Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 5 rugpjūčio d. 08:57
Filomenos Linčiūtės–Vaitiekūnienės paroda
2017 Gegužė 10 - Birželis 3 Vilnius

F. L. Vaitiekūnienė, „Žydėjimas IV“, 2016.

Gegužės 10 – birželio 3 dienomis Vilniuje, „Domus galerijoje“, pristatome dailininkės Filomenos Linčiūtės–Vaitiekūnienės tapybos darbų parodą, kurioje – autorės kūriniai iš ciklų „Kitokia Indija“ ir „Žydėjimas“.

„Šiemet likimas dovanojo man pabuvimą Indijoje, ir ne šiaip sau, o plenerą. Turėjau nuostabias sąlygas stebėti, džiaugtis, tapyti, draugauti. Kas gi labiausiai įsiminė? Būta aplink daug gražių ir džiaugsmingų dalykų – saulė, paukščių čiulbesys, džiunglių grožis, šventyklos, išlikusios senosios Assamo gentys su savo etnosu ir dar begalė visko… Tai veikia. Kyla noras kloti ant drobės savo džiaugsmus ir potyrius, fiksuoti aplinkos grožį ir geruosius žmones. Taip ir gimė ciklas „Kitokia Indija“, tikrai kitokia, nei ją mačiau prieš 20 metų – greit bėga laikas…“ – pasakoja autorė.

Kyla noras kloti ant drobės savo džiaugsmus ir potyrius, fiksuoti aplinkos grožį ir geruosius žmones. F. L. Vaitiekūnienė

Tuo tarpu darbų ciklo „Žydėjimas“ vaizdai sugrąžina žiūrovą iš egzotiškos šalies į gerai pažįstamą gimtąjį kraštą. Reflektuodama čia praleistas akimirkas, Filomena Linčiūtė Vaitiekūnienė sako:

„Daug poezijos eilučių skirta žydėjimui, kuris toks trumpas ir efemeriškas, kaip ir mūsų būties kelias, tiesa, kartais ilgam įsimenantis. Šis mažas ciklas – atšvaitai dienelės, prabėgusios apleistame sode, Kunigiškės kaime, kur žydėjo senos obelys ir vyšnaitės, lingavo pienių jūra, šlamėjo balti žiedai… Galėjai girdėt ir vėją, ir kamanės skrydį, ir varnėno švilpavimą, matyti sukrypusius senolius medžius ir žydinčią pievą, ilgai stebėtis tuo nuostabiu laiku, kupinu vilties ir grožio.“

Kviečiame pamatyti!

KUR? Vilniuje, P. Lukšio g. 32 (Domus galerija).

KADA? Gegužės 10 – birželio 3 dienomis.

Įėjimas nemokamas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!