Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 5 rugpjūčio d. 10:25
Pilnai atkurtos B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapybos premjera Vilniaus knygų mugėje
2018 Vasaris 22 - 25 Vilnius

19-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu (KNYGŲ ŠALIS, 4 salė) „Vilniaus galerija“ kviečia pirmą kartą išvysti visą skaitmeniniu būdu atkurtą dailininkų, Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybą!

Nors minėtos sanatorijos (o tuo pačiu ir joje nykstančio menininkų kūrinio) likimas vis dar neaiškus, Knygų mugės lankytojai galės pamatyti natūralaus dydžio skaitmeninį freskos atspaudą. Tai – ne pavieniai kūrinio fragmentai, o ištisinė, autentiško dydžio siena, kurios bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų.

Kūrinį sudaro dvi – 16 ir 32 metrų – ilgio dalys. Pastaroji uždarame renginyje „Paslaptingas švytėjimas“ pristatyta dar 2017 metų spalį, o visai neseniai pabaigus ir trumpesnės sienos dalies atkūrimo darbus, pilnai atstatytas B. Žilytės ir A. Steponavičiaus kūrinys bus pristatytas visiems Knygų mugės lankytojams.

Kai 2016 metų pabaigoje „Vilniaus galerija“ pradėjo šį projektą, maniau, kad darbus baigsime per pusę metų. Bet išėjo taip, kad juos pabaigėme vasario viduryje. Gal ir gerai – kaip tik Lietuvos šimtmečiui.A. Klimas

„Kai 2014 metais kilo mintis skaitmeniniu būdu atstatyti ir atspausdinti natūralaus dydžio dailininkų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus nutapytas freskas, nežinojau, nei kada darbai bus pradėti, nei kada jie pasibaigs, nei kad 2015 metais Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapyba bus paskelbta valstybės saugomu kultūros paveldo objektu. Kai 2016 metų pabaigoje „Vilniaus galerija“ pradėjo šį projektą, maniau, kad darbus baigsime per pusę metų. Bet išėjo taip, kad juos pabaigėme vasario viduryje. Gal ir gerai – kaip tik Lietuvos šimtmečiui“, – sako projekto iniciatorius A. Klimas.

Suskaitmenintą B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapybos kūrinį, tokį, koks jis buvo Valkininkų sanatorijos gyvavimo pradžioje, bus galima išvysti vasario 22–25 dienomis Vilniaus knygų mugėje, „Knygų šalies“ kūrybinėje studijoje (4 salė). Pagrindinis pristatymo vakaras – vasario 25 dieną, sekmadienį, 16 val.

Maloniai kviečiame!

Daugiau apie menininkų sienų tapybos atkūrimo darbus – praėjusį spalį rodytame LRT reportaže: http://bit.ly/2Eofg2D.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!