Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 5 vasario d. 20:52
Vasarį – nemokamų lietuviškų kino filmų peržiūrų ciklas „KinasKalba“

Pranešimo spaudai nuotr.

Lietuviškas kinas kalba. Jis transliuoja turinį, sukelia jausmus, skatina kalbėti ir diskutuoti. Lietuvišką kiną verta pamatyti ir apie jį kalbėti. Legali kino platforma www.kinofondas.lt pristato kino peržiūrų ciklą, kurį lydi susitikimai su kino kūrėjais. Nuotaiką ir pokalbį palaikys aktorius Mindaugas Papinigis, rašome pranešime žiniasklaidai.

Pradedame jau nuo vasario – susitiksime kas antrą ketvirtadienį tris mėnesius iš eilės.

Ką pamatysi?
Vasario mėnesį pamatysi Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatus:
vasario 13 d. Meistras ir Tatjana / Master and Tatyana;
vasario 27 d. Stebuklas / Miracle. Svečias – aktorius Andrius Bialobžeskis.

Meistras ir Tatjana (84 min.), rež. Giedrė Žickytė

Namuose jis laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas.  Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, jie tapo viena ryškiausių 7‐ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros.

Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai. „Meistras ir Tatjana“ – tai genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija.

 

 Svarbiausi festivaliai ir apdovanojimai:

5 apdovanojimai lietuvių kino kūrėjų apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ (2015) – geriausias ilgametražis dokumentinis filmas, geriausias režisierius, geriausias montažo režisierius, geriausias kompozitorius, geriausias operatorius; 2-oji vieta Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (2015), Baltijos šalių konkursinėje programoje; 2-oji vieta Lisabonos dokumentinių filmų festivalyje „Filmes sobre arte“ Portugalijoje; diplomas Baltarusijos filmų festivalyje „Listapad“; studentų žiuri prizas Tbilisio dokumentinių filmų festivalyje Gruzijoje.

IDFA Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis (2015), Olandija; „DOK Leipzig“ dokumentinių filmų festivalis (2015), Vokietija; Geteborgo tarptautinis filmų festivalis (2016), Švedija; Krokuvos dokumentinių ir trumpametražių filmų festivalis (2015), Lenkija.

Stebuklas (92 min.), rež. Eglė Vertelytė

Praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo, Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, didėja infliacija, bankrutuoja bankai. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis. Jis pažada išgelbėti kiaulių fermą ir kaimą nuo bankroto. Bet ar tikrai jis nori tik gero? Ar prieš padarydama lemtingą klaidą Irena sužinos tiesą?

 

Apdovanojimai / įvertinimas:

Lietuvoje
2018 metų Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė Gervė“ filmas laimėjo 4 prizus: metų geriausias aktorės vaidmuo, metų geriausias scenarijus, metų geriausias režisieriaus darbas, metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas.

Pasaulyje
Filmo pasaulinė premjera įvyko 2017 m. tarptautiniame Toronto kino festivalyje. Tai antras lietuviškas filmas, po 17 metų pertraukos atrinktas į vieną prestižiškiausių kino renginių. Filmas apkeliavo 35 tarptautinius festivalius, iš jų net 5 – A klasės.

Ką išgirsi?
Prieš kiekvieną kino seansą turėsime svečią iš kūrybinės filmo komandos, kuris papasakos apie filmą, jo kūrimą, išgirsite dar niekur negirdėtų faktų. 15 minučių įdomaus pokalbio.
Po pristatomu savaitės filmu komentare drąsiai rašyk klausimus svečiui. Sek renginio naujienas ir rezervuok datas savo kalendoriuje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!