Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 23 balandžio d. 11:42
Nemokamas festivalis gamtoje „Vidur girių 2019“ savaitgalį kviečia į Dzūkiją

Festivalio plakatas | Organizatorių nuotr.

Jau šį savaitgalį, balandžio 26-28 dienomis, gamtininkai kviečia pasidžiaugti bundančia Dzūkijos gamta nemokamame festivalyje „Vidur girių“. Gausus gamtininkų būrys parengė išskirtinę programą, kurioje –  veiklų gamtoje įvairovė, garsūs gamtininkų vardai, diskusijos svarbiomis gamtosauginėmis temomis, specialios veiklos dviratininkams, kulinarijos, medžio meistrystės gerbėjams, šeimoms su vaikais.

„Festivalis vyksta jau penktus metus ir dar nė vienais metais neturėjome tokios turiningos programos, kurią kuria vietos gyventojai ir gamtininkai tiek iš Dzūkijos, tiek iš visos Lietuvos. Labai kviečiame pailsėti nuo miesto triukšmo nuostabioje Dzūkijos gamtoje, besiklausant tylios gamtos muzikos“, – apie renginį pasakoja jo koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Grinienė.

Nors pagrindinė renginio programa prasideda šeštadienį 13 val., tačiau vilniečiams festivalis prasidės jau 10.20 val. traukinyje. Juos kelionėje į festivalį lydės garsiausias Lietuvos gamtos fotografas Marius Čepulis. Jis papasakos, kokių įdomybių šiuo metu vyksta gamtoje, pateiks pikantiškų detalių apie gyvūnų gyvenimą (bus istorijų apie poravimosi ritualus, meilę ir viliojimą) bei gamtos fotografiją.

Festivalio plakatas | Organizatorių nuotr.

Renginys skatina atsakingą keliavimą gamtoje. Veiklos gamtoje vyks nedidelėmis grupelėmis, siekiant tiek mažinti poveikį gamtai, tiek patirtį gamtoje padaryti kokybišką ir įdomią. Renginio dalyvius organizatoriai kviečia ne tik keliauti į šventę atsakingai renkantis viešąjį transportą ar kooperuojantis, vykstant automobiliais, bet ir atsivežti savo turistinius indus. Neatsivežusieji turės mokėti simboliniu vadinamą Sąžinės mokestį už galimybę renginyje naudotis vienkartiniais kompostuojamais indais.

Skraidymo pamokos | Foto: Lina Gulbinė

Pagrindinė festivalio erdvė | Foto: Baltijos aplinkos forumas

Organizatoriai taip pat ragina aplenkti prekybos centrus ir maistą pirkti renginio erdvėje. Festivalyje, kaip ir kasmet, bus prekiaujama išskirtinai to regiono vietos gyventojų produkcija, tad įsigydami užkandžius, suvenyrus lankytojai prisidės prie šio unikalaus krašto, jo tradicijų išsaugojimo. „Ypač kviečiame rinktis produktus ir paslaugas, pažymėtas paukšteliu – Dzūkijos nacionalinio produkto ženklu. Šis ženklas reiškia, kad produktas pagamintas parko teritorijoje, tausojant aplinką ir paveldą“, – sako R. Grinienė.

Pagrindinė festivalio programa nemokama, tačiau lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų bilietą ir taip prisidėti prie kitų metų festivalio. Daugiau informacijos ieškokite puslapyje www.naturalit.lt arba feisbuko renginyje. Visa renginio programa čia (būtina dalyvių registracija).

Nakvynė festivalyje | Foto: „Hiking in Lithuania“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!