Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2017 m. 2 gegužės d. 10:39
„Buvęs ir dabartinis kičas mene ir interjere“: paskaita-diskusija su dr. Viktoru Liutkum
2018 Gegužė 2 - 2 Klaipėda

Kas yra kičas? Kas yra menas? Kada menas tampa kiču? Kada ir kur atsirado ši sąvoka ir kada ji vartojama?

„Vilniaus galerija“ kviečia į gegužės 2 dieną 18 valandą Klaipėdos salone „Vilniaus parketas“ vyksiančią „Dizaino Savaitės“ paskaitą-diskusiją „Buvęs ir dabartinis kičas mene ir interjere“, kurioje dailėtyrininkas dr. Viktoras Liutkus klausytojams plačiau papasakos apie tai, kas yra kičas ir kodėl jis laikomas neskoningu, menkaverčiu aukštojo meno pamėgdžiojimu, pateiks įdomių pavyzdžių bei atsakys į susirinkusiųjų klausimus. Kviečiame dalyvauti!

V. Liutkus – dailėtyrininkas, mokslų daktaras, Vilniaus dailės akademijos muziejaus direktorius, dėsto moderniosios tapybos raišką akademijos Tapybos katedroje. Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) narys nuo 1990 metų, dailininkų grupės „24“ narys. 1973 metais baigė Vilniaus universitetą. Tyrinėjimų sritis – XX a. modernioji Lietuvos tapyba, kūrėjai, meninio proceso reiškiniai. Parašė monografijas apie tapytojus Viktorą Vizgirdą (2000), Antaną Samuolį (2006), skulptorių Antaną Mončį (2003), 2010 metais sudarė ir kuravo tarptautinę parodą „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“ Nacionalinėje dailės galerijoje, taip pat Vlado Eidukevičiaus, Justino Vienožinskio, Algimanto Švėgždos, Šarūno Saukos, Lino Katino, Vinco Kisarausko ir kitas parodas.

Paskaita-diskusija nemokama ir atvira visiems!

KADA? Gegužės 2 d. 18 val.
KUR? Klaipėdos salone „Vilniaus parketas“ (Minijos g. 42, Namų idėjų centras „NIC“)

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!