomas. Šis spektaklis apie pačią gražiausią pareigą, be kurios mūsų gyvenimas tikrai daug prarastų, – pareigą rūpintis kitais. Spektaklio kūrėjai į sudėtingą šeimos pasaulį, į jos narių tarpusavio santykius mėgina pažvelgti vaiko akimis ir bando ieškoti atsakymų į rimtus klausimus: kas yra šeima, kaip ji atsiranda, kas jungia žmones, gyvenančius po vienu stogu?
Kauno valstybinis lėlių teatras, kovo 15 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis šeimoms „Pabėgimas iš Trepsės namų“

Ši istorija gyvuoja jau beveik 5 dešimtmečius, tėvai ir seneliai girdėjo ją, turi ir tu, mažasis drauge, išgirsti. Seniai seniai, vienas dėdė, vardu Jonas Avyžius, parašė nuostabų pasakojimą „Aštuonetas iš Trepsės namų“. 2018 metais kitas dėdė, iš vaikiškų spektaklių puikiai pažįstamas aktorius, dainininkas ir režisierius Andrius Kaniava ėmė ir pastatė miuziklą „Pabėgimas iš Trepsės namų“. Tai istorija apie mergaitę, kokių pilna mūsų pasaulyje. Užtenka jai treptelėti kojele ir mama tenkina kiekvieną jos norą. Daugiausia tokių norų mergaitei iš miuziklo, žinoma, kildavo žaislų parduotuvėje! Taigi, jos kambarys buvo pilnas žaislų, tik šeimininkė jų nemylėjo ir jais nesirūpino. Vieną dieną pamirštos ir apleistos lėlės susivienijo ir suorganizavo pabėgimą. Palikusios Trepsės namus, jos sėdo į seną gerą “Trantą” ir pasileido į kupiną nuotykių kelionę. Kokia ji buvo, kas joje laukė, kokie netikėtumai pabėgėlius užklupo – viskas bus atskleista….
Klaipėdos dramos teatras, kovo 15 d. 12 val.

Muzikinis judesio spektaklis vaikams „Muzikinė kelionė“

Tai smagus nuotaikingas spektaklis apie vaikus, kurie minutėlei paliekami be suaugusiųjų dėmesio. Vaikai net nepastebi, kad yra be priežiūros. Žaisdami jie leidžiasi į nuotykių pilną kelionę po fantazijų pasaulį. Visai nesvarbu, kad smėlio dėžė tampa žemės rutuliu, kibirėlis virsta vairu, rasta dėžė – mašina, aikštelė – traukinio peronu arba autobusų stotimi. Kiemas tampa Antarktida, kur šoka baltosios meškos ir pingvinai.. Viskas sukasi šokio ir linksmybių verpete, kol atėjusi auklėtoja nesustabdo viso to šėlsmo iki kito karto…
Žvejų rūmai, kovo 14 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Atsikrausto kiaulė“

Mažame jaukiame miestelyje gyvena keturi geri draugai – višta Henrieta, lapinas Albertas, triušis Nikas ir pudeliukė Žozefina. Vieną gražų rytą visi labai nustemba, pamatę užrašą ant Žozefinos namelio: „Išnuomojamas butas“. Dingo ir pati Žozefina. Draugai liūdi, o ypač sielvartauja lapinas Albertas. Netrukus miestelį apskrieja baisi žinia – į Žozefinos namelį atsikrausto kiaulė!… Šį spektaklį jaunimo teatras „ Be durų“ buvo pastatęs 2005 metais. jis buvo vaidinamas net 10 metų. Spektaklis buvo be galo populiarus ir mėgstamas vaikų bei tėvelių, todėl teatro kolektyvas vėl grįžo prie šios keistos istorijos. Tik šį kartą visas spektaklio dainas aktoriai atlieka gyvai, be vokalo įrašo, žymiai sudėtingesnė choreografija, nauja scenografija, nauji prašmatnūs kostiumai..
Žvejų rūmai, kovo 15 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kad tave žąsis!“

M. Gusniowska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M. Gusniowskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias pateikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis. Pavyzdžiui, pjesėje „Kad tave žąsis“ M. Gusniowska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška. „Sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus,  graži istorija. Tai spektaklis, po kurio, manau, bus įdomu pasišnekėti tiek tėvams, tiek vaikams“, – prieš premjerą vylėsi jo režisierė bei dailininkė G. Radvilavičiūtė.
Klaipėdos lėlių teatras, kovo 14 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepuraitė“

