Šeimos bus pakviestos į Čiurlionio namus drauge su savo mažosiomis atžalomis kūrybiškai prisiliesti, pasigrožėti ir pažinti Čiurlionio „Jūros“ pasaulį – nersime į bangas, plauksime laisvais – tyrinėsime saulėtas vandenų gelmių paslaptis.
Bendras latvių ir lietuvių muzikų projektas „Čiurlionio Zodiakas“ subūrė džiazo ir akademinės muzikos atlikėjus, kurie drauge kūrybingai pažvelgė į Čiurlionio muziką per jo tapytų dvylikos paveikslų ciklą „Zodiakas“. Dvylikai ciklo paveikslų muzikai savo nuožiūra atrinko dvylika Čiurlionio fortepijoninių kūrinių, taip sukurdami metų laikų ir juos lydinčių simbolinių paveikslų ciklą atspindinčią muzikinę programą. Klausytojų laukia nepakartojamas patyrimas, kadangi projektas apjungė ir džiazo, ir akademinės muzikos atstovus: kiekvienas Čiurlionio kūrinys šioje programoje interpretuojamas nenuspėjamai ir naujai, o programos metu demonstruojami Čiurlionio paveikslai paskatins kiekvieną klausytoją pasinerti ir į savo asmeninio santykio su vienu ar kitu Zodiako ženklu paiešką.
„Paieška“ yra svarbus raktinis žodis Čiurlionio namų inicijuojamai sportiškai nusiteikusių kultūros mylėtojų pramogai – Vilniaus miesto atradimui per Čiurlionio veiklą. Čiurlionis Vilniuje nuolatinai gyveno vos dešimt mėnesių, tačiau jo įtaka juntama ir šiandien. Kur buvo rengiamos Lietuvių dailininkų parodos? Kur koncertavo, repetavo su „Kanklių“ draugijos choru Čiurlionis? Kuriame name tuomet jis susitikdavo su kitais Lietuvių mokslo draugijos nariais? Kur pirmą kartą Vilniuje buvo atliktas didingasis Čiurlionio „De Profundis“? Visi šie ir daugelis kitų klausimų ras savo atsakymus kultūrinėje pramogoje „Atrask Čiurlionio Vilnių“. Kiekvienas jos dalyvis liks praturtintas dvidešimtojo amžiaus pradžioje Vilniuje gimstančio lietuvių kultūrinio judėjimo žiniomis ir atradimais.
Atradimus žada ir kūrybiškiems eksperimentams pasiruošusioms šeimoms rengiamos dirbtuvėlės Čiurlionio namuose „Atrask Čiurlionio pasaulį“. Čia apsilankiusius tarp 12 ir 16 valandos kviesime neskubėti ir palengva pasinerti į Čiurlionio spalvų, formų, garsų ir „Jūros“ pasaulį. Kiekvienas dirbtuvėlių dalyvis, padedamas dailininkės Vaidos Kunigelytės ir edukatorės Mildos Pleitaitės, sukurs savo čiurlioniško pasaulio interpretaciją, kurią pasibaigus dirbtuvėlėms, galės išsinešti su savimi.
Visi renginiai nemokami, būtina išankstinė registracija puslapyje www.mkcnamai.lt.
12:00-14:00 val. „Atrask Čiurlionio Vilnių“
Orientacinė-sportinė pramoga Vilniaus senamiestyje. Orientacinės programos sudarytojai Jurgis Aleknavičius ir Rokas Zubovas.
Pradžia: 12:00 val. Katedros aikštėje;
Pabaiga: 14:00 val. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje;
Registracija: www.mkcnamai.lt
14:00-14:30 val. Baigiamasis orientacinės pramogos akordas su Čiurlionio namų choru Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 13)
12:00-16:00 val. „Atrask Čiurlionio pasaulį“
(visos šeimos kūrybinės dirbtuvėlės M. K. Čiurlionio namuose)
Registracija: www.mkcnamai.lt
16:00-17:00 val. „Iš naujo atrask Čiurlionio Zodiaką“. Koncertas-improvizacija „Čiurlionio Zodiakas“ Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 13)
Dalyvauja:
„Jazz trio“ (Latvija):
Edgars Cīrulis, fortepijonas,
Janis Rubiks, kontrabosas,
Rudolfs Dankfelds, mušamieji;
Styginių kvartetas (Lietuva):
Rasa Vosyliūtė, smuikas,
Agnė Švagždytė, smuikas,
Arūnas Staškus, altas,
Onutė Švabauskaitė, violončelė,
Rokas Zubovas, fortepijonas
Programoje – M. K. Čiurlionio kūriniai, kuriuos aranžavo Edgars Cīrulis, Jāņis Rubiks ir Rokas Zubovas.
Registracija: www.mkcnamai.lt
Renginių organizatorius Vilniuje – M. K. Čiurlionio namai
Partneriai Vilniuje: Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia; Bendrystės ir socialinių inovacijų centras
Daugiau informacijos apie kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ renginius kituose miestuose galite rasti www.ciurlioniokelias.lt
„Čiurlionio kelias“– tai pirmasis nacionalinio kultūros kelio projektas, aktualizuojantis dailininko, kompozitoriaus, kultūrininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos ženklus, esančius Varėnos, Druskininkų, Vilniaus, Kauno, Plungės, Rietavo, Palangos miestų ir rajonų savivaldybėse. Čiurlionio kelias veikia kaip nuolatinis objektų lankymo maršrutas, kurį sudaro apie 500 km. Projekto koordinatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Projekto partneriai – Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, M.K. Čiurlionio namai, Druskininkų miesto muziejus, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Žemaičių dailės muziejus, Palangos kurorto muziejus, Varėnos kultūros centras, Senosios Varėnos šv. Mykolo arkangelo parapija, Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose. Projekto „Čiurlionio kelias“ veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.