Skrydžių geografiją Kauno oro uoste nuo pavasario smarkiai išplės kelionių organizatorius „Itaka“. Skrydžius vykdys jo partnerio „Travel Service Airlines“ lėktuvai. Apytiksliai skaičiuojama, kad bendrovė per ateinančią vasarą planuoja iš Kauno oro uosto surengti apie 50 skrydžių.
Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno teigimu, pradėti veiklą Kaune partnerius skatina rinkoje susidaręs potencialas – didėjantis keleivių skaičius, naujų skrydžių paklausa, patogi oro uosto geografinė padėtis. Manoma, kad nauji skrydžiai savo ruožtu oro uostui suteiks stimulą dar augti – planuojama, kad šiemet Kauno oro uoste aptarnautų keleivių skaičius pasieks milijoną, o kitąmet ir ryžtingai jį peržengs.
„Antrojo pagal dydį šalies oro uosto keliautojams norime pasiūlyti kuo įvairesnių paslaugų. Žinome, kad užsakomųjų atostoginių skrydžių Kaune labai laukiama, todėl derėjomės su partneriais dėl jų atsiradimo. Ne tik galėsime keliautojams pasiūlyti dar didesnę krypčių įvairovę, bet ir praplėsime oro uosto veiklos profilį, kadangi dėmesys bus teikiamas jau ne tik reguliariesiems ar krovininiams, bet ir užsakomiesiems skrydžiams“, – sako A. Stikliūnas.
Per 2018-uosius Kauno oro uoste keleiviams buvo pasiūlytos 25 skirtingos skrydžių kryptys. Veiklą čia vykdo trys oro linijų bendrovės – LOT, „Ryanair“ ir „Wizz Air“.
„ITAKA Lietuva“ generalinio direktoriaus Dominik Milowski teigimu, skrydžių skaičiaus Lietuvoje didinimas yra bendrovės plėtros strategijos dalis, kuria siekiama ne tik didinti atostogų krypčių skaičių turistams iš Lietuvos, tačiau ir plėsti galimybes keliauti greičiau, patogiau ir pigiau.
„Norėdami savo klientams suteikti patogesnės kelionės galimybę, be skrydžių iš Vilniaus oro uosto, nuo kitų metų taip pat siūlysime skrydžius iš Kauno oro uosto. Manome, kad didesnis oro uostų pasirinkimas leis klientams pasirinkti artimiausią kelią ir sutrumpins laiką, skirtą kelionėms iki oro uosto. Kauno oro uostas yra puikioje geografinėje padėtyje, todėl tai turėtų būti geras pasirinkimas gyvenantiems Šiaurės ar Vakarų Lietuvoje“, – sako D. Milowski.
Kauno oro uosto keleiviams „Itaka“ bendrovė ateinantį pavasarį pasiūlys tris populiarias atostogų kryptis. Antalija – besižavintiems Turkija arba svajojantiems ją pažinti. Zakinto sala – gamtos mylėtojams, norintiems visiškai atpalaiduojančių atostogų. Na, o prie Juodosios jūros įsikūrusiame įvairiaspalviame Varnos uostamiestyje veiklos randa pačių įvairiausių pomėgių ir amžiaus keliautojai.
Ateinančią vasarą „Itaka“ visos šalies atostogautojams siūlys dar didesnes pasirinkimų galimybes tiesioginiams atostogų skrydžiams iš Lietuvos. Vilniaus oro uosto keleiviai galės skristi ilsėtis į Albaniją, Korfu, Turkiją, Madeirą, Marsa Alamą (Egiptas), Siciliją bei egzotiškąją Bė salą Madagaskare.
Žiemos atostogų sezonu, kuris tęsis iki kovo pabaigos, kelionių organizatorius „Itaka“ skrendantiems iš Vilniaus siūlo vykti į Egiptą (Marsa Alamas, Taba), Fuerteventūrą ir Madeirą.
Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 65 reguliariosiomis kryptimis į 56 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.