Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 6 birželio d. 13:24
Pristatomas žydų kultūros paveldo objektų Lietuvoje žemėlapis (daugiau nei 200 objektų)

Pakruojo sinagoga | Pranešimo spaudai nuotr.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija pristato interaktyvų žydų kultūros paveldo objektų Lietuvoje žemėlapį (žiūrėkite čia).

Žemėlapis skirtas keliautojams Lietuvoje norintiems susipažinti su štetlų ir žydų bendruomenių istorijomis, pamatyti išlikusias mūrines ir medines sinagogas, kitus bendruomeninius pastatus, susipažinti su vietomis, kurios mena įžymius žydų tautybės žmones, kilusius iš Lietuvos. Tikimasi, kad žemėlapis ne tik paskatins keliavimą po Lietuvą, bet ir domėjimąsi Lietuvos žydų istorija ir paveldu.

Susiję:

Šiuo metu į žemėlapį įtraukta daugiau nei 200 objektų visoje Lietuvoje. Žemėlapis bus nuolat pildomas naujais objektais, istorijomis, vizualizacijomis. Ateityje šio žemėlapio pagrindu ketinama pasiūlyti teminius, regioninius ir savaitgalinius maršrutus. įtraukiant ne tik žydų kultūros paveldo objektus, tačiau ir kitas lankytinas vietas, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigas. Versija anglų kalba skirta užsienio turistams bus sukurta š.m. vasaros pabaigoje.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija yra Lietuvos savivaldybes ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, kurios tikslas aktualizuoti ir pristatyti žydų kultūros paveldą Lietuvoje, siekiant paskatinti tiek vietinį, tiek atvykstamąjį turizmą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!