„Raudonkepuraitės“ kūrėjai Klaipėdos lėlių teatre į klasikinę Charles Perrault  (Šarlio Pero) pasaką pažvelgė Vilko akimis. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiu? Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau – užtraukiančiomis jų rūstybę. Iš čia ir savotiškas spektaklio moralas: „Kiekviename mažiausiame padarėlyje snaudžia žvėris, galintis bet kada prabusti… Ypač jei pasimaišo meilė…“ Moderniai „suveltą“, komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais pagardintą „Raudonkepuraitės“ siužetą spektaklyje pasakoja iš vilnos nuveltos, ryškios, spalvingos pirštininės lėlės, žavinčios originalumu ir įspūdingomis plastinėmis galimybėmis.
Klaipėdos lėlių teatras, kovo 15 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Didelė lietuviška pasaka“

Vieną vakarą, mamai išėjus į šokių pamoką, prižiūrėti trijų anūkų ateina du seneliai: rimtasis Juozas ir linksmasis Juozukas. Ir vienas, ir kitas senelis turi skirtingą požiūrį į savo „pareigas“, tačiau netrukus jie abu yra įviliojami į vaikų fantazijų pasaulį. Tuomet įprasti namai pavirsta stebuklinga, kartais net gąsdinančia vieta, kur susirenka skirtingų pasakų veikėjai. Spalvingo, išradingo ir įspūdingais efektais prisodrinto spektaklio centre – jauniausias anūkėlis Modestas, kuris, tą vakarą patiria daugybę išbandymų ir nuotykių. Grįžusi namo mama randa ne tik „aukštyn kojomis“ apverstus namus, bet ir draugiškai susivienijusią šeimyną. O jaunėliui Modestui pagaliau paaiškėja, kad ne tik pasakose, bet ir kasdienybėje svarbu ne pati laiminga pabaiga, o žinojimas, kad šeimos vienybė yra ta jėga, kuri visada padės įveikti didžiausius priešus ir baimes.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, kovo 15 d. 12 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Išgelbėkime kengūriuką“

Kovo 15 d. 15.00 val. vyks vaikų lėlių teatro „Skruzdėlytė“ premjera V. Kupšio „Išgelbėkime kengūriuką“, skirta Lietuvių kalbos dienoms.
Kultūros centras, kovo 15 d. 15 val.

„Pirmyn“

Tokias įsimintinas „Disney“ ir „Pixar“ kino studijų animacines istorijas kaip „Monstrų universitetas“, „Išvirkščias pasaulis“, „Koko“, „Nerealieji 2“ ir šiemet „Oskaru“ apdovanotą „Žaislų istoriją 4“ kūręs JAV animatorius ir režisierius Danas Scanlonas pristato naują istoriją – pagal orginalų scenarijų sukurtą animacinį filmą „Pirmyn“, kuris mus nukelia į neįprastai paprastą fantazijų pasaulį. Jame žmonės neegzistuoja. Čia gyvena elfai, troliai ir fėjos, o vienaragiai yra tokie pat įprasti kaip katės ir šunys mūsų namuose bei kiemuose. Ir pats gyvenimas – be jokių didelių stebuklų, visi pasakiški herojai gyvena žmogiškai įprastai. Tik dviem broliams elfams – Barliui ir Janui – neduoda ramybės mintis, kad jų pasaulyje kur kas daugiau magijos negu jiedu žino. Ir jiedu gauna progą tą patikrinti!
Kino teatrai ir seansų laikai.

 

„Augintiniai susivienija“

Ramiame, bet labai moderniame Robo miestelyje, vyksta negirdėti – nematyti dalykai! Meras Frankis – išsikraustė iš proto! Jo planas peržengė visas ribas! Tik paklausykit! Jam nusibodo žmonės ir gyvūnai, tad dabar jo galvoje kirba vienas planas – išvaryti visus gyventojus ir augintinius iš miesto, o jų namus atiduoti robotams! Sužinojus tokią naujieną benamiui šuniui Rodžeriui pasišiaušė visas kailis. Daug laiko praleidęs gatvėse, nukniaukęs ne vieną skanų dešrytės gabalėlį ir atidavęs juos silpnesniems gyvūnams, gatvių „Robinas Hudas“ užuodžia, kad toks mero planas geruoju nesibaigs! Iš miesto išnyks visa gyvybė!
Kino teatrai ir seansų laikai.
Kino teatrai ir seansų laikai (Utenoje).

