Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 4 birželio d. 15:50
Vilniuje plinta skaitymo virusas: Bernardinų sode atidaryta kupolo formos vasaros skaitykla

Saulios Žiūros nuotr.

Vilniuje plinta skaitymo virusas – atvirose vasaros skaityklose miesto aikštėse, parkuose ir net paplūdimyje prie Žaliųjų ežerų jau galima rasti ir skaityti norimas knygas. Šiandien naujausia skaitykla atverta ir Bernardinų sode. Vilniaus miesto centrinės bibliotekos organizuojama vasaros skaitykla sode veiks iki rugsėjo mėnesio, o joje bus galima rasti per 500 knygų trimis kalbomis.

„Džiaugiuosi, kad mūsų miesto bibliotekose dirba iniciatyvūs žmonės, kurie ieško vis kūrybingesnių kelių pas skaitytojus. Tikiu, kad ši skaitykla viename lankomiausių sodų bus ypač mylima įvairaus amžiaus lankytojų. Čia puiki erdvė poilsiui, prasmingam laikui su knyga. Tikimės,  kad skaityklų  įvairiose miesto erdvėse ir atokiau nuo centro esančiuose gyvenamuosiuose rajonuose atsiras vis daugiau“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rita Balčiūnienė.

Saulios Žiūros nuotr.

Saulios Žiūros nuotr.

Saulios Žiūros nuotr.

Saulios Žiūros nuotr.

Bernardinų sode įsikūrusi vasaros skaitykla pasiūlys 500 knygų suaugusiems ir vaikams, o leidinių bus galima pasirinkti net trimis kalbomis – lietuvių, anglų bei rusų. Skaitykloje dirbs profesionalūs bibliotekos darbuotojai, kurie patars ir padės išsirinkti skaitinius poilsiui sode su knyga.

Bernardinų sodo vasaros skaitykloje bus ir pramogų visai šeimai – stalo žaidimų, piešimo priemonių vaikams, garsinių literatūros skaitymų, o šalia skaityklos veiks nemokamo interneto stotelė.

„Neabejoju, kad vasara bus puiki ir turėsime daug šiltų dienų, leisiančių vilniečiams leisti laiką su knyga patogiai įsitaisius ant sėdmaišių, paplūdimio gultų ir sodo suoliukų, o užklupus lietui, kviesime į kupolo formos skaityklos namelį“, – kviečia Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Saulios Žiūros nuotr.

Saulios Žiūros nuotr.

Saulios Žiūros nuotr.

Saulios Žiūros nuotr.

Bernardinų sodo skaitykla dirbs antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 20 val. ir veiks iki rugsėjo 1 dienos. Ją  rasite, įėję pro pagrindinius vartus dešinėje pusėje.

Skaitykla įrengta Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis. Ji kainavo 3,5 tūkst. eurų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!