„Arkties komanda“

Arktyje gyvenantis lapiukas Žaibas dirba vietiniame siuntų pristatymo skyriuje, tačiau svajoja tapti rogių kinkinio šunų vedliu. Vieną dieną jam pasitaiko puiki proga įrodyti savo tinkamumą naujoms pareigoms: į itin nuošalią Arkties vietą reikia pristatyti paslaptingą siuntinį. Žaibas nedvejodamas iškeliauja vykdyti užduotį. Nuvykęs į vietą, atkaklusis lapiukas aptinka slaptą tvirtovę, kurioje šeimininkauja piktas Otas von Vėplys, rezgantis baisų planą: ištirpdyti visą Arkties ledą ir tapti vieninteliu patvinusio pasaulio valdovu. Pasibaisėjęs Žaibas nutaria suardyti Oto von Vėplio planus, tačiau puikiai supranta, kad vienas to nepadarys. Pasitelkęs į pagalbą ištikimiausius draugus – baltąjį lokį, išsiblaškiusį albatrosą Lemį, inžinerijoje nusimanančią lapytę Džeidę, vilkiukus Diuką ir Dakotą bei porelę įtarių ūdrų, Žaibas išsirengia gelbėti pasaulio. Arktyje dar niekada nebuvo taip karšta!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Ledo šalis 2“

Viena laukiamiausių animacinių istorijų sugrįžta su nauju pasakojimu apie draugystę ir meilę, ir apie nesibaigiančias sesių princesių išdaigas, kurios šįkart pareikalauja ypatingos – karališkos – ištvermės ir ryžto! Pirmojoje filmo dalyje princesė Elza negalėjo suvaldyti savo galių ir todėl pabėgo ir įsikūrė ledo rūmuose, aukštai kalnuose. Vyresnės sesutės pasiilgusi princesė Ana, padedama Kristofo, jo elnio Sveno ir sniego senio Olafo, suranda ir išgelbsti Elzą. Sugrįžus Elzai, laimingoje dviejų seserų valdomoje karalystėje įsivyrauja taika, laimė ir meilė. Tačiau, nors ir išmokusi kontroliuoti pragaištingas savo galias, jų visiškai atsikratyti Elza niekaip nesugeba. Dar daugiau – praėjus keleriems metams, mergina ima girdėti balsą ir jausti paslaptingą jėgą, kviečiančią ją keliauti į šiaurę. Šiam troškimui vis labiau stiprėjant, Elza nebeištveria ir viską papasakoja Anai. Veikli jaunoji princesė nutaria griebti elnią už ragų ir išsiaiškinti, kokios jėgos neduoda ramybės jos mylimai sesutei.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Dingęs princas“

Vienišas tėtis Džibis (iš „Neliečiamųjų“ puikiai pažįstamas Omar‘as Sy) beprotiškai myli savo aštuonmetę dukrą Sofiją (akt. Sarah Gaye). Kiekvieną vakarą, prieš miegą jis dukrai seka sugalvotas pasakas, kurios vyksta stebuklingoje „Pasakų šalies“ kino studijoje. Šios studijos kuriamose istorijose Sofija visuomet vaidina princesę, o jos tėtis visuomet įsikūnija į drąsų, herojišką, visus pavojus nugalintį ir princesę visuomet išgelbstintį princą. Metai bėga, Sofija pamažu auga, tačiau vakarinių pasakų ritualas nesikeičia. Kol vieną dieną mergaitė įsimyli savo klasioką. Ir vakare apstulbina tėtį, pareikšdama, kad nuo šiol „Pasakų šalies“ kino studijos kuriamuose filmuose pagrindinį princo vaidmenį vaidins kitas aktorius. Šokiruotas ir šiek tiek nuliūdintas Džibis suvokia, kad jo mylima dukrelė žengia į kitą gyvenimo etapą, kuriame jis bus ne tik nušalintas nuo pasakų princo pareigų, bet ir taps mažiau reikalingas realybėje. Mylinčiam tėvui dabar reikės atsakyti į vieną svarbiausių gyvenimo klausimų – kaip išlaikyti balansą tarp laisvės ir perdėto rūpesčio; kaip „neužspausti“ savo dukters ir neprarasti jos meilės; kaip sugebėti išlikti jos didvyriu tiek fantazijose, tiek realiame gyvenime.
Kino teatrai ir seansų laikai.
Kino teatrai ir seansų laikai (Utenoje).